lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Nesmíme být hodní před brankou, velí Drtina. Na domácí duely play off se těší

Nesmíme být hodní před brankou, velí Drtina. Na domácí duely play off se těší

V první dvojici zápasů se Slavií zaznamenal dvě branky a jednu asistenci, přesto se Marek Drtina musí se svým týmem vracet do Prostějova jen se dvěma porážkami. V úterním utkání dokonce nejproduktivnější Jestřáb vyřazovacích bojů otevřel skóre zápasu. Ani to ale nestačilo. „Špatně si rozebíráme hráče v našem pásmu. Někdo vždycky udělá chybu, nepomůžeme si dozadu," říká Drtina, který už vyhlíží první domácí zápasy v play off. O snížení v sérii se pokusí Jestřábi už v pátek.

Do druhého zápasu série jste vstoupili dobře, nakonec to však nevyšlo. Jak duel hodnotíte?
Povedlo se nám dát rychlý gól. Sice jsme plnili pokyny trenéra, ale brzo jsme dostali vyrovnávací branku. Děláme hrubé chyby, které se stále opakují – dělali jsme v prvním zápase, stejně tak ve druhém duelu. To musíme zlepšit.

Je z vás cítí velké zklamání. Ty dvě prohry asi budete muset rychle hodit za hlavu…
Dva dny jsou celkem dost. Odpočineme si, určitě to pak z nás vyšumí. Musíme se během těch dvou dní připravit a pak hrát zodpovědně.

Na co konkrétně se musíte zaměřit?
Špatně si rozebíráme hráče v našem pásmu. Někdo vždycky udělá chybu, nepomůžeme si dozadu. Ty góly pak slávisté dávají z dorážek skoro do prázdné, jsme na ně v předbrankovém prostoru moc hodní.

Nemůže to být způsobeno i kvalitou soupeře? Slavia patří ke špičce ligy a má jen ty nejvyšší ambice.
Je to výborný, kvalitní tým. Mají širokou soupisku… O jejich ambicích víme, ale v sezoně jsme s nimi hráli vyrovnaně, kolikrát jsme je i přehrávali. Plnili jsme, co jsme měli, což ovšem v posledních dvou zápasech neplatilo.

Podporu fanoušků budeme potřebovat

Své tři kanadské body z prvních dvou duelů čtvrtfinále by Marek Drtina vyměnil za prostějovské vedení v sérii.

Z týmového hlediska se nedaří, můžete být spokojen alespoň s vašim výkonem? Ve dvou zápasech na pražském ledě jste zapsal dvě branky.
Já se snažím zaměřit hlavně na pomoc týmu. Tyhle statistiky, hlavně v play off, vůbec neřeším. Hned bych to vyměnil za vedení v sérii.

Jak jsou pro vás fyzicky náročné zápasy v play off? Hraje se v rychlejším tempu a navíc jste museli odehrát dva zápasy ve dvou dnech.
My jsme se na to snažili připravovat celou sezonu, takže to není takové. Samozřejmě v prvních zápasech play off jsou všichni strašně namotivovaní, takže lítají jako blázni. Druhý zápas už měl pomalejší tempo, takže ta únava se určitě projevuje. Já osobně se ale nějak strašně vyčerpaný necítím.

Jak moc bude těžké hrát další utkání s vědomím, že domácí prohra už Slavii přihraje mečbol?
Já na tohle zase tolik nekoukám. Kdybych měl mluvit jen za sebe, tak se určitě soustředím jen na nadcházející zápas, jdu krůček po krůčku. I kdybychom prohrávali 0:3, tak víme, že je stále nějaká šance. Slavii jsme porazili třikrát v sezoně, a tak věřím, že jsme schopní ji přehrát i v té sérii.

Jak se těšíte na play off na vlastním ledě a hlavně na domácí atmosféru?
Těším se moc. Teď, bezprostředně po zápase jsem pochopitelně zklamaný a na další utkání ještě moc nemyslím. Musím to do večera dostat z hlavy a od rána se začít soustředit na další zápasy. Doufám, že přijde co nejvíce lidí. Podporu fanoušků budeme potřebovat, aby nás hnali dopředu. I na ledě Slavie nás skvěle podpořili, ale venku prostě ta podpora není taková.

Sdílej stránku!


Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost