lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
„Všichni kluci pořádně makali a hodně mi pomohli,“ říká po důležité výhře Jakub Neužil

„Všichni kluci pořádně makali a hodně mi pomohli,“ říká po důležité výhře Jakub Neužil

Duel s Českými Budějovicemi ve 21. kole zvládli Jestřábi doma na jedničku. Po bojovném výkonu porazili lídra tabulky 5:3. Velkou měrou se o vítězství zasloužil Jakub Neužil. Jak hodnotila zápas naše brankářská jednička?

Jaké byly pokyny před utkáním s lídrem tabulky?

Tak já jsem se především soustředil sám na sebe. Ale řekli jsme si, že musíme prostě bojovat, blokovat střely a vyhrávat osobní souboje. Myslím si, že to se nám také dneska povedlo. Všichni kluci pořádně makali a hodně mi pomohli.

V čem jste měli oproti Budějovicích navrch?

Měli jsme větší chuť po gólech. V přesilovkách jsme tam tři dorvali, což bylo důležité. Pěkný byl i gól Ondry Mikliše po oslabení.

V 1. třetině jste přesilovku 5 na 3 nevyužili. Naopak Budějovice ve své dvojnásobné přesilové výhodě dokázali dát vyrovnávací gól. Čím si to vysvětlujete?

Asi jim to prostě více sedlo. Pro nás z toho plyne ponaučení, takové přesilovky proměňovat. Tyto situace jsou v zápase klíčové a je potřeba je zlepšit.

Dnes jste prolomili smůlu 2. třetin. Byla právě 2. třetina klíčovým bodem dnešní výhry?

Nám tam sedlo to, že jsme v ní hráli tolik přesilovek. Z toho dvě jsme využili. Soupeř oslabeními možná vypadl z tempa, takže i to mohlo sehrát nějakou roli.

V závěru jste drželi vítězství, ale Motor tlačil. Jaké to bylo?

Bylo to hodně těžké. Ke konci třetiny tam byla oslabení. Jedno jsme ustáli, z druhého jsme bohužel dostali gól. Ten závěr jsme ale ubojovali a zaslouženě vyhráli.

Dnes na Vás Budějovice vyslaly 43 střel, ze kterých jste inkasoval pouze třikrát a dovedl tak mužstvo k vítězství. Jak se cítíte?

Tak je to výhra jako každá jiná, ale určitě je to dobré. Teď ty poslední dva zápasy nebyly stoprocentní, takže je důležité, že jsme dneska vyhráli.

Je výhra nad vedoucím týmem soutěže povzbuzením do dalších zápasů?

Určitě. Teď máme reprezentační přestávku, tak musíme pořádně potrénovat a navázat po ní další výhrou.

Bylo to dnes herně přesně podle Vašich představ?

Když to stáhnu na svůj výkon, tak možná škoda toho 1. gólu. Sice to bylo do prázdné branky, ale skoro jsem tu střelu měl. Teď už je to ale jedno, prostě jsme vyhráli, a to je důležité.

Co říkáte na atmosféru zápasu?

Skvělá. Diváci nás hodně hnali. Hlavně ve třetí třetině, když jsme vedli a soupeř začal více tlačit, tak bylo hodně důležité, že nám fandili a podporovali nás.

Jak jste zmiňoval, teď Vás čeká reprezentační pauza a poté volný hrací den. Jak ji jako tým využijete?

Bude se podle mě tvrdě trénovat. Je potřeba si nasazení z dneška udržet do dalších zápasů.

Sdílej stránku!


Aktuality

9.1.2019

Jestřábi posilují obranu!

Na hostování do konce sezony přichází obránce Jakub Husa. Hráč extraligového Liberce vyniká fyzickými parametry 194 cm a 97 kg živé váhy. Za Bílé Tygry odehrál v extralize dvě utkání. Více času strávil na farmě v Benátkách, kde nastoupil do 116 zápasů. Vstřelil 13 branek a na 13 nahrál.

4.1.2019

Změna termínu utkání s Porubou

Venkovní utkání na ledě Poruby, které se mělo odehrát v sobotu 12.1 je přeloženo na středu 6.2.2019.

8.12.2018

Změny v kádru

Do dnešního utkání v Benátkách bohužel nenastoupí Jan Starý a Lukáš Žálčík, kteří bojují s virovým onemocněním. Díky tomu odehraje své první utkání v Chance lize nadějný 19-letý útočník Zlína Sebastian Fajkus.

1.12.2018

Změny v kádru

Dušan Žovinec se vrací po krátké anabázi ve Frýdku do Prostějova formou hostování do konce sezony. Dalším hráčem, který nově oblékne dres Jestřábů je Vojtěch Dobiáš. Tento mladý útočník bude v Prostějově na střídavé starty ze Zlína. Zároveň s příchodem Dušana Žovince Jestřáby opouští Michael Foltýn. Děkujeme za odvedené služby a přejeme ať se mu v novém působišti daří.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

32 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

44 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,76% úspěšnost
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
HC Slavia Praha