lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Pro mě je důležité, že jsem teď tady a budu tady hrát dobrý hokej,“ říká o svém příchodu Jan Berger

„Pro mě je důležité, že jsem teď tady a budu tady hrát dobrý hokej,“ říká o svém příchodu Jan Berger

V pátek ráno ohlásil klub novou posilu do útočných řad Jana Bergera. Ten hned absolvoval rozbruslení a v podvečer naskočil do premiérového zápasu v dresu Jestřábů proti extraligovým Vítkovicím. V něm si stihl připsat jak první asistenci, tak první bitku.

* První zápas v dresu Jestřábů a hned extraligové Vítkovice. Jak byste svoji premiéru zhodnotil?

Byla zajímavá. Je to extraligový tým, takže jsme se samozřejmě vyhecovali. Myslím si, že to byl parádní hokej. Nějaké ty věci okolo k tomu patří. Nepřišlo mi, že by tam byly nějaké zákeřnosti. Bylo hodně vyloučených, alespoň si oba týmy mohly vyzkoušet hrát v oslabení. Pro nás ponaučení, že si musíme dávat pozor na sekání. Myslím si, že jsme ten zápas měli slušně rozehraný. Nějaké fauly od nás byly zbytečné, to se ale stane.

* Jak jste se dnes na ledě cítil? Máte už nějaké zápasy za sebou nějaké zápasy z Hradce?

Letos jsem odehrál pět zápasu v Hradci, docela na dobré úrovni, takže bych měl být rozehraný. Samozřejmě nebylo to jednoduché. Dnes jsem absolvoval jenom rozbruslení a hned jsem šel do zápasu. Ten systém se trochu liší, ale na druhou stranu jsem se na to těšil. Dostal jsem od trenéra prostor, to mám rád a pomáhá mi to. Doufám, že se brzy dostanu ještě do lepší formy a budu týmu prospěšný.

* Nastoupil jste v lajně s Žálčíkem a Račukem. Jak se vám s nimi hrálo?

Hrálo se mi s nimi dobře. Na to, že jsme spolu hráli poprvé v životě, tak to bylo dobré. S oběma se znám, jsou to výborní hráči.

* Jak se semlela rvačka v závěru třetí třetiny?

Přišlo to z ničeho nic, ani jsem neměl chuť se prát. Martina Nováka, což je zrovna můj kamarád, poslal někdo zezadu k zemi. Já jsem ho šel bránit a strčil jsem do toho hráče. Až pak jsem si všiml, že je to bitkař Alexandre Mallet, což se o něm samozřejmě ví. On shodil rukavice, no a mě nezbývalo nic jiného, než je shodit taky a poprat se. Já s tímhle problém nemám. Určitě jsem se sem nepřišel prát, já jsem sem přišel hrát hokej. Na druhou stranu s tím taky nemám problém, když mě někdo naštve.

* Jak vznikl váš přesun do Prostějova?

Není to na nějaké dlouhé povídaní. Je to takové, jak už jsem na to za svůj hokejový život zvyklý. Jeden den mi bylo řečeno, že zůstávám v Hradci, že se mnou počítají. Druhý den mi bylo řečeno, že odcházím do Prostějova. Nikdo se mě na nic neptal. Já to tak beru, že to tak je. Mám sem hostování a zpětné střídavé starty. Nevím, jak to bude. Pro mě je důležité, že jsem teď tady a budu tady hrát dobrý hokej. Uvidíme, co se bude dít dál.

* Bavili jste se s trenérem Vykoukalem, kam s vámi počítá?

Nevím. Bylo mi řečeno, že teď hraji v této lajně. Trenér asi neříká, co bude do budoucna. Je to na něm, aby postavil nějak sestavu. My to musíme respektovat a hrát.

* Stihl jste se na zimáku a v kabině vůbec rozkoukat?

Tak zase tolik ne. Jak jsem ale říkal, to je hokejový život. Kdo se umí lépe přizpůsobit, ten vyhrává.😁

* Mohl byste se fanouškům Jestřábů představit?

O to jsem se asi pokusil v dnešním zápase. Mám rád silový hokej, souboje jeden na jednoho a dokážu dávat i branky. Nějaká moje role je, abych tady dělal i černou práci, byl před bránou a pomáhal týmu i tak.

* Strávil jste dva roky v Přerově, teď se tam budete vracet jako soupeř. Jak se na to těšíte?

To je samozřejmě těžká otázka. S Přerovem jsem byl strašně spokojený, pomohli mi tenkrát dostat se do extraligy, za to jsme jim strašně vděčný. Nebude to pro mě lehké se tam vracet. Nějakou tu rivalitu mezi kluby vnímám, ale je to prostě hokejový život. Doufám, že mě tam lidi hned nevypískají, s tím ale nic neudělám. Jsem rád, že je teď tady o mě zájem.

* Na kterého z prvoligových soupeřů se těšíte nejvíce? Bude to právě zmiňovaný Přerov?

Do Přerova se úplně netěším. Zase úplně nerad hraji proti kamarádům. Těším se na kvalitní zápasy, například s Budějovicemi. Mám rád kvalitní soupeře, čím lepší tým, tím víc mě to bude bavit.

Sdílej stránku!


Aktuality

3.12.2020

Nová posila do obrany!!!!

Jestřábi získali posilu do obrany. Z ostravské Poruby přichází na měsíční hostování Dominik Rudl. Dominiku vítej v Prostějově a ať se daří!!!

9.11.2020

František Wágner v týmu končí!

Z důvodu dlouhodobého zranění se po vzájemné dohodě ukončila spolupráce s útočníkem Františkem Wágnerem. Děkujeme Franto a přejeme ti brzké uzdravení a hodně štěstí v další kariéře.

16.9.2020

PŘEDEHRÁVKA 14.KOLA

Z důvodu karantény Frýdku-Místku si Jestřábi zahrají předehrávku 14. kola v sobotu 16.9.2020 na ledě Havířova od 17:00.

11.9.2020

Změny v A-týmu!

Tomáš Pšenička a prostějovský odchovanec Martin Pěnčík po vzájemné dohodě končí v Prostějově.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

No foto

David

Bartoš

10 asistencí

Body

No foto

Petr

Mrázek

14 bodů

Zápasy

No foto

Dominik

Hrníčko

12 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

88,4% úspěšnost