lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Po celý zápas jsme měli sílu,“ říká Lukáš Krejčík

„Po celý zápas jsme měli sílu,“ říká Lukáš Krejčík

Další týden nadstavbové části zahájili Jestřábi výhrou 6:1 nad ústeckým Slovanem. Ze třech uplynulých zápasů tak berou devět bodů a stále se drží na druhé postupové příčce do předkola play-off. S vítěznou vlnou se vrátila i střelecká forma útočníka Lukáše Krejčíka. Lukáš v pozápasovém rozhovoru zhodnotil utkání, své výkony a také atmosféru na stadionu. „Zkazili jsme si to sami, ty výsledky jsme neměli, a tak lidi přestali chodit.“

* Co říci k zápasu s Ústím nad Labem?

Dnes se nám dařilo vše. Největší problém byl snad jenom v koncovce. Kdyby nám lépe fungovala, tak to mohlo skončit ještě větším brankovým rozdílem. Ústí dnes nehrálo dobře, naopak nám se celé utkání celkem dařilo. Myslím si ale, že to byl dobrý zápas.

* Dnes jste hráli po dlouhé době s kompletními pětkami. To se hned lépe hraje, že?

Určitě. Bylo to hodně znát, když jsme mohli hrát na čtyři lajny. Po celý zápas jsme měli sílu. Třetí třetina byla z naší strany trochu podceněná, ale nakonec jsme vše zvládli.

* Klíčovými momenty utkání mohly být přesilové hry. Své jste sehráli dobře a soupeři ubránili…

Tak prvních pět minut zápasu jsme neměli úplně dobrých. Pak se nám ale podařilo ubránit oslabení, a to nás nakoplo. Těch vyloučených na obou stranách dnes moc nebylo. Spíš si myslím, že jsme dnes hráli kvalitně pět na pět, a to byl klíč ke třem bodům.

* V posledních zápasech jste se opět dokázal střelecky prosadit. Dalo by se říci, že jste prolomil smůlu?

Nechtěl bych to zakřiknout. Celou sezónu jsem se s koncovkou nějak potýkal. Byl bych rád, kdyby se to teď zlepšilo a zůstalo to tak až do konce sezóny.

* Jak byste ten svůj gól popsal?

Nouzič nahodil puk před bránu a mně se ho podařilo ze vzduchu tečovat. Dá se říci, že to byl jeden z lehčích gólů.

* Třetí tříbodová výhra v řadě. To je určitě pozitivní?

To ano. V této skupině chceme v každém zápase sbírat tři body. Už jsme jednou takovou šňůru měli, ale pak jsme zase tři zápasy prohráli. Doufáme, že teď se to nestane a ty výhry budou pokračovat. Máme více zápasů doma a ty musí být stoprocentní, za tři body. Uvidíme, jestli nám to na předkolo bude stačit.

* Sledujete nějak situaci v tabulce?

Každý to sleduje. Frýdku chybí několik zápasů, proto si uvědomujeme, že musíme každý zápas o ty body bojovat. Snad se nám to podaří.

* Dnešním utkáním pro vás skončila první polovina nadstavbové časti. Jak tuto část hodnotíte?

Určitě jsme měli mít o dvě nebo tři vítězství více. Pár zápasu se nám nepodařilo. Například s Kadaní nebo Sokolovem. To je prostě špatně, tyto zápasy jsme jednoznačně měli vyhrát. Kdybychom měli o ty tři vítězství více, tak bychom byly více v klidu a spokojení.

* Jak vnímáte aktuální atmosféru na zimáku?

Jsme rádi, že ti lidé, kteří sem chodí, tak fandí. Je vidět, že ta hrstka je stále pozitivní a že nám nějakým způsobem věří. Zkazili jsme si to sami, ty výsledky jsme neměli, a tak lidi přestali chodit. My jsme ale upřímně rádi za ty, kteří stále chodí a fandí.

* V sobotu vás čeká doma Sokolov. Jak se připravit?

Úplně stejně, jak na ten dnešní. Ty zápasy jsou hlavně o nás, když je budeme hrát tak, jak máme, tak je budeme vyhrávat. Musíme se připravit, abychom hráli opět dobrý hokej.

Sdílej stránku!


Aktuality

16.9.2020

PŘEDEHRÁVKA 14.KOLA

Z důvodu karantény Frýdku-Místku si Jestřábi zahrají předehrávku 14. kola v sobotu 16.9.2020 na ledě Havířova od 17:00.

11.9.2020

Změny v A-týmu!

Tomáš Pšenička a prostějovský odchovanec Martin Pěnčík po vzájemné dohodě končí v Prostějově.

27.8.2020

Staronová posila do útoku!!

Z pražské Sparty přichází na dvouměsíční hostování Tomáš Pšenička, který si v loňské sezoně připsal za mateřskou Spartu 19 startů s bilancí (1+1) a v Chance lize vypomáhal Ústí nad Labem ve 25 zápasech (9+8).Vítej Tome!!

13.8.2020

Změna soupeře v přípravě

Z důvodu karantény týmu HC Dukla Jihlava odehrajeme ve čtvrtek 20.8.2020 v 18:00 přípravné utkání proti GKS Tychy.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Matěj

Novák

2 branek

Asistence

Lukáš

Žalčík

3 asistencí

Body

Zápasy

No foto

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

88,46% úspěšnost
×
Dnes v 18:00 | Muži
SC Kolín
LHK Jestřábi Prostějov