lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Matouš mi nádherně přihrál přes celé pásmo až před bránu.,“ popisuje svůj druhý gól David Dvořáček

„Matouš mi nádherně přihrál přes celé pásmo až před bránu.,“ popisuje svůj druhý gól David Dvořáček

Tříbodová výhra Jestřábům unikla na konci třetí třetiny, i tak ze zápasu s Litoměřicemi vyhází vítězně, po samostatných nájezdech. A stoupají tak nadále tabulkou. Dva body za dva góly si připisuje pětadvacetiletý útočník David Dvořáček. Jak hodnotí zápas a celkovou formu týmu, na to odpovídal v pozápasovém rozhovoru.

Jak jste dnešní utkání viděl?

Bylo to hodně ubojované. Myslím si, že si odnášíme cenné dva body. Škoda toho vyrovnávajícího gólu, který jsme dostali před koncem třetí třetiny. Ale když si člověk ten dnešní zápas zrekapituluje, tak oni mohli klidně vyhrát.

Zápas byl herně vyrovnaný. V čem jste byli lepší?

Dnes to bylo takové utahané. Nevím, jestli jsme vůbec v něčem byli lepší. Puky nám hodně skákaly, od nás to dnes nebyl moc kvalitní hokej. Utkání rozhodly až nájezdy, takže to dnes asi odpovídalo hře.

Je něco, čím Vás Litoměřice dokázaly potrápit?

Oni májí hodně pohyblivé mužstvo. Jsou to vesměs mladí kluci, kteří hodně bruslí. Tím nás asi potrápily.

Dnes jste dal dva góly. Popsal byste je?

Tak ten první gól. Narazil jsem si puk u nás ve třetině o Luňase a pak jsme jeli dva na jednoho s Venkrbcem. Zvolil jsem střelu a naštěstí to tam padlo. Před tím druhým jsme odváděli výbornou práci v rohu celé střídání. Matouš mi nádherně přihrál přes celé pásmo až před bránu. Takže to byla spíše jeho zásluha, že z toho byl gól.

Jste Vy sám se svou hrou dnes spokojený?

Myslím, že jsem svou hrou dnes pomohl týmu. Takže spokojený určitě jsem.

Od reprezentační přestávky se hrají zápasy v rychlém sledu za sebou. Jak to zvládáte?

Je to samozřejmě náročnější, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Musíme to hold brát jako přípravu na play-off. Tam je to také jeden velký kolotoč, a nikdo se tam nevymlouvá. My se musíme hlavně soustředit na hokej, snažit se vždy rychle zregenerovat a lehce potrénovat. Do dalšího zápasu musíme jít vždy s čistou hlavou.

Věřil jste si v samostatných nájezdech?

Na ty jsem si věřil. I na rozbruslení mi dneska šly. Akorát Králík (pozn. red. Tomáš Král, gólman Litoměřic) mě zná, takže jsem netušil, jestli bude vědět, co udělám. Když jsme spolu hrávali, tak jsem mu dělal kličky do bekhendu, proto jsem dnes zvolil střelu. Bohužel z toho gól nepadl.

Výhry se začínají kupit. Jaká panuje nálada v kabině?

Nálada je super. Nesmíme polevit, musíme makat. Doufám, že to tak bude i nadále.

Sdílej stránku!


Aktuality

3.9.2019

Nová posila pro PV?

V dnešním utkání ve Frýdku nastoupí na centru druhé formace Petr Kafka, který poslední tři sezony nastupoval ve slovenské extralize za Banskou Bystrici a Košice. Ve slovenské nejvyšší soutěži odehrál 252 utkání, ve kterých získal 203 kanadských bodů (98+105). Zkušenosti má také z české extraligy. Kompletní statistiky najdete ZDE.

28.8.2019

Chomutov přeložen na 13.9.2019

První domácí utkání sezony 2019/20 je přeloženo ze soboty 14.9.2019 na pátek 13.8.2019 v 18:00.

22.8.2019

Heřman na try-outu

Martin Heřman, který se nevešel na soupisku Motoru, je momentálně na try-outu v Prostějově. Autor 25 kanadských bodů v minulé sezony má za sebou 336 startů v 1. lize. V extralize odehrál 173 utkání za Plzeň. O jeho dalším působení by se mohlo rozhodnout do konce tohoto nebo příštího týdne.

7.8.2019

Info k zápasu v Polsku

Pro fanoušky, kteří se chystají na výjezd a četli, že se bude hrát v Jastrzebie před zavřenými tribunami: Máme slíbeno, že naši fanoušci budou mít přístup na tribuny. Kdyby byl jakýkoliv problém, prosím volejte na tel. číslo +420774840484. Budeme se snažit jakýkoliv problém vyřešit na místě.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

7 asistencí

Body

Zápasy

Jan

Berger

4 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

88,1% úspěšnost