lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Naše hra je zatím pořád trošku rozháraná. Máme v přípravě ještě tři zápasy, kde se doufám všichni dobře připravíme na začátek ligy," říká Jan Starý

„Naše hra je zatím pořád trošku rozháraná. Máme v přípravě ještě tři zápasy, kde se doufám všichni dobře připravíme na začátek ligy," říká Jan Starý

Člen první prostějovské letky Jan Starý si ve včerejším vítězném utkání proti Třebíči připsal dvě trefy a jeho druhá branka byla vítězná. Jak "Starda" viděl včerejší utkání a na čem musí náš tým pracovat se dozvíte z rozhovoru.

Včera jsme porazili horáckou Slavii Třebíč 3:2 a ty jsi vstřelil dvě branky. Jak utkání vypadalo očima Jana Starého?

Abych řekl popravdě, tak to bylo naše nejhorší utkání v přípravě. Hodně nás podržel gólman, díky němu jsme neinkasovali více branek. Je smutný, že jsme museli horko těžko bránit naše vedení až do konce, místo toho abychom rozhodli utkání mnohem dříve. Myslím, že tohle je varovný signál, kdy se musíme všichni probrat a začít pořádně makat od první minuty až do té poslední.

Zatím si v přípravě vstřelil dvě branky a přidal jednu asistenci. Jak hodnotíš svoje výkony v přípravě?

Dal jsem dnes dvě branky, díky za ně, ale zatím se sebou nejsem vůbec spokojený. Každý se musí koukat na sebe a já když se na sebe podívám, tak jsem k sobě hodně kritický. Chci svoji hru zlepšit, i celé naší lajny! Určitě si o tom s klukama ještě popovídáme a na ligu budeme dobře připravení.

My jsme první přípravné utkání sehráli netypicky až po třech týdnech přípravy na ledě. Myslíš si, že se i díky tomu rozjíždíme trochu pomaleji?

Já jsem docela rád, že se spíš trénovalo. Člověk si zase musí zvyknout na pohyb na ledě, novou výstroj. Já se osobně, možná i díky věku, rozjíždím trochu pomaleji, ale příprava mi seděla. Samozřejmě, zápasové tempo je vyšší než na tréninku a člověk si na něj musí zvyknout. Musíme rychleji přepnout na zápasové tempo a užít si chvíle kdy je na ledě.

8.9 nás v prvním ostrém utkání čeká doma Vsetín. V tom utkání se ukáže, jak na tom jsme v porovnání s týmem, který by měl atakovat první čtverku. Směřuje už příprava k tomuto zápasu?

Vsetín nemá v přípravě špatné výsledky a bude to těžký soupeř. Naše hra je zatím pořád trošku rozháraná. Máme v přípravě ještě tři zápasy, kde se doufám všichni dobře připravíme na začátek ligy.

Teď trochu z jiného soudku. Vím o tobě, že nově bydlíš i s rodinou v Prostějově. Jak se ti žije v našem městě?

Byt jsem sehnal přes kamaráda a zatím jsme moc spokojení. Uvidíme, jak to bude v sezoně, protože starší syn má povinnosti v Pardubicích. Možná bude rodinka dojíždět, ale je to mnohem snazší než minulý rok, kdy jsme musel dojíždět do Pardubic já.

Sdílej stránku!


Aktuality

3.9.2019

Nová posila pro PV?

V dnešním utkání ve Frýdku nastoupí na centru druhé formace Petr Kafka, který poslední tři sezony nastupoval ve slovenské extralize za Banskou Bystrici a Košice. Ve slovenské nejvyšší soutěži odehrál 252 utkání, ve kterých získal 203 kanadských bodů (98+105). Zkušenosti má také z české extraligy. Kompletní statistiky najdete ZDE.

28.8.2019

Chomutov přeložen na 13.9.2019

První domácí utkání sezony 2019/20 je přeloženo ze soboty 14.9.2019 na pátek 13.8.2019 v 18:00.

22.8.2019

Heřman na try-outu

Martin Heřman, který se nevešel na soupisku Motoru, je momentálně na try-outu v Prostějově. Autor 25 kanadských bodů v minulé sezony má za sebou 336 startů v 1. lize. V extralize odehrál 173 utkání za Plzeň. O jeho dalším působení by se mohlo rozhodnout do konce tohoto nebo příštího týdne.

7.8.2019

Info k zápasu v Polsku

Pro fanoušky, kteří se chystají na výjezd a četli, že se bude hrát v Jastrzebie před zavřenými tribunami: Máme slíbeno, že naši fanoušci budou mít přístup na tribuny. Kdyby byl jakýkoliv problém, prosím volejte na tel. číslo +420774840484. Budeme se snažit jakýkoliv problém vyřešit na místě.


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Fandi v dresu Jestřábů proti Chomutovu!

12.09.2019 | Štefan Žigárdy

Fandi v dresu Jestřábů proti Chomutovu!

PRE - PRO 3:2 Prokletí Meo arény trvá

11.09.2019 | Štefan Žigárdy

PRE - PRO 3:2 Prokletí Meo arény trvá

Góly

Petr

Kafka

2 branek

Asistence

Marek

Račuk

5 asistencí

Body

Zápasy

Petr

Kafka

3 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

88,1% úspěšnost
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
Valašský hokejový klub