lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Věřili jsme, že ty zápasy můžeme urvat, což se také podařilo. Je to paráda, ale ještě nás čeká hodně práce,“ uvedl v rozhovoru Lukáš Luňák.

„Věřili jsme, že ty zápasy můžeme urvat, což se také podařilo. Je to paráda, ale ještě nás čeká hodně práce,“ uvedl v rozhovoru Lukáš Luňák.

Čtvrté utkání opět nerozhodla základní část, a tak došlo až do prodloužení, kterého využili Jestřábi. Série je po víkendu srovnaná na 2:2. Na otázky nám odpovídal střelec druhé branky, tentokrát útočník Lukáš Luňák.

Po dnešním zápase se série vyrovnala. Jak byste zhodnotil víkendové zápasy?

Po těch dvou prohrách v Kladně to pro nás bylo nesmírně důležité. Chtěli jsme předvést výborné výkony a sérii zdramatizovat. Bilance po základní části v domácích utkáních pro nás byla dobrá. Věřili jsme, že ty zápasy můžeme urvat, což se také podařilo. Je to paráda, ale ještě nás čeká hodně práce.

Dodalo Vám včerejší vítězství sebevědomí?

Tak určitě. Kdybychom první utkání prohráli, tak za stavu 0:3 by se série otáčela špatně. Včera jsme dobře začali, fanoušci nás hnali dopředu, byla skvělá kulisa. Doufali jsme, že to zvládneme, sice na nájezdy, což je trochu loterie, ale myslím si, že za ten průběh utkání jsme si zasloužili vyhrát. Stejně tak i dnes.

Díky Vašemu gólu a zákrokům Jakuba Neužila jste vyhráli 2. třetinu 1:0. Dá se říci, že jste prolomili prokletí druhých třetin?

No včera jsme měli strašný výpadek. Dnes jsme se před ní soustředili, aby se něco takového neopakovalo. Věřím, že tohle je už za námi. Samozřejmě ten zápas se vždy nějak vyvíjí, může přijít horší časový úsek. My ale musíme být natolik silný tým, abychom na to dokázali reagovat a rychle se z toho oklepat.

V této sezóně jste na Kladně zatím nevyhráli. Co je potřeba potrénovat, aby to v úterý konečně vyšlo?

Budeme hrát pořád stejně, necháme na ledě všechno a tentokrát to prolomíme. Jednou to přijít musí.

David Dvořáček včera říkal, že se bude slavit maximálně do dvanácti. Dodrželi jste to? A do kolika se bude slavit dnes?

Určitě. Také maximálně do půlnoci. Dokud není sezóna u konce, a to pro nás ještě není, tak to je bohužel úděl hokeje, že se člověk raduje jen krátce. Druhý den se zase musí soustředit na další zápas. Zítra si chyby rozebereme na videu a budeme makat dál.

Máte na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky?

Chtěl bych vzkázal, že jim moc děkujeme za tyto dva zápasy, kdy byli neuvěřitelní. Doufám, že jsme je také potěšili, jelikož jsme tam nechali úplně všechno, snad to bylo vidět i z tribuny. Stejně tak jsme připraveni nechat všechno i v těch dalších utkáních. Dnes to zkrátka byla z naší i jejich strany prostějovská symfonie.

(rei)

Sdílej stránku!


Aktuality

6.12.2019

Informace o rozlosování

Přesné termíny utkání následují části Chance ligy zveřejníme až po sobotním utkání, kdy budeme znát jednotlivé umístění. Jestřábi jsou momentálně na 10. místě, ale to ještě nemají jisté. Děkujeme za pochopení.

28.11.2019

Nouzikův milník!

Tomáš Nouza včerejším vítězným nájezdem zaokrouhlil počet získaných kanadských bodů v 1. lize na 700. Na tuto úžasnou metu dosáhl ve svém 837 utkání za 344 branek a 356 asistencí.

Nouziku gratulujeme!

21.11.2019

Do PV přichází Martin Jandus!

Jestřábi se domluvili na střídavých startech obránce Martina Janduse ze Sparty. Bratr Tomáše Janduse nastoupí už v sobotním utkání proti Kadani!

18.11.2019

Změny v A-teamu

V reakci na rozsáhlou marodku v našem týmu se klubové vedení domluvilo na střídavých startech Daniela Vachutky z Šumperku.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

21 asistencí

Body

Zápasy

Václav

Meidl

29 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

91,72% úspěšnost