lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Byl to takový klasický první zápas, jako každý rok. Na ledě jsme se hledali a měli jsme hodně zkažených přihrávek, říká Lukáš Luňák po prvním utkání

Byl to takový klasický první zápas, jako každý rok. Na ledě jsme se hledali a měli jsme hodně zkažených přihrávek, říká Lukáš Luňák po prvním utkání

V rámci prvního přípravného utkání byl polský klub GKS Katowice nad naše síly. V dnešním rozhovoru se dozvíte, jak viděla zápas naše útočná stálice Lukáš Luňák, který si spolu s další trojicí z Prostějova zahrál v neděli v dresu pražské Sparty na Mountfield Cupu.

Odehráli jste první přípravný zápas proti Katowicím. Jak byste jej zhodnotil?

Byl to takový klasický první zápas, jako každý rok. Na ledě jsme se hledali a měli jsme hodně zkažených přihrávek. Hra byla trochu přes závit, je to tím, že ještě hodně trénujeme. Věřím, že to ale bude každý zápas lepší a lepší.

Ve druhé třetině jste odešel do šatny. Bylo to plánované?

Ano. Byl jsme tak domluvený s trenérem kvůli tomu, že jsem v neděli hrál za Spartu. Stejně to měl i Lukáš Žalčík a David Dvořáček do zápasu nenastoupil vůbec. Je tu ještě spousta hráčů na zkoušku, tak je chtěl trenér vidět v co největším zápřahu.

Přípravu pokračujete ve čtvrtek odvetou s Katowicemi. Budete jim chtít dnešek vrátit? Co bude potřeba v naší hře změnit?

Já věřím, že to bude zase o něčem jiném. Určitě se podíváme na video a rozebereme si chyby. Nevím, jestli něco budeme měnit, myslím si, že se naše hra zvedne.

Jsou Katowice kvalitním týmem?

Katowice hráli velmi dobře, docela mě překvapili. Ukázali, že mají velkou kvalitu a šikovné hráče. Tak oni jsou polský vicemistr a myslím, že už za sebou mají i nějaké přípravné zápasy. Na což se nechci vymlouvat. První zápas, kdyby sem přijel kdokoliv, by vypadal podobně. Každopádně to bylo zajímavé utkání.

Čemu se teď nejvíce věnujete v trénincích?

Měli jsme třítýdenní cyklus, který byl hodně kondičně zaměřený. Zahrnoval dost cviků na fyzičku a posilovnu. Teď je necelý měsíc do začátku soutěže, takže se to přehouplo do fáze, kdy se budou řešit herní věci a nácviky do hry.

V neděli jste nastoupil za HC Sparta Praha v Mountfield Cupu. Jak se to zrodilo? Byl jste před zápasem nervózní?

Nám to oznámil Jirka Vykoukal v pátek ráno. Sparta měla nějaké hráče zraněné a také měla za sebou hodně zápasů. My čtyři (pozn. red. Lukáš Luňák, Lukáš Žalčík, David Dvořáček a Jakub Neužil) jsme její kmenoví hráči, tak nám nabídli, jestli bychom si nechtěli v Hradci zahrát. Což bylo samozřejmě super. Těšil jsme se a moc jsem si to užil. Pět let jsem tam hrál a mám tam spoustu kamarádů, teď už tedy na pozici funkcionářů. Z hráčů jsem tam v neděli znal asi tři. Po šesti letech bylo pěkné obléknout zase dres Sparty.

Sparta porazila Davos 10:2 a gólem jste přispěl k výsledku i Vy. Jste se svým nedělním výkonem spokojený?

Měl jsem trošku obavy, jelikož to byl první zápas v nové sezóně, a ještě proti švýcarskému Davosu. Moc jsme nevěděli, co od toho bruslařsky očekávat. Ale myslím si, že jsme to zvládli docela dobře. Ohlasy po zápase byly pozitivní.

Letos v létě panují dost vysoké teploty. Jak se s nimi na lede vyrovnáváte?

Na ledě je to v pohodě. Vzhledem k tomu, že strašně moc času trávíme na zimáku, tak je to tu pro nás super. Šok vždycky nastane, když vylezeme ze stadionu ven.

Poprvé jste oblékli nové dresy. Jak se Vám libí?

Liší se od těch, co jsme oblékali poslední dva roky, jsou inovované a mě se líbí moc. Myslím si, že dresy budeme mít moc hezké, ještě abychom taky hezky hráli.

Co říkáte na nově příchozí hráče?

Super. Marek Račuk je extrémně kvalitní hráč, dle mého názoru jeden z nejlepší v 1. lize za poslední sezóny. Vedení o něj usilovalo skoro dva roky. To stejné Lukáš Žalčík a Honza Zdráhal. Dobré je, že se tým moc nezměnil, a jádro zůstalo stejné.

V září budete začínat 6. sezónu v dresu Jestřábů. Jaké máte osobní cíle do nadcházející sezóny?

Já už osobní cíle nemám. Ve dvaceti jsem měl obrovské osobní cíle. Příští rok mi bude třicet a mám už jen ty týmové. Mým hnacím motorem je týmový úspěch.

Jaký je tedy Váš týmový cíl?

Bylo by fajn posunout se do semifinále. To by bylo super, na druhou stranu bude v lize plno dobrých týmu, takže to nebude vůbec jednoduché. Možná to zní jako klišé, ale já chci ať vyhráváme, ať se fanouškům ta hra líbí a ať jsme tu všichni spokojeni. Věřím, že to letos bude dobré.

Sdílej stránku!


Aktuality

6.12.2019

Informace o rozlosování

Přesné termíny utkání následují části Chance ligy zveřejníme až po sobotním utkání, kdy budeme znát jednotlivé umístění. Jestřábi jsou momentálně na 10. místě, ale to ještě nemají jisté. Děkujeme za pochopení.

28.11.2019

Nouzikův milník!

Tomáš Nouza včerejším vítězným nájezdem zaokrouhlil počet získaných kanadských bodů v 1. lize na 700. Na tuto úžasnou metu dosáhl ve svém 837 utkání za 344 branek a 356 asistencí.

Nouziku gratulujeme!

21.11.2019

Do PV přichází Martin Jandus!

Jestřábi se domluvili na střídavých startech obránce Martina Janduse ze Sparty. Bratr Tomáše Janduse nastoupí už v sobotním utkání proti Kadani!

18.11.2019

Změny v A-teamu

V reakci na rozsáhlou marodku v našem týmu se klubové vedení domluvilo na střídavých startech Daniela Vachutky z Šumperku.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

21 asistencí

Body

Zápasy

Václav

Meidl

29 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

91,72% úspěšnost