lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Benátky nad Jizerou posledním soupeřem Jestřábů v roce 2019

Benátky nad Jizerou posledním soupeřem Jestřábů v roce 2019

Pondělní utkání 36. kola bude posledním v roce 2019. Jestřábi v Třebíči konečně odehráli utkání, ve kterém soupeře přehráli a lehce si došli pro tři body. Zvedající se formu budou chtít potvrdit i v domácím utkání s Benátkami. Rozloučit se s hokejovým rokem 2019 a povzbudit naši letku můžete v pondělí od 18:00!

Utkání začíná v 18:00 a vy ho můžete sledovat v přímém přenosu na HOKEJKATV a nebo sledujte online přenos na ONLAJNY.COM.

HC BENÁTKY NAD JIZEROU

Od doby, kdy Benátky začali úzce spolupracovat s Libercem, se tým pohybuje pravidelně kolem 11 až 14 místa. Letošní třinácté místo odpovídá se ziskem 39 bodů odpovídá nepravidelnému složení týmu. Benátky před každým utkání čekají, kteří a kolik hráčů se k týmu připojí z Liberce. Mladá družina, ale i tak dokáže potrápit každého soupeře a stejně těžké utkání očekáváme i v Prostějově.

Letošní první vzájemný duel se odehrál v Benátkách a Prostějov si odvezl vysoké vítězství 8:2. Na Hané se očekávala taktéž jednoznačná záležitost, ale Benátky soupeře zaskočily a dokázali vyrovnané utkání vyhrát na nájezdy 4:3sn.

Nejproduktivnější hráč Benátek je Radek Duda (11+17) o osm bodů zpět je Daniel Špaček (7+13). Mezi obránci si nejvíce bodů připsal Ondřej Buchtela (4+6). Petr Kolmann ještě nezamířil do černého, ale posbíral 8 asistencí. V brance se střídají Matěj Žajdlík (91,01%) a Marek Schwarz (89,84%).


Poslední tři utkání:

BENÁTKY - Ústí - 1:3

Kadaň - BENÁTKY - 2:4

BENÁTKY - Ústí - 5:4p


Trenér Valdemar Jiruš po utkání pro klubový web řekl: „Myslím si, že v dnešním utkání jsme po celých šedesát minut byli lepším týmem. V závěrečné třetině jsme ale dostali dvě nešťastné branky. Tým si dnes zasloužil tři body za to, jak poctivě pracoval. I za dva body jsme samozřejmě rádi.“

Sestava BENÁTEK z minulého utkání:

Žajdlík (Schwarz) – Žůrek, Havlín, Bukač, Kunst, Buchtela, Aubrecht – A. Dlouhý, Najman, Rychlovský – R. Duda, A. Musil, Drábek – Wiencek, Šafařovský, D. Špaček – Strnad, Šeliga.

Kompletní soupisku najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

PROSTĚJOV - Kadaň - 3:6

PROSTĚJOV - Frýdek - 2:3p

Třebíč - PROSTĚJOV- 0:7


Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Huf – Mrázek, Muška, Husa, P. Krejčí, Hamrlík, Březák – L. Krejčík, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – T. Jandus, V. Meidl, Knap – M. Novák, Miškář, Ouřada.

Ivo Peštuka okomentoval poslední utkání:

„Nám se to utkání hodnotí samozřejmě dobře. I když je pravda, že vstup do utkání jsme měli šťastný. První gól jsme dali po odraženém kotouči, ten druhý se štěstím bekhendem. Pak měla Třebíč obrovský tlak. O přestávce jsme našim hráčům měli co vytknout. Nicméně se nám povedl vstup do 2. třetiny. Tam jsme dali gól., což si myslím, že zápas rozhodlo. Oni pak hráli a my jsme měli to štěstí, že jsme dávali góly. Důležité pak bylo, že jsme nepolevili. Celkově si myslím, že jsme si body zasloužili."

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

38 asistencí

Body

Zápasy

Tomáš

Nouza

52 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

92,29% úspěšnost