lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
„Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl. Dostali jsme rychlou branku a ta ovlivnila celou první třetinu," říká střelec dvou branek včerejšího derby David Dvořáček

Jestřábi po pěti prohraných utkáních na ledě Přerova dokázali konečně bodovat. Na obratu z nepříznivého stavu 0:2 na 3:2 se velkou měrou podílel David Dvořáček, který nejdříve srovnal stav utkání a poté svou druhou brankou poslal naši letku do vedení. Autor letošních 9 branek byl jasnou volbou na pozápasový rozhovor.

Včerejší derby napsalo svoji letošní druhou část. Davide, jak hodnotíš derby s jednodenním odstupem?

Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl. Dostali jsme rychlou branku a ta ovlivnila celou první třetinu. Měli jsme tam nějaké přesilovky, ale scházel nám větší důraz i trošku štěstí. Od druhé třetiny jsme hru vyrovnali a nakonec se nám povedlo jít do vedení, které jsme bohužel nedokázali udržet do konce.

Už se to stává koloritem, že v začátcích zápasů s Přerovem jsme všude o krok později. Vnímáte to ze střídačky taky?

Možná jsme malinko nervóznější, včera to ovlivnily i poslední zápasy. Bylo vidět, že nejsme v laufu. Nemáme tolik pohody na hokejkách a to se na začátku projevilo. Je potřeba na to nemyslet a hrát od první vteřiny.

Pro tebe to nebylo první derby, už jich máš pár za sebou. Jak tyto utkání prožíváš a jsou pro tebe speciální?

Pro mě určitě! Je skvělá atmosféra, většinou skoro plný dům a já si to užívám!

Fanoušci vám po první třetině moc lichotivých slov na cestu do kabiny neposlali, ale jakmile se hrálo, tak fandili jak o život. Vnímali jste je?

Překvapilo mě, že naši byli víc slyšet než domácí. Bylo to super!

Davide, ty máš odehraných 14 zápasů a vstřelil si v nich 9 branek. Včera ses mezi střelce zapsal hned dvakrát a první branka padla po pěkné kombinaci s Lukášem Luňákem. To máte nacvičené?

Ne, to zrovna vyplynulo ze situace. Obránce si mě špatně hlídal a Lukáš mi to naservíroval přímo na hokejku. Já to jen doklepl do prázdné.

Byla pro tebe jednoduší tato branka nebo dřívější z nájezdu?

Asi tady tahle.

Vyrovnání na 2:2 přišlo po tvém brejku a nekompromisním blafáku. Věděl si od začátku, co budeš dělat nebo si reagoval až na postavení brankáře?

Zdálo se mi, že byl brankář hodně vyjetý. Já měl dobrou rychlost a rozhodl jsem se pro rychlý blafák do bekhendu.

Je to tvoje oblíbená klička?

Jo je, akorát mi vyjde, tak jedna z deseti :-)

V sobotu hrajeme poslední zápas před pauzou s prvním Motorem. Co od toho zápasu můžeme očekávat?

Většinou je to nejtěžší zápas. Budějovice mají dobrý mančaft a výborné začátky první třetiny. Hodně hrají na puku a bruslí. My musíme hrát jednoduše ve vlastní třetině a nebát se hrát hokej.

Nám se je povedlo minulou sezonu dvakrát porazit a jednou remizovat jako jedinému týmu. Máte na Budějovice nějaký speciální recept?

Proti nim musíte hrát zodpovědně zezadu, nesmíte být ustrašení a nebát se hrát s pukem. To je důležitý.