lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
„Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl. Dostali jsme rychlou branku a ta ovlivnila celou první třetinu," říká střelec dvou branek včerejšího derby David Dvořáček

„Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl. Dostali jsme rychlou branku a ta ovlivnila celou první třetinu," říká střelec dvou branek včerejšího derby David Dvořáček

Jestřábi po pěti prohraných utkáních na ledě Přerova dokázali konečně bodovat. Na obratu z nepříznivého stavu 0:2 na 3:2 se velkou měrou podílel David Dvořáček, který nejdříve srovnal stav utkání a poté svou druhou brankou poslal naši letku do vedení. Autor letošních 9 branek byl jasnou volbou na pozápasový rozhovor.

Včerejší derby napsalo svoji letošní druhou část. Davide, jak hodnotíš derby s jednodenním odstupem?

Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl. Dostali jsme rychlou branku a ta ovlivnila celou první třetinu. Měli jsme tam nějaké přesilovky, ale scházel nám větší důraz i trošku štěstí. Od druhé třetiny jsme hru vyrovnali a nakonec se nám povedlo jít do vedení, které jsme bohužel nedokázali udržet do konce.

Už se to stává koloritem, že v začátcích zápasů s Přerovem jsme všude o krok později. Vnímáte to ze střídačky taky?

Možná jsme malinko nervóznější, včera to ovlivnily i poslední zápasy. Bylo vidět, že nejsme v laufu. Nemáme tolik pohody na hokejkách a to se na začátku projevilo. Je potřeba na to nemyslet a hrát od první vteřiny.

Pro tebe to nebylo první derby, už jich máš pár za sebou. Jak tyto utkání prožíváš a jsou pro tebe speciální?

Pro mě určitě! Je skvělá atmosféra, většinou skoro plný dům a já si to užívám!

Fanoušci vám po první třetině moc lichotivých slov na cestu do kabiny neposlali, ale jakmile se hrálo, tak fandili jak o život. Vnímali jste je?

Překvapilo mě, že naši byli víc slyšet než domácí. Bylo to super!

Davide, ty máš odehraných 14 zápasů a vstřelil si v nich 9 branek. Včera ses mezi střelce zapsal hned dvakrát a první branka padla po pěkné kombinaci s Lukášem Luňákem. To máte nacvičené?

Ne, to zrovna vyplynulo ze situace. Obránce si mě špatně hlídal a Lukáš mi to naservíroval přímo na hokejku. Já to jen doklepl do prázdné.

Byla pro tebe jednoduší tato branka nebo dřívější z nájezdu?

Asi tady tahle.

Vyrovnání na 2:2 přišlo po tvém brejku a nekompromisním blafáku. Věděl si od začátku, co budeš dělat nebo si reagoval až na postavení brankáře?

Zdálo se mi, že byl brankář hodně vyjetý. Já měl dobrou rychlost a rozhodl jsem se pro rychlý blafák do bekhendu.

Je to tvoje oblíbená klička?

Jo je, akorát mi vyjde, tak jedna z deseti :-)

V sobotu hrajeme poslední zápas před pauzou s prvním Motorem. Co od toho zápasu můžeme očekávat?

Většinou je to nejtěžší zápas. Budějovice mají dobrý mančaft a výborné začátky první třetiny. Hodně hrají na puku a bruslí. My musíme hrát jednoduše ve vlastní třetině a nebát se hrát hokej.

Nám se je povedlo minulou sezonu dvakrát porazit a jednou remizovat jako jedinému týmu. Máte na Budějovice nějaký speciální recept?

Proti nim musíte hrát zodpovědně zezadu, nesmíte být ustrašení a nebát se hrát s pukem. To je důležitý.

Sdílej stránku!


Aktuality

9.1.2019

Jestřábi posilují obranu!

Na hostování do konce sezony přichází obránce Jakub Husa. Hráč extraligového Liberce vyniká fyzickými parametry 194 cm a 97 kg živé váhy. Za Bílé Tygry odehrál v extralize dvě utkání. Více času strávil na farmě v Benátkách, kde nastoupil do 116 zápasů. Vstřelil 13 branek a na 13 nahrál.

4.1.2019

Změna termínu utkání s Porubou

Venkovní utkání na ledě Poruby, které se mělo odehrát v sobotu 12.1 je přeloženo na středu 6.2.2019.

8.12.2018

Změny v kádru

Do dnešního utkání v Benátkách bohužel nenastoupí Jan Starý a Lukáš Žálčík, kteří bojují s virovým onemocněním. Díky tomu odehraje své první utkání v Chance lize nadějný 19-letý útočník Zlína Sebastian Fajkus.

1.12.2018

Změny v kádru

Dušan Žovinec se vrací po krátké anabázi ve Frýdku do Prostějova formou hostování do konce sezony. Dalším hráčem, který nově oblékne dres Jestřábů je Vojtěch Dobiáš. Tento mladý útočník bude v Prostějově na střídavé starty ze Zlína. Zároveň s příchodem Dušana Žovince Jestřáby opouští Michael Foltýn. Děkujeme za odvedené služby a přejeme ať se mu v novém působišti daří.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

32 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

44 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,76% úspěšnost
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
HC Slavia Praha