lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Chance liga se bude hrát tříkolově

Chance liga se bude hrát tříkolově

Zástupci prvoligových klubů se na čtvrteční videokonferenci dohodli na návrhu herního systému pro nadcházející sezonu.

Základní část se sehraje tak, že se každý s každým utká celkem třikrát. Vzhledem k lichému počtu účastníků to dohromady dává 48 utkání v 51 kolech.

Kluby se dále shodly na tom, že by součástí play off opět mělo být i předkolo (pro 7. až 10. tým po základní části) – vzhledem k napjaté termínové listině ale pouze na dva vítězné zápasy. Čtvrtfinále by se hrálo na tři vítězné duely, semifinále a finále už klasicky na čtyři. Vítěze Chance ligy potom čeká baráž proti předposlednímu týmu Tipsport extraligy.

Naopak 15. a 17. tým po základní části Chance ligy sestoupí automaticky do druhé ligy. Mužstva na 13. až 14. místě pak mezi sebou sehrají záchranářskou sérii v rámci play down: poražený spadne do druhé ligy, vítěze čeká baráž s mistrem druhé ligy.

Připomínáme, že definitivní podobu herního systému Chance ligy ještě musí schválit výkonný výbor Českého hokeje.

Navržený systém Chance ligy

– základní část: 3x každý s každým (51 kol, 48 utkání); konec základní části 2. března

– předkolo se bude hrát na dvě vítězná utkání (V-D-D), čtvrtfinále play off pouze na tři vítězná utkání (D-D-V-V-D), od semifinále na čtyři vítězná utkání (D-D-V-V-D-V-D)

– soutěž musí být dohrána tak, aby 17. dubna mohla začít baráž o účast v ELH, poslední sedmý finálový zápas se tedy musí hrát nejpozději 14. dubna

– družstva umístěná na 15. a 17. místě po základní části sestupují přímo do druhé ligy

– družstva umístěná na 13. až 14. místě sehrají play down na čtyři vítězná utkání (D-D-V-V-D-V-D), poražené družstvo sestupuje do druhé ligy

– vítězné družstvo z prvního kola play down sehraje baráž na čtyři vítězná utkání (D-D-V-V-D-V-D) s vítězem druhé ligy

Sdílej stránku!


Aktuality

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost