lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Rád si zaútočím, ale většinou se snažím hrát důrazně, účelně a hlavně tak aby vyhrál tým," říká o své hře nová posila Jestřábů Martin Novotný

„Rád si zaútočím, ale většinou se snažím hrát důrazně, účelně a hlavně tak aby vyhrál tým," říká o své hře nová posila Jestřábů Martin Novotný

Obránce Martin Novotný rozšířil zadní řady prostějovských Jestřábů. Momentálně s týmem nebo individuálně trénují obránci Petr Krejčí, Jakub Muška, David Chujac a právě Martin Novotný. Šumperský odchovanec se po čtyřech letech rozhodl opustit Přerov a vydal se za novou výzvou a týmovými ambicemi do Prostějova.

Martine nestává se moc často, aby hokejisté v rámci Prostějova a Přerova měnili dres. Co tě k pikantnímu přestupu vedlo?

Dostal jsem od Prostějova nabídku, která se v mém věku jednoduše neodmítá. Jednání bylo konkrétní a velice korektní.

Proč si se rozhodl po čtyřech letech změnit klub?

Hlavním důvodem bylo, že Prostějov měl velký zájem, abych zde působil. Já se změně nebránil a velkou motivací bylo zahrát si za tým, který má ambiceme.

Řešil si jak tě vezmou prostějovští fanoušci?

To jsem neřešil. Bude jen na mě, abych si je svými výkony získal. Fandí výborně a jejich chorea jsou známá po celé republice.

Patříš do silné šumperské generace hokejistů, kteří hráli nebo hrají v Prostějově. Byl to i jeden z důvodů, který hrál roli v přestupu? (V minulé sezoně hráli v PV šumperští Lukáš Žálčík, Ondřej Mikliš, Alex Rašner a dříve Aleš Holík a další)

Doufám, že se s některými kluky se kterými jsem v Šumperku vyrůstal potkám a opět si spolu zahrajeme.

Můžeš se prostějovským fanouškům hokejově představit?

Rád si zaútočím, ale většinou se snažím hrát důrazně, účelně a hlavně tak aby vyhrál tým.

S první ligou máš bohaté zkušenosti, ale až v minulé sezoně ses začal výrazněji prosazovat i bodově. Čím to bylo?

Chodil jsem hodně na přesilovky a měl jsem velký prostor na ledě. Občas se mi povedlo dobře založit útok a nebo šikovně vystřelit na teč.

V Prostějově absolvuješ individuální přípravu. Je to pro tebe nová zkušenost?

Individuální příprava není pro mě nic nového. Na sezonu budu dobře připraven.

Liší se nějak plány, které ti náš kondiční trenér sestavil od toho, na co si byl zvyklý?

S Davidem se radím o detailech, ale jinak budu trénovat, tak jak jsem zvyklý.

Co říkáš na nový systém ligy? Myslíš si, že bude atraktivnější pro kluby i fanoušky?

Myslím, že nejatraktivnější a nejekonomičtější varianta by byla rozdělení na Moravu a Čechy. Ale uvidíme, co nám sezona přinese. Třeba to takhle bude zajímavější.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost