lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Další bitvu svede Prostějov v Litoměřicích

Další bitvu svede Prostějov v Litoměřicích

Chance liga v lednu nabírá na obrátkách a rychle se blíží do své poslední části. Jedno z posledních utkání třetí čtvrtiny sehrají Jestřábi na ledě Litoměřic, které stále živý naděje na postup do play-off. Rozdíl mezi zítřejšími soupeři je devět bodů a naše letka bude chtít tento náskok ještě navýšit. Jako vždy si můžete přímý přenos zakoupit na HokejkaTV a textový přenos si pustíte na Onlajny.com

HC STADION LITOMĚŘICE

Litoměřice mají výsledky jako na houpačce. V posledních deseti utkáních si připsali pět výher a pět proher. Stadionu se z těchto zápasů daří hlavně na hřištích soupeřů. Doma se z výhry radoval naposledy 8.12, když porazil Ústí 6:2. Následné boje s Frýdkem (1:3), Vsetínem (3:5) a Jihlavou (1:7) nezískaly Litoměřice ani bod. Ve statistikách týmu je nejvíce vidět finský útočník Markus Korkiakoski (18+23), který je nejlepším střelcem týmu a druhým nejlepším nahrávačem za Vojtěchem Klozem (16+25). Obráncům vévodí s velkým náskokem Aleš Pavlas (6+18), který se trefil i v posledním utkání s Prostějovem. Stadion je nejvíce faulovaným týmem, když v této sezoně hrál už 209 přesilovek s úspěšností 18,18 %. To znamená, že skóruje skoro z každé páté početní výhody.

Ohlasy Daniela Tvrzníka po utkání se Slavií:

„Při pohledu na tabulku bylo všem jasné, o co se hraje. Nastoupili proti sobě osmý a devátý celek, což dodávalo zápasu punc důležitosti. Myslím si, že to na ledě bylo vidět. Oba celky hrály hodně bojovně a ve velkém nasazení. Zejména v první polovině pak vycházely ze zajištěné obrany. Před zápasem bychom samozřejmě dva body brali, po jeho průběhu můžeme být trochu zklamaní, zvlášť když jsme za stavu 2:1 nastřelili břevno a z dorážky nám to přeskočilo hokejku. Myslím si, že remíza odpovídá průběhu zápasu a jsme rádi, že jsme Slavii, alespoň malinko, odskočili. Po debaklu s Jihlavou je to pro nás strašně důležité vítězství.“


Sestava STADIONU z posledního utkání:

Tomáš Král – Pavlas, Marcel, Smetana, D. Málek, Jebavý, Strejček, A. Rulík – Šik, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, Korkiakoski, Jícha – Eret, Helt, J. Dvořák – Jirásek, Machač.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Prostějovská letka se stále drží na 5. místě tabulky, ale smečka vlčáků usilujících o play-off není daleko. Týmy od desátého do pátého místa jsou na rozdíl deseti bodů. Šestý Havířov ztrácí na Prostějov bod, sedmý Přerov ztrácí sedm bodů, osmá Slavia osm, deváté Litoměřice devět a desátá Třebíč bodů deset. Vyrovnanost tabulky se projevuje i směrem na čelo tabulky. Jestřábi ztrácejí na druhý Vsetín pět bodů, třetí Kladno čtyři body a na čtvrté Budějovice body tři. Prostějov se zítřejším soupeřem vyhrál obě dvě letošní utkání (5:4, 4:3n) a na výhry bude chtít navázat i na ledě Stadionu. V sestavě bude opět chybět Žálčík, Divíšek, Havlík, Hanták a otazník je u Karpova, který se vrátil do sestavy pouze kvůli velké marodce týmu.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – J. Zdráhal, Žovinec, D. Kolář, Čáp, Mikliš, Bažant – Dvořáček, Račuk, Starý (A) – Nouza, Prokeš, L. Luňák – Krejčiřík, Fajkus (C), Venkrbec – Dobiáš, Matýs.

Související články

Sdílej stránku!


Aktuality

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení

8.3.2019

Předprodej na 6. utkání

Předprodej vstupenek na nedělní šesté utkání čtvrtfinále se uskuteční v:

SOBOTU 9.3 OD 15:00 DO 18:00.

V den utkání pokladny otevřou v 15:30 a zimní stadion v 16:00.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost