lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Boj na ledě i v hledišti slibuje zítřejší bitva Jestřábů s Havířovem

Boj na ledě i v hledišti slibuje zítřejší bitva Jestřábů s Havířovem

10.kolo Chance ligy nabídne souboj dvou moravskoslezských rivalů. Prostějov vyzve Havířov a už vzhledem k postavení v tabulce se budou mít prostějovští hokejisté co ohánět, aby získali kýžené body do tabulky. Bitva začíná na prostějovském zimním stadionu zítra ve středu 3.10 v 18:00. Neváhejte a přijďte podpořit naše hráče přímo na stadion! Sledovat utkání můžete i na HokejkaTV, ale tato služba je od začátku října zpoplatněna.

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Havířov po minulé sezóně opustilo deset ze třinácti nejproduktivnějších hráčů, včetně Marka Sikory, Jiřího Krisla, Marka Kaluse nebo Jana Hudečka. AZet tak chce sázet na jiné faktory než na individuální kvality a v úvodu soutěže mu to zatím náramně vychází. Čtveřice mladíků - Veselý, Bednář, Pořízek, Gřeš již stihla nasbírat celkem 25 kanadských bodů a má velkou zásluhu na skvělém vstupu Havířova do sezóny.

Havířov vyznává týmové pojetí a tomu odpovídá i kanadské bodování týmu. Nejproduktivnějším hráčem AZetu je Branislav Rehuš (4+5), ale hned v závěsu za ním je zmíněná čtveřice mladíků Veselý, Bednář, Pořízek, Gřeš (7 bodů). V brance chytá velmi spolehlivý Ondřej Bláha (93,05%). Havířovští v úspěšnosti přesilových her 14,63% patří spíše do průměru ligy a v oslabení 83,72% si drží vyšší standart. Zajímavá je statistika vstřelených branek v oslabení, kde se tým nachází na druhém místě s počtem 2 vstřelených branek.

Havířov se dokonce jednu dobu pohyboval na úplném vrcholu Chance ligy. Poslední tři kola však přinesly dvě ztráty se Slavií 2:3 a s Přerovem 3:6. Na vítěznou vlnu se Havíři vrátili v domácím utkání s Motorem. Domácí si velmi brzy vybudovali náskok 4:0 po velkých chybách v zadních řadách Jihočechů. Motor posléze zapnul na vyšší otáčky, ale narazil na skvěle fungující obranu AZetu, která udržela vítězný výsledek až do závěrečného hvizdu. Havířov porazil České Budějovice 4:2.

Ohlasy trenéra AZ Havířov Jiřího Režnara po utkání s Motorem: "Myslím, že kluci dnes podali úplně maximální výkon. Budějovice hrály přesně to, co doma s Kladnem, což znamená dobře organizovaně v obraně i útoku. Proti tomu se velmi těžko hraje. Nám se podařilo dát na začátku druhé třetiny rychlé branky, odskočili jsme na 4:0 a pak jsme to ubránili. Hráli jsme ten náš systém, který nám přináší úspěchy. "

Sestava AZetu z posledního utkání:

Bláha – Chroboček, Matai, Houdek, Luža, Rutar, Mrowiec,– R. Veselý, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, Mastič – Gřeš, Pořízek, Bambula – Macuh, Cihlář, Pawliczek.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Jestřábi půjdou do středečního utkání bojovat o potřebné body do tabulky, protože jejich 10.pozice určitě není ta, na kterou mužstvo pomýšlelo před startem soutěže. Spoléhat budou hlavně na nově složenou trojici Žálčík, Račuk, Starý, která měla v posledních dvou utkáních podíl na více, jak polovině branek. Hlavně Žálčík těží ze spolupráce s Račukem. Za poslední dva zápasy vstřelil 6 branek. Jestřábi naopak nebudou moc nasadit Daniela Koláře, kterého vyřadilo ze hry zranění. Z Pardubic by ho měl pro toto utkání nahradit Rhett Holland.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – Rašner, D. Kolář, Havlík, J. Zdráhal, Foltýn, Mikliš – Karpov, Divíšek (C), Nouza (A) – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, V. Meidl, Dvořáček – Matýs, Prokeš, Krejčiřík.

Sdílej stránku!


Aktuality

18.2.2019

Akce retro dresů SKP

Už jen dva dny máte jedinečnou možnost získat speciální retro dresy týmu LHK Jestřábi Prostějov, ve kterých hokejisté nastoupili v rámci 36. kola Chance ligy v Českých Budějovicích. Barevná kombinace je inspirována prvními dresy prostějovských hockeyistů SK Prostějov. Více informací na internetové stránce Sportovní aukce.

15.2.2019

Omezení ve VIP

V zítřejším utkání bude uzavřen prostor VIP v místnosti, kde se dá sledovat utkání. Prostějovská firma GIENGER zde pořádá soukromou akci na podporu prostějovského klubu. Občerstvení a podávání nápojů u baru bude normálně přístupné pro majitele VIP karet. Děkujeme za pochopení.

30.1.2019

Jan Zdráhal do Pardubic

#34 Jan Zdráhal opouští prostějovskou letku a sezonu dohraje v týmu HC Dynamo Pardubice. Honzovi děkujeme za jeho odvedené služby a přejeme, ať se mu v Pardubicích daří!

9.1.2019

Jestřábi posilují obranu!

Na hostování do konce sezony přichází obránce Jakub Husa. Hráč extraligového Liberce vyniká fyzickými parametry 194 cm a 97 kg živé váhy. Za Bílé Tygry odehrál v extralize dvě utkání. Více času strávil na farmě v Benátkách, kde nastoupil do 116 zápasů. Vstřelil 13 branek a na 13 nahrál.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

54 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

91,28% úspěšnost