lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
„Matouš mi nádherně přihrál přes celé pásmo až před bránu.,“ popisuje svůj druhý gól David Dvořáček

„Matouš mi nádherně přihrál přes celé pásmo až před bránu.,“ popisuje svůj druhý gól David Dvořáček

Tříbodová výhra Jestřábům unikla na konci třetí třetiny, i tak ze zápasu s Litoměřicemi vyhází vítězně, po samostatných nájezdech. A stoupají tak nadále tabulkou. Dva body za dva góly si připisuje pětadvacetiletý útočník David Dvořáček. Jak hodnotí zápas a celkovou formu týmu, na to odpovídal v pozápasovém rozhovoru.

Jak jste dnešní utkání viděl?

Bylo to hodně ubojované. Myslím si, že si odnášíme cenné dva body. Škoda toho vyrovnávajícího gólu, který jsme dostali před koncem třetí třetiny. Ale když si člověk ten dnešní zápas zrekapituluje, tak oni mohli klidně vyhrát.

Zápas byl herně vyrovnaný. V čem jste byli lepší?

Dnes to bylo takové utahané. Nevím, jestli jsme vůbec v něčem byli lepší. Puky nám hodně skákaly, od nás to dnes nebyl moc kvalitní hokej. Utkání rozhodly až nájezdy, takže to dnes asi odpovídalo hře.

Je něco, čím Vás Litoměřice dokázaly potrápit?

Oni májí hodně pohyblivé mužstvo. Jsou to vesměs mladí kluci, kteří hodně bruslí. Tím nás asi potrápily.

Dnes jste dal dva góly. Popsal byste je?

Tak ten první gól. Narazil jsem si puk u nás ve třetině o Luňase a pak jsme jeli dva na jednoho s Venkrbcem. Zvolil jsem střelu a naštěstí to tam padlo. Před tím druhým jsme odváděli výbornou práci v rohu celé střídání. Matouš mi nádherně přihrál přes celé pásmo až před bránu. Takže to byla spíše jeho zásluha, že z toho byl gól.

Jste Vy sám se svou hrou dnes spokojený?

Myslím, že jsem svou hrou dnes pomohl týmu. Takže spokojený určitě jsem.

Od reprezentační přestávky se hrají zápasy v rychlém sledu za sebou. Jak to zvládáte?

Je to samozřejmě náročnější, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Musíme to hold brát jako přípravu na play-off. Tam je to také jeden velký kolotoč, a nikdo se tam nevymlouvá. My se musíme hlavně soustředit na hokej, snažit se vždy rychle zregenerovat a lehce potrénovat. Do dalšího zápasu musíme jít vždy s čistou hlavou.

Věřil jste si v samostatných nájezdech?

Na ty jsem si věřil. I na rozbruslení mi dneska šly. Akorát Králík (pozn. red. Tomáš Král, gólman Litoměřic) mě zná, takže jsem netušil, jestli bude vědět, co udělám. Když jsme spolu hrávali, tak jsem mu dělal kličky do bekhendu, proto jsem dnes zvolil střelu. Bohužel z toho gól nepadl.

Výhry se začínají kupit. Jaká panuje nálada v kabině?

Nálada je super. Nesmíme polevit, musíme makat. Doufám, že to tak bude i nadále.

Sdílej stránku!


Aktuality

8.12.2018

Změny v kádru

Do dnešního utkání v Benátkách bohužel nenastoupí Jan Starý a Lukáš Žálčík, kteří bojují s virovým onemocněním. Díky tomu odehraje své první utkání v Chance lize nadějný 19-letý útočník Zlína Sebastian Fajkus.

1.12.2018

Změny v kádru

Dušan Žovinec se vrací po krátké anabázi ve Frýdku do Prostějova formou hostování do konce sezony. Dalším hráčem, který nově oblékne dres Jestřábů je Vojtěch Dobiáš. Tento mladý útočník bude v Prostějově na střídavé starty ze Zlína. Zároveň s příchodem Dušana Žovince Jestřáby opouští Michael Foltýn. Děkujeme za odvedené služby a přejeme ať se mu v novém působišti daří.

30.11.2018

Ztracená permanentka

Na posledním utkání se v našem kotli našla permanentka. Kdo tu svoji postrádá, prosím ozvěte se na tel. kontakt 774840484 nebo se pro ni stavte v kotli během domácího utkání s Porubou.

9.11.2018

Všechno nejlepší Kubo!

Jakub "Kubánec" Neužil dnes slaví 24 narozeniny. Za celý klub LHK Jestřábi Prostějov přejeme hodně štěstí, zdraví a ať si tě najde každý puk, který poletí na bránu!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

27 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

34 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,95% úspěšnost