lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
„Osobní pocit ze sebe zatím nemám moc dobrý. Musím říci, že za ten měsíc mi chybí takový ten herní cit a herní pohoda,“ říká po zranění Tomáš Nouza

Kanonýr Tomáš Nouza se po pauze vrátil do sestavy v pondělí. Včera odehrál první domácí utkání po zranění čelisti. V pozápasovém rozhovoru se ohlédl za okamžikem, který ho na měsíc vyřadil ze hry a promluvil také o problému přesilových her.

V pondělí jste se po nucené pauze vrátil do sestavy. Jak se Vám v těchto dvou zápasech hrálo? Jste 100% fit?

Osobní pocit ze sebe zatím nemám moc dobrý. Musím říci, že za ten měsíc mi chybí takový ten herní cit a herní pohoda. Po fyzické stránce se cítím dobře, protože jsem trénoval. Ale je to znát, že jsem ten měsíc nehrál, tak ty dva zápasy z mé strany nebyly úplně optimální.

Zranil jste se v utkání s Jihlavou. Vzpomenete si, jak k tomu došlo?

Samozřejmě že ano. Byl to takový smolný okamžik. Nahodili jsme puk k nim do třetiny a Karpik (pozn. red. Tomáš Karpov) napadal, jejich bek puk vzal a chtěl ho vyhodit po plexiskle. Od něj se to odrazilo přímo mně do čelisti.

Dnes jste se střetli s posledním týmem tabulky. Co jste od zápasu očekávali? Překvapilo Vás Ústí něčím?

Čekali jsme, že ten zápas bude těžký. Ústí hrálo minule výborně v Přerově. K tomu je ještě posílilo to, že dostali tři body za kontumaci Budějovic. Věděli jsme tedy, že to bude těžký zápas, že to asi nebude moc pohledné a pro tři body budeme muset bojovat.

Tempo 1.třetiny bylo velice opatrné. Vypracovali jste si nějaké šance, ale žádnou neproměnili, naopak soupeř pohrozil po chybách. Jak byste tuto třetinu zhodnotil?

Jak říkám, těžké utkání. Bylo to hodně o bojovnosti. Myslím si, že první třetina z naší strany byla dobrá. Měli jsme nějaké šance, které jsme bohužel nedali, a to se trochu projevilo ve druhé třetině. Tu jsme z naší strany neodehráli dobře, ale dneska zachytal výborně Kuba a díky němu bere tři body.

Co dělat s neproměněnými přesilovkami?

Je to věc, která nás teď nejvíce trápí. Samozřejmě se na to na trénincích zaměřujeme. Víme, že přesilové hry byly vždy naší silnou stránkou. Teď je období, kdy nám to prostě moc nejde. Přesilovky jsou strašně důležité. V dnešním hokeji je to věc, která vyhrává zápasy. Takže hráči, kteří je hrají, což jsme my, je musí hrát podstatně lépe. V tuto chvíli je asi musíme zjednodušit.

Třebíč dnes porazila České Budějovice 4:0. Je potřeba něco do sobotního zápasu proti ní vylepšit?

Ten výsledek jsem se dozvěděl, až teď od Vás. Samozřejmě, Třebíč letos hraje trochu jiným stylem, než hrála v minulých letech. Má tam mladé hráče, kteří hrají velice náročný hokej. My se na to utkání připravíme a v sobotu uvidíme.