lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
„Všichni kluci pořádně makali a hodně mi pomohli,“ říká po důležité výhře Jakub Neužil

„Všichni kluci pořádně makali a hodně mi pomohli,“ říká po důležité výhře Jakub Neužil

Duel s Českými Budějovicemi ve 21. kole zvládli Jestřábi doma na jedničku. Po bojovném výkonu porazili lídra tabulky 5:3. Velkou měrou se o vítězství zasloužil Jakub Neužil. Jak hodnotila zápas naše brankářská jednička?

Jaké byly pokyny před utkáním s lídrem tabulky?

Tak já jsem se především soustředil sám na sebe. Ale řekli jsme si, že musíme prostě bojovat, blokovat střely a vyhrávat osobní souboje. Myslím si, že to se nám také dneska povedlo. Všichni kluci pořádně makali a hodně mi pomohli.

V čem jste měli oproti Budějovicích navrch?

Měli jsme větší chuť po gólech. V přesilovkách jsme tam tři dorvali, což bylo důležité. Pěkný byl i gól Ondry Mikliše po oslabení.

V 1. třetině jste přesilovku 5 na 3 nevyužili. Naopak Budějovice ve své dvojnásobné přesilové výhodě dokázali dát vyrovnávací gól. Čím si to vysvětlujete?

Asi jim to prostě více sedlo. Pro nás z toho plyne ponaučení, takové přesilovky proměňovat. Tyto situace jsou v zápase klíčové a je potřeba je zlepšit.

Dnes jste prolomili smůlu 2. třetin. Byla právě 2. třetina klíčovým bodem dnešní výhry?

Nám tam sedlo to, že jsme v ní hráli tolik přesilovek. Z toho dvě jsme využili. Soupeř oslabeními možná vypadl z tempa, takže i to mohlo sehrát nějakou roli.

V závěru jste drželi vítězství, ale Motor tlačil. Jaké to bylo?

Bylo to hodně těžké. Ke konci třetiny tam byla oslabení. Jedno jsme ustáli, z druhého jsme bohužel dostali gól. Ten závěr jsme ale ubojovali a zaslouženě vyhráli.

Dnes na Vás Budějovice vyslaly 43 střel, ze kterých jste inkasoval pouze třikrát a dovedl tak mužstvo k vítězství. Jak se cítíte?

Tak je to výhra jako každá jiná, ale určitě je to dobré. Teď ty poslední dva zápasy nebyly stoprocentní, takže je důležité, že jsme dneska vyhráli.

Je výhra nad vedoucím týmem soutěže povzbuzením do dalších zápasů?

Určitě. Teď máme reprezentační přestávku, tak musíme pořádně potrénovat a navázat po ní další výhrou.

Bylo to dnes herně přesně podle Vašich představ?

Když to stáhnu na svůj výkon, tak možná škoda toho 1. gólu. Sice to bylo do prázdné branky, ale skoro jsem tu střelu měl. Teď už je to ale jedno, prostě jsme vyhráli, a to je důležité.

Co říkáte na atmosféru zápasu?

Skvělá. Diváci nás hodně hnali. Hlavně ve třetí třetině, když jsme vedli a soupeř začal více tlačit, tak bylo hodně důležité, že nám fandili a podporovali nás.

Jak jste zmiňoval, teď Vás čeká reprezentační pauza a poté volný hrací den. Jak ji jako tým využijete?

Bude se podle mě tvrdě trénovat. Je potřeba si nasazení z dneška udržet do dalších zápasů.

Sdílej stránku!


Aktuality

9.11.2018

Všechno nejlepší Kubo!

Jakub "Kubánec" Neužil dnes slaví 24 narozeniny. Za celý klub LHK Jestřábi Prostějov přejeme hodně štěstí, zdraví a ať si tě najde každý puk, který poletí na bránu!

29.10.2018

Informace o zraněných hráčích

Tomáš Nouza - zlomená čelist, již po operaci a čeká ho pauza nejméně tři týdny.

Marek Račuk - problémy s ramenem, návrat po reprezentační pauze.

Václav Meidl - vážné zdravotní problémy, návrat nejde určit.

Alex Rašner - návrat zřejmě až po reprezentační pauze.

22.10.2018

Nová posila pro Jestřáby

Vedení Prostějova reaguje na rozsáhlou marodku a z Karlových Varů vyřídilo střídavé starty Jaromíru Kverkovi mladšímu. Ten v letošní sezoně Tipsport extraligy odehrál 10 zápasů, ve kterých si připsal 2 asistence. V první nejvyšší soutěži nastřádal 122 startů a posbíral 71 kanadských bodů (30+41).

9.10.2018

Jestřábi posilují obranu!

Na měsíční hostování přichází z extraligových Karlových Varů obránce Daniel Krejčí. Obránce s výbornými fyzickými parametry (190 cm, 95 kg) nasbíral v extralize 109 startů, ve kterých získal 20 kanadských bodů (5+15). Dane vítej v Prostějově!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

18 asistencí

Body

Zápasy

Jan

Zdráhal

22 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,28% úspěšnost
×
Dnes v 18:00 | Muži
AZ Havířov
LHK Jestřábi Prostějov