lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Nesmíme být hodní před brankou, velí Drtina. Na domácí duely play off se těší

Nesmíme být hodní před brankou, velí Drtina. Na domácí duely play off se těší

V první dvojici zápasů se Slavií zaznamenal dvě branky a jednu asistenci, přesto se Marek Drtina musí se svým týmem vracet do Prostějova jen se dvěma porážkami. V úterním utkání dokonce nejproduktivnější Jestřáb vyřazovacích bojů otevřel skóre zápasu. Ani to ale nestačilo. „Špatně si rozebíráme hráče v našem pásmu. Někdo vždycky udělá chybu, nepomůžeme si dozadu," říká Drtina, který už vyhlíží první domácí zápasy v play off. O snížení v sérii se pokusí Jestřábi už v pátek.

Do druhého zápasu série jste vstoupili dobře, nakonec to však nevyšlo. Jak duel hodnotíte?
Povedlo se nám dát rychlý gól. Sice jsme plnili pokyny trenéra, ale brzo jsme dostali vyrovnávací branku. Děláme hrubé chyby, které se stále opakují – dělali jsme v prvním zápase, stejně tak ve druhém duelu. To musíme zlepšit.

Je z vás cítí velké zklamání. Ty dvě prohry asi budete muset rychle hodit za hlavu…
Dva dny jsou celkem dost. Odpočineme si, určitě to pak z nás vyšumí. Musíme se během těch dvou dní připravit a pak hrát zodpovědně.

Na co konkrétně se musíte zaměřit?
Špatně si rozebíráme hráče v našem pásmu. Někdo vždycky udělá chybu, nepomůžeme si dozadu. Ty góly pak slávisté dávají z dorážek skoro do prázdné, jsme na ně v předbrankovém prostoru moc hodní.

Nemůže to být způsobeno i kvalitou soupeře? Slavia patří ke špičce ligy a má jen ty nejvyšší ambice.
Je to výborný, kvalitní tým. Mají širokou soupisku… O jejich ambicích víme, ale v sezoně jsme s nimi hráli vyrovnaně, kolikrát jsme je i přehrávali. Plnili jsme, co jsme měli, což ovšem v posledních dvou zápasech neplatilo.

Podporu fanoušků budeme potřebovat

Své tři kanadské body z prvních dvou duelů čtvrtfinále by Marek Drtina vyměnil za prostějovské vedení v sérii.

Z týmového hlediska se nedaří, můžete být spokojen alespoň s vašim výkonem? Ve dvou zápasech na pražském ledě jste zapsal dvě branky.
Já se snažím zaměřit hlavně na pomoc týmu. Tyhle statistiky, hlavně v play off, vůbec neřeším. Hned bych to vyměnil za vedení v sérii.

Jak jsou pro vás fyzicky náročné zápasy v play off? Hraje se v rychlejším tempu a navíc jste museli odehrát dva zápasy ve dvou dnech.
My jsme se na to snažili připravovat celou sezonu, takže to není takové. Samozřejmě v prvních zápasech play off jsou všichni strašně namotivovaní, takže lítají jako blázni. Druhý zápas už měl pomalejší tempo, takže ta únava se určitě projevuje. Já osobně se ale nějak strašně vyčerpaný necítím.

Jak moc bude těžké hrát další utkání s vědomím, že domácí prohra už Slavii přihraje mečbol?
Já na tohle zase tolik nekoukám. Kdybych měl mluvit jen za sebe, tak se určitě soustředím jen na nadcházející zápas, jdu krůček po krůčku. I kdybychom prohrávali 0:3, tak víme, že je stále nějaká šance. Slavii jsme porazili třikrát v sezoně, a tak věřím, že jsme schopní ji přehrát i v té sérii.

Jak se těšíte na play off na vlastním ledě a hlavně na domácí atmosféru?
Těším se moc. Teď, bezprostředně po zápase jsem pochopitelně zklamaný a na další utkání ještě moc nemyslím. Musím to do večera dostat z hlavy a od rána se začít soustředit na další zápasy. Doufám, že přijde co nejvíce lidí. Podporu fanoušků budeme potřebovat, aby nás hnali dopředu. I na ledě Slavie nás skvěle podpořili, ale venku prostě ta podpora není taková.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost