lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Budějovický Motor posledním soupeřem Jestřábů v přípravě

Budějovický Motor posledním soupeřem Jestřábů v přípravě

Dnes od 16 hodin čeká jestřábí letku v Českých Budějovicích nejtěžší a zároveň poslední prověrka před startem prvoligové soutěže. České Budějovice se netají ambicemi na postup do baráže o extraligu a pro náš tým to bude ideální prověrka s ligovou špičkou. Do utkání nastoupí naše letka v téměř kompletní sestava. Jediný, kdo bude chybět je Alex Rašner, kterého trápí menší zranění. Textový přenos z dnešního utkání můžete sledovat ZDE.

Tým Motoru nově povede Václav Prospal s asistentem Alešem Totterem. Prospal se do Budějovic přesunul rovnou z reprezentační střídačky a bude to pro něho první štace v pozici hlavního kouče. Budějovice si v přípravě nevedli vůbec špatně, když dokázali vyhrát 5 z 8 přípravných duelů. Před utkáním s Prostějovem řekl v předzápasovém okénku asistent trenéra Aleš Totter: "Chtěli jsme, abychom před začátkem ligy neměli tak velkou pauzu bez přípravného zápasu. Jsme rádi, že budeme mít příležitost porovnat síly s týmem ze stejné soutěže. Jsou ambiciózním klubem, který by chtěl hrát minimálně v první šestce. Mají dobré přesilové hry, na to si musíme dát pozor. Sestava bude takřka stejná jako proti Benátkám, uděláme maximálně dvě změny."

Motor se v přípravě nerozjížděl úplně hladce. V úvodu dvakrát padl s Plzní, ale od té doby se mu povedlo vyhrát 5x z posledních 6 utkání. Všech šest posledních soupeřů bylo ze zahraničí a zejména poslední zápas Jihočechů musel hokejovou veřejnost zaujmout. Motor sehrál vynikající utkání s účastníkem KHL Amurem Chabarovsk. Po celé utkání byli budějovičtí více než vyrovnaným soupeřem a nakonec dokázali zaslouženě vyhrát 4:2. Bodově se zatím skvěle daří Lukáši Endálovi, který sbírá téměř dva body na zápas. Skvělými výkony si o pozornost říká také kanadský rychlík Mitch Fillman. Ačkoliv je obránce, druhým nejproduktivnějším hráčem v týmu je právě on. V brance předvádí vyrovnané výkony duo Kváča- Strmeň. Pochvaly od fanoušků si vysloužili také mladí hráči, a především pak Martin Beránek.

Budějovické výsledky v přípravě:

Plzeň - 4:1 - České Budějovice

České Budějovice - 2:3 -Plzeň

České Budějovice - 4:0 - Pavlodar

České Budějovice - 6:5p - Linec

Linec - 1:0 - České Budějovice

České Budějovice - 5:1 - Lausitzer Fuechse

České Budějovice - 6:1 - Lausitzer Fuechse

České Budějovice - 4:2 - Chabarovsk

Soupiska Motoru z posledního utkání: Strmeň (31. Kváča) – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Plášil, V. Doktor – M. Novák, Gilbert, Endál – Šimánek, Bradley, P. Novák – Beránek, Přikryl, Doležal – Heřman, J. Doktor, Babka.

Sdílej stránku!


Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost