lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
BOJ O FINÁLE JE TADY!

BOJ O FINÁLE JE TADY!

Redakce

Zítra to celé na Lapači vypukne! Přes Litoměřice jsme ve čtvrtfinále prošli bez jediné porážky, ale teď nás čeká těžší oříšek. Série startuje dvěma zápasy na vsetínském ledě.

Vzájemná bilance v této sezóně

V letošní sezóně jsme se se Vsetínem už potkávali v klasických čtyřech zápasech (2 doma a 2 venku). Celkově to na body dopadlo vyrovnaným poměrem 6:6, což odpovídá vyrovnanosti obou celků.

Výhoda domácího prostředí v těchto případech platila až v posledních dvou setkáních, ale na startu sezóny tomu bylo naopak. V prvním vzájemném zápase jsme v oslabené sestavě zaskočili domácí a odvezli si všechny 3 body! To samé se ovšem povedlo soupeři, který nás na našem ledě o měsíc a půl později porazil poměrem 3:1.

Vzájemná bilance z předešlých play-off

Jsou tomu 4 roky, kdy jsme žhavili v té době největší šance na vysněné semifinále. Čtvrtfinálovým soupeřem byl právě Vsetín, který sice byl v roli favorita, ale sérii nakonec musel rozseknout až rozhodující 7. zápas, ve kterém jsme bohužel neuspěli. Přesto jsme se tehdy nevzdali, ikdyž jsme v sérii prohrávali 1:3 a takto se vyrovnané čtvrtfinále se dalo považovat za největší úspěch od postupu do 1. ligy.

A naposledy jsme se potkali přesně před rokem v semifinále, kde naše šance na postup nejvíce znemožnila naše velká marodka. Úvodní dva zápasy Vsetín doma ovládl, ale nám poté doma v prvním zápase dala naději výhra v prodloužení! Ovšem srovnat sérii na 2:2 se nám nepodařilo a hosté si domů odvezli vedení 3:1 na zápasy, kde nám poté nedali žádnou šanci na snížení a postoupili tak do finále Chance ligy.

Suma sumárum Vsetín nás čeká ve vyřazovacích bojích již potřetí a je na čase jim předchozí prohry vrátit!

Co může rozhodovat?

Jak se říká - play-off rozhodují brankáři. To by v této sérii mohla být zjevně pravda, protože při pohledu na brankářské statistiky play-off je hned druhý v pořadí náš Jarda Pavelka, který za 3 zápasy ve čtvrtfinále inkasoval pouhé 4 branky! Na druhé straně bude připraven Maxim Zhukov, který se může taktéž pyšnit skvělou úspěšností přes 94%.

A dále? Dalším rozhodujícím faktorem můžou být také první dva zápasy na Lapači, ve kterých jsme v každé sérii padli. Důležité proto bude vyhrát alespoň jeden zápas na této horké půdě.

Sestavy z posledního zápasu:

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík, Valenta – Jiránek (A), T. Jáchym (A), Slanina – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Maruna, Vlach, Veselý – Jandus, Venkrbec (C), Jansa.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Česánek, O. Němec (A), Smetana (A), Ondračka, Kajínek, Jenáček, Voženílek – Jonák (C), Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš.


Aktuality

27.3.2023

Vstupenky k zakoupení od 16.00

Na dnešní 6. semifinálový zápas se otevřou pokladny zimního stadionu od 16:00. Prosíme všechny, aby přišli s dostatečným časovým předstihem!

22.3.2023

Informace k semifinále!

Prosíme všechny fanoušky, aby dorazili na oba zápasy s dostatečným časovým předstihem. Děkujeme a těšíme se na parádní atmosféru!

21.3.2023

Předprodej startuje dnes!

Vstupenky na semifinále se Vsetínem si můžete zakoupit již dnes na pokladnách zimního stadionu od 15 do 18 hodin!

13.3.2023

V SEMIFINÁLE JDEME NA VSETÍN!

I semifinálový soupeř bude stejný jako v loňské sezóně. Série odstartuje v sobotu na ledě soupeře!


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Snižujeme ztrátu v sérii!

22.03.2023 | Vojtěch Ošlejšek

Snižujeme ztrátu v sérii!

Těsná prohra ve druhém zápase

19.03.2023 | Vojtěch Ošlejšek

Těsná prohra ve druhém zápase

Góly

No foto

Asistence

No foto

Tomáš

Jáchym

30 asistencí

Body

No foto

Zápasy

Matouš

Venkrbec

52 zápasů

Úspěšnost

No foto

Jan

Přecechtěl

100% úspěšnost