lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Spoléháme na to, že fanoušci také cítí, že sezona vrcholí a že potřebujeme každý bod a jejich podporu", shodují se Matouš Venkrbec a Tomáš Nouza v našem dvojrozhovoru

„Spoléháme na to, že fanoušci také cítí, že sezona vrcholí a že potřebujeme každý bod a jejich podporu", shodují se Matouš Venkrbec a Tomáš Nouza v našem dvojrozhovoru

Eva Reiterová

Chance liga spěje ke konci základní části a pro prostějovské hokejisty přichází rozhodující část sezony. Jestřábi do konce ZČ čeká sedm utkání, ve kterých půjde o všechno. V dnešním dvojrozhovoru Tomáš Nouza (44. zápasů, 45 kanadských bodů, 23G+22A) a Matouš Venkrbec 48 zápasů, 25 kanadských bodů 6G+17A) hodnotí probíhají ročník i následující utkání s kladenskými Rytíři, které sehrajeme toto pondělí 11.2 v 18:00.

* Jak hodnotíte dosavadní průběh a výsledky soutěže?

Tomáš Nouza: Zhodnotil bych to tak, že nás od poloviny soutěže trošku trápil zdravotní stav a poslední zápasy z naší strany nebyly výsledkově, tak jak bychom si představovali.

Matouš Venkrbec: Hodnotit se bude především až po play-off. Teď je to spíš očekávání a vyčkávání. Důležité bude dostat se do play-off a pak budeme hodnotit.

* Jste spokojený s umístěním týmu? (49. zápasů, 7 místo, 82 bodů)

Tomáš Nouza: Před sezonou jsme si dali nějaké cíle a myslím si, že naše postavení by mělo být výš než je teď.

Matouš Venkrbec: Byli by jsme radši, kdybychom byli v klidnějších vodách a hráli o první čtverku. Ale bereme to jak to je a vždy je nejdůležitější play-off. To jestli je výhoda být do čtverky, se ukáže až v dané sérii.

* Ve středu jste odehráli jediný zápas tohoto týdne, a to dohrávku 45. kola v Porubě. Jak to utkání hodnotíte?

Tomáš Nouza: My jsme si do Poruby jeli pro tři body. Řekli jsme si něco před zápasem a věděli jsme, že tu dohrávku musíme zvládnout, což se nám podařilo. Výborně nám zahrála třetí, čtvrtá lajna.

Matouš Venkrbec: Byl to klasický zápas, kdy jsme museli vyhrát. Pro nás to byly povinné body. O to byl zápas ošidnější, bylo to jen o nás a jak k tomu přistoupíme. Věděli jsme, že pokud do toho dáme všechno, přistoupíme k němu zodpovědně, tak ten zápas zvládneme. I přesto, že první třetina skončila 0:0, tak jsme věřili že utkání zlomíme a vyhrajeme.

* Poslední dvě utkání (Kadaň, Poruba) to byly gólové žně. Pomůžou vám tyto vysoké výhry do dalších zápasů?

Tomáš Nouza: S Kadaní jsme vyhráli 7:2 a s Porubou 6:2. Samozřejmě, že každé takové vítězství, nám psychicky pomůže, ale my jsme se chtěli i v těchto utkáních soustředit na obranu a to se nám také povedlo.Za mě to jsou dobré výsledky.

Matouš Venkrbec: Ani bych neřekl, že žně pomůžou. Pro nás to byly povinné body a jsme rádi, že jsme to zvládli. Ale pořád nám ke spokojenosti chybí větší tlak do brány, ošklivé góly, které budou rozhodovat v bojích o play-off.


* Ve zbylých 7 zápasech vás čeká boj o play-off. To bude hodně náročný závěr základní části.

Tomáš Nouza: To máte pravdu. Čeká nás nejlepší část sezony a my se na ni musíme pořádně připravit!

Matouš Venkrbec: Je to tak. Bude to náročné, ale taky kvůli tomu hokej hrajeme. Každý hráč se těší na play-off, které je náročné a my v těch zbylých sedmi utkání budeme hrát naše malé play-off. To ničemu nevadí. Je o co hrát a máme vše ve vlastních rukách. Los nám celkem vyšel a moc se na to těším. V týmu je cítit chuť a očekávání do toho pořádně šlápnout a vyždímat ze sebe maximum.

* Je něco, co ve hře zlepšit?

Tomáš Nouza: Musíme zlepšit hru dozadu a přesilové hry. Ty nám váznou.

Matouš Venkrbec: Určitě máme velké rezervy v předbrankových prostorech. V obou pásmech. Jednak se málo tlačíme do koncovky, vymýšlíme ještě zbytečné nahrávky a to nám neprospívá. V play-off takhle neuspějeme. To musíme zlepšit. U nás před brankou nám chybí důraz. Často dostáváme branky z tohoto prostoru. Jsme tam málo důrazní.

* V pondělí vás čeká domácí zápas s Kladnem. Co od tohoto duelu očekáváte?

Tomáš Nouza: Kladno je zkušený tým, možná přijede JJ a my se na takovéto utkání těšíme. Očekávám, že to bude hodně o bruslení a chceme ho vyhrát!

Matouš Venkrbec: Očekávám velkou bitvu, tak jak to doma s Kladnem máme pokaždé. Jsou to těsné zápasy. Řekl bych, že jsme je doma často porazili a i teď jdeme vyhrát. Očekávám i velkou diváckou kulisu, ať už dorazí Jágr nebo ne. Spoléhám na to, že fanoušci také cítí, že sezona vrcholí a že potřebujeme každý bod a jejich podporu!


* Jaká panuje v kabině atmosféra?

Tomáš Nouza: Když jsme měli ty herní výpadky, tak jsme si v kabině museli společně sednout a něco si k tomu říct. My máme uvnitř kolektivu dobrou náladu, která směřuje k závěru sezony a chceme být všichni dobře naladění.

Matouš Venkrbec: Nálada je bojová. Je cítit, že se blíží konec sezony a každý si chce tu sezonu, co nejdéle natáhnout a udělat co největší úspěch. Je tady dobrá parta a moc se na to těšíme!

* Změnily se nějak předsezónní cíle?

Tomáš Nouza: My si dáváme cíle postupně. Jdeme spíš po stupíncích. První je základní část, kde chceme postoupit do play-off. Druhý je pak samotná vyřazovací část, ale to bych nerad přeskakoval, protože v play-off ještě nejsme. Takže koukáme pouze na následující souboje.

Matouš Venkrbec: Nemůžeme se koukat moc daleko. Před námi je boj o osmičku. Ono není moc potřeba dávat si daleké cíle. Naším cílem je každý zápas. Není to fráze, ale tak to je. Pokud zvládneme jednotlivé zápasy, tak splníme i dlouhodobý cíl a tím je čtvrtfinále. My si na soupeře věříme a doufám, že to vše zvládneme.

* Vzkázal by jste něco fanouškům?

Tomáš Nouza: Aby nás odporovali a fandili v co největším množství.

Matouš Venkrbec: V každém případě bych rád poděkoval těm, co pravidelně chodí a podporují nás. Teď jich moc není, i když sezona vrcholí. Doufám že v pondělí dorazí a ukáží že jsou opravdoví fanoušci. Pro každého hráče i lidi v hledišti je podpora důležitá! Není to o tom fandit, když se vše daří, ale ikdyž se zápas nevyvíjí podle představ, tak je potřeba ukázat, že jsme na jedné lodi a společně bojujeme za náš klub. Každý hráč byl někdy na tribuně a slyšel časté nadávky a pískání. Ticho a pískání pomůže leda soupeři. O to víc si cením těch, co nás podporují za každých okolností, nehodnotí, ale drží palce a povzbuzují.


Aktuality

17.1.2023

U týmu končí Vítek Benda.

S naším týmem se rozloučil obránce Vítek Benda, kterému děkujeme za odvedenou práci a přejeme hodně štěstí v novém týmu.

28.12.2022

Daniel Malák uvolněn do Plzně!

Obránce Dan Malák dostává šanci v extralize a odcestoval tak na 3 dny do HC Škoda Plzeň, kde by měl stihnout dva zápasy.

30.11.2022

Malák si nezahraje 3 zápasy!

V sobotním utkání proti Slavii dostal trest 5 + do konce zápasu za faul kolenem. Po posouzení komisí ještě dodatečně dostává na 3 zápasy stopku. Nastoupit tak bude moci opět ve středu 7. 12. v Kolíně.

18.11.2022

Odchází obránce Pepa Zajíc.

Letos u nás odstartoval svoji druhou sezónu, ale tu již dohraje v Kolíně, kam se přesouvá do konce sezóny. Pepovi děkujeme za odvedenou práci a přejeme jen to nejlepší v Kolíně!


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Z Frýdku body nevezeme

21.01.2023 | Vojtěch Ošlejšek

Z Frýdku body nevezeme

Třebíč porážíme v prodloužení!

18.01.2023 | Vojtěch Ošlejšek

Třebíč porážíme v prodloužení!

Góly

No foto

Asistence

No foto

Tomáš

Jáchym

23 asistencí

Body

No foto

Zápasy

Matouš

Venkrbec

43 zápasů

Úspěšnost

No foto

Jan

Přecechtěl

100% úspěšnost
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
LHK Jestřábi Prostějov