lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
„Rád si zaútočím, ale většinou se snažím hrát důrazně, účelně a hlavně tak aby vyhrál tým," říká o své hře nová posila Jestřábů Martin Novotný

„Rád si zaútočím, ale většinou se snažím hrát důrazně, účelně a hlavně tak aby vyhrál tým," říká o své hře nová posila Jestřábů Martin Novotný

Obránce Martin Novotný rozšířil zadní řady prostějovských Jestřábů. Momentálně s týmem nebo individuálně trénují obránci Petr Krejčí, Jakub Muška, David Chujac a právě Martin Novotný. Šumperský odchovanec se po čtyřech letech rozhodl opustit Přerov a vydal se za novou výzvou a týmovými ambicemi do Prostějova.

Martine nestává se moc často, aby hokejisté v rámci Prostějova a Přerova měnili dres. Co tě k pikantnímu přestupu vedlo?

Dostal jsem od Prostějova nabídku, která se v mém věku jednoduše neodmítá. Jednání bylo konkrétní a velice korektní.

Proč si se rozhodl po čtyřech letech změnit klub?

Hlavním důvodem bylo, že Prostějov měl velký zájem, abych zde působil. Já se změně nebránil a velkou motivací bylo zahrát si za tým, který má ambiceme.

Řešil si jak tě vezmou prostějovští fanoušci?

To jsem neřešil. Bude jen na mě, abych si je svými výkony získal. Fandí výborně a jejich chorea jsou známá po celé republice.

Patříš do silné šumperské generace hokejistů, kteří hráli nebo hrají v Prostějově. Byl to i jeden z důvodů, který hrál roli v přestupu? (V minulé sezoně hráli v PV šumperští Lukáš Žálčík, Ondřej Mikliš, Alex Rašner a dříve Aleš Holík a další)

Doufám, že se s některými kluky se kterými jsem v Šumperku vyrůstal potkám a opět si spolu zahrajeme.

Můžeš se prostějovským fanouškům hokejově představit?

Rád si zaútočím, ale většinou se snažím hrát důrazně, účelně a hlavně tak aby vyhrál tým.

S první ligou máš bohaté zkušenosti, ale až v minulé sezoně ses začal výrazněji prosazovat i bodově. Čím to bylo?

Chodil jsem hodně na přesilovky a měl jsem velký prostor na ledě. Občas se mi povedlo dobře založit útok a nebo šikovně vystřelit na teč.

V Prostějově absolvuješ individuální přípravu. Je to pro tebe nová zkušenost?

Individuální příprava není pro mě nic nového. Na sezonu budu dobře připraven.

Liší se nějak plány, které ti náš kondiční trenér sestavil od toho, na co si byl zvyklý?

S Davidem se radím o detailech, ale jinak budu trénovat, tak jak jsem zvyklý.

Co říkáš na nový systém ligy? Myslíš si, že bude atraktivnější pro kluby i fanoušky?

Myslím, že nejatraktivnější a nejekonomičtější varianta by byla rozdělení na Moravu a Čechy. Ale uvidíme, co nám sezona přinese. Třeba to takhle bude zajímavější.

Sdílej stránku!


Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost