lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„V Prostějově se mi moc líbí. Nebyl důvod, abych něco měnil ,“ říká Matěj Novák.

„V Prostějově se mi moc líbí. Nebyl důvod, abych něco měnil ,“ říká Matěj Novák.

Matěj podepsal novou smlouvu a přínášíme vám krátký rozhovor.

Matěji, podepsal jsi novou smlouvu na příští sezónu, jak se těšíš?

Na novou sezónu se moc těším. Začínám se postupně připravovat individuálně a nemůžu se dočkat, až opět začneme trénovat společně.

Měl jsi i jiné nabídky, nebo Prostějov pro tebe byla jasná volba?

Nějaké hovory proběhly, ale v Prostějově se mi moc líbí. Nebyl důvod, abych něco měnil.

Co bys mi řekl k minulé sezóně? Byl to jednoznačně neúspěch, souhlasíš se mnou?

Určitě, jinak to snad ani říct nejde. Měli jsme pár šancí na to, aby sezona vypadala lépe, ale nikdy jsme to nedotáhli do konce, to mě hrozně mrzí. Teď máme před sebou novou sezónu a v té to musíme napravit.

Co bylo podle tebe špatně a co zlepšit v té další?

Špatně bylo spoustu věcí. Musíme si z této sezóny vzít ponaučení a svojí hrou opět přivést diváky do hlediště, protože právě pro ty se ten hokej hraje, zaslouží si koukat na skvělý hokej.

Hrál si v jednom týmu s manažerem a mistrem světa Jirkou Vykoukalem, jaký to byl pocit?

Byl to super pocit. Pan Vykoukal byl výborný hráč s obrovským přehledem a dokázal to i po tolika letech bez odehraných zápasů. V době karantény jsem koukal na reprízy zápasů, kde hrál pan Vykoukal i pan Lubina a byla radost se ně to koukat.

Jak se ti líbí Prostějov? Vím, že pocházíš z Třebíče.

V Prostějově se mi líbí moc. Je to takové menší město, kde se skoro všichni znají osobně. Navíc se mi líbí, že je všechno kousek, jako v Třebíči.

Vím o tobě, že studuješ vysokou školu, jak to stíháš skloubit s hokejem?

Ano je to pravda. Studuji na Masarykově univerzitě, momentálně dokončuji 4 semestr. Je to náročný z hlediska docházky, protože je tam spoustu předmětů, do kterých musím chodit. Na druhou stranu jsem se za tu dobu naučil spoustu nových věcí, které se mi budou určitě v životě hodit.

Jaké máš další koníčky kromě hokeje? Vím, že rád sbíráš kšiltovky, je to pravda?

Tak když to počasí dovolí, tak rád jezdím na kole. S bráchou chodíme hrát v Třebíči hokejbal, ten mě taky baví. Momentálně předěláváme spoustu věcí na chatě, tak tam každý den jezdím a pomáhám s prací, to je teď taky takový můj koníček. Je pravda, že sbírání kšiltovek mě pohltilo. Mám doma sbírku všech různých kšiltovek.

Mates, ať se daří!!

Sdílej stránku!


Aktuality

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Petr

Mrázek

21 branek

Asistence

No foto

David

Bartoš

22 asistencí

Body

No foto

Petr

Mrázek

43 bodů

Zápasy

No foto

Tomáš

Jandus

34 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

90,53% úspěšnost