lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
„Výhra je pro nás podle mě velice zasloužená," řekl Vojta Krejčiřík po středečním utkání

Ve třetím zápase ligy se Jestřábi střetli s Jihlavou a odnáší si cenné tři body. V pozápasovém rozhovoru se rozpovídal útočník Vojtěch Krejčiřík. Jak utkání viděl? A jaká je taktika do dalších důležitých zápasů?

Jak hodnotíte zápas proti Jihlavě?

Byl to dobrý zápas. Jihlava, jako soupeř z minulého roku extraligy, pro nás byla hlavně zajímavý a těžký soupeř. Myslím si, že jsme to zvládli dobře a že jsme se dobře připravili.

S ohledem na Váš a jihlavský pondělní výkon. Připravovali jste se na dnešek nějak zvlášť?

Nijak zvlášť asi ne. Jenom jsme se zaměřili více na oslabení. A před zápasem si řekli, jak Jihlava hraje.

Co podle Vás utkání rozhodlo?

Celý zápas jsme Duklu přehrávali. Měli jsme i mnohem více šancí. Výhra je pro nás podle mě velice zasloužená.

Ve druhé třetině jste se zdržel na ledě a nahrál jste Tomáši Divíškovi na gól na 2:1. Jak byste situaci popsal?

Nevím, jestli jsem se zdržel. (smích) Jen jsem věděl, že náš bek má puk, takže jsem zůstal na ledě. Viděl jsem Divocha, a tak jsem mu to posunul a on krásně zakončil.

Poté jste si vytvořili velký tlak v obranném pásmu hostů, ale gól z něj nepadl. Co chybělo?

Myslím si, že chyběl důraz a lepší střela. Ale nejvíc asi i štěstíčko.

Ke konci třetiny jste dostali vyrovnávací gól v přesilovce. S čím jste šli do závěrečné části?

Šli jsem s tím, že nám tam ten gól prostě padne, a to se také stalo. Potom jsme si to ke konci utkáni udrželi a dopadlo to dobře.

Z pohledu z tribuny se zdál led ve špatném stavu. Jak se na něm hrálo?

Byl špatný asi prvních 5 minut, protože na něm byla voda. Ale pak už to bylo v pohodě.

Jak se Vám hraje v lajně s Matýsem a Prokešem?

My jsme mladí kluci a jsme tu od toho, abychom bruslili a napadali. Zatím nám to jde.

Nyní Vás čekají 3 náročné týmy (Slavia Praha, Zubr Přerov a Motor České Budějovice). Na čem je potřeba ve Vaší hře zapracovat?

Myslím si, že se musíme zaměřit hlavně na přesilovky, abychom z nich dávali góly. Když ale budeme hrát tak, jak jsme dnes hráli s Jihlavou, tak to dopadne dobře.