lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Naše hra je zatím pořád trošku rozháraná. Máme v přípravě ještě tři zápasy, kde se doufám všichni dobře připravíme na začátek ligy," říká Jan Starý

„Naše hra je zatím pořád trošku rozháraná. Máme v přípravě ještě tři zápasy, kde se doufám všichni dobře připravíme na začátek ligy," říká Jan Starý

Člen první prostějovské letky Jan Starý si ve včerejším vítězném utkání proti Třebíči připsal dvě trefy a jeho druhá branka byla vítězná. Jak "Starda" viděl včerejší utkání a na čem musí náš tým pracovat se dozvíte z rozhovoru.

Včera jsme porazili horáckou Slavii Třebíč 3:2 a ty jsi vstřelil dvě branky. Jak utkání vypadalo očima Jana Starého?

Abych řekl popravdě, tak to bylo naše nejhorší utkání v přípravě. Hodně nás podržel gólman, díky němu jsme neinkasovali více branek. Je smutný, že jsme museli horko těžko bránit naše vedení až do konce, místo toho abychom rozhodli utkání mnohem dříve. Myslím, že tohle je varovný signál, kdy se musíme všichni probrat a začít pořádně makat od první minuty až do té poslední.

Zatím si v přípravě vstřelil dvě branky a přidal jednu asistenci. Jak hodnotíš svoje výkony v přípravě?

Dal jsem dnes dvě branky, díky za ně, ale zatím se sebou nejsem vůbec spokojený. Každý se musí koukat na sebe a já když se na sebe podívám, tak jsem k sobě hodně kritický. Chci svoji hru zlepšit, i celé naší lajny! Určitě si o tom s klukama ještě popovídáme a na ligu budeme dobře připravení.

My jsme první přípravné utkání sehráli netypicky až po třech týdnech přípravy na ledě. Myslíš si, že se i díky tomu rozjíždíme trochu pomaleji?

Já jsem docela rád, že se spíš trénovalo. Člověk si zase musí zvyknout na pohyb na ledě, novou výstroj. Já se osobně, možná i díky věku, rozjíždím trochu pomaleji, ale příprava mi seděla. Samozřejmě, zápasové tempo je vyšší než na tréninku a člověk si na něj musí zvyknout. Musíme rychleji přepnout na zápasové tempo a užít si chvíle kdy je na ledě.

8.9 nás v prvním ostrém utkání čeká doma Vsetín. V tom utkání se ukáže, jak na tom jsme v porovnání s týmem, který by měl atakovat první čtverku. Směřuje už příprava k tomuto zápasu?

Vsetín nemá v přípravě špatné výsledky a bude to těžký soupeř. Naše hra je zatím pořád trošku rozháraná. Máme v přípravě ještě tři zápasy, kde se doufám všichni dobře připravíme na začátek ligy.

Teď trochu z jiného soudku. Vím o tobě, že nově bydlíš i s rodinou v Prostějově. Jak se ti žije v našem městě?

Byt jsem sehnal přes kamaráda a zatím jsme moc spokojení. Uvidíme, jak to bude v sezoně, protože starší syn má povinnosti v Pardubicích. Možná bude rodinka dojíždět, ale je to mnohem snazší než minulý rok, kdy jsme musel dojíždět do Pardubic já.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

37 asistencí

Body

Zápasy

Tomáš

Nouza

49 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

92,62% úspěšnost