lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
„Matouš mi nádherně přihrál přes celé pásmo až před bránu.,“ popisuje svůj druhý gól David Dvořáček

„Matouš mi nádherně přihrál přes celé pásmo až před bránu.,“ popisuje svůj druhý gól David Dvořáček

Tříbodová výhra Jestřábům unikla na konci třetí třetiny, i tak ze zápasu s Litoměřicemi vyhází vítězně, po samostatných nájezdech. A stoupají tak nadále tabulkou. Dva body za dva góly si připisuje pětadvacetiletý útočník David Dvořáček. Jak hodnotí zápas a celkovou formu týmu, na to odpovídal v pozápasovém rozhovoru.

Jak jste dnešní utkání viděl?

Bylo to hodně ubojované. Myslím si, že si odnášíme cenné dva body. Škoda toho vyrovnávajícího gólu, který jsme dostali před koncem třetí třetiny. Ale když si člověk ten dnešní zápas zrekapituluje, tak oni mohli klidně vyhrát.

Zápas byl herně vyrovnaný. V čem jste byli lepší?

Dnes to bylo takové utahané. Nevím, jestli jsme vůbec v něčem byli lepší. Puky nám hodně skákaly, od nás to dnes nebyl moc kvalitní hokej. Utkání rozhodly až nájezdy, takže to dnes asi odpovídalo hře.

Je něco, čím Vás Litoměřice dokázaly potrápit?

Oni májí hodně pohyblivé mužstvo. Jsou to vesměs mladí kluci, kteří hodně bruslí. Tím nás asi potrápily.

Dnes jste dal dva góly. Popsal byste je?

Tak ten první gól. Narazil jsem si puk u nás ve třetině o Luňase a pak jsme jeli dva na jednoho s Venkrbcem. Zvolil jsem střelu a naštěstí to tam padlo. Před tím druhým jsme odváděli výbornou práci v rohu celé střídání. Matouš mi nádherně přihrál přes celé pásmo až před bránu. Takže to byla spíše jeho zásluha, že z toho byl gól.

Jste Vy sám se svou hrou dnes spokojený?

Myslím, že jsem svou hrou dnes pomohl týmu. Takže spokojený určitě jsem.

Od reprezentační přestávky se hrají zápasy v rychlém sledu za sebou. Jak to zvládáte?

Je to samozřejmě náročnější, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Musíme to hold brát jako přípravu na play-off. Tam je to také jeden velký kolotoč, a nikdo se tam nevymlouvá. My se musíme hlavně soustředit na hokej, snažit se vždy rychle zregenerovat a lehce potrénovat. Do dalšího zápasu musíme jít vždy s čistou hlavou.

Věřil jste si v samostatných nájezdech?

Na ty jsem si věřil. I na rozbruslení mi dneska šly. Akorát Králík (pozn. red. Tomáš Král, gólman Litoměřic) mě zná, takže jsem netušil, jestli bude vědět, co udělám. Když jsme spolu hrávali, tak jsem mu dělal kličky do bekhendu, proto jsem dnes zvolil střelu. Bohužel z toho gól nepadl.

Výhry se začínají kupit. Jaká panuje nálada v kabině?

Nálada je super. Nesmíme polevit, musíme makat. Doufám, že to tak bude i nadále.

Sdílej stránku!


Aktuality

18.2.2019

Akce retro dresů SKP

Už jen dva dny máte jedinečnou možnost získat speciální retro dresy týmu LHK Jestřábi Prostějov, ve kterých hokejisté nastoupili v rámci 36. kola Chance ligy v Českých Budějovicích. Barevná kombinace je inspirována prvními dresy prostějovských hockeyistů SK Prostějov. Více informací na internetové stránce Sportovní aukce.

15.2.2019

Omezení ve VIP

V zítřejším utkání bude uzavřen prostor VIP v místnosti, kde se dá sledovat utkání. Prostějovská firma GIENGER zde pořádá soukromou akci na podporu prostějovského klubu. Občerstvení a podávání nápojů u baru bude normálně přístupné pro majitele VIP karet. Děkujeme za pochopení.

30.1.2019

Jan Zdráhal do Pardubic

#34 Jan Zdráhal opouští prostějovskou letku a sezonu dohraje v týmu HC Dynamo Pardubice. Honzovi děkujeme za jeho odvedené služby a přejeme, ať se mu v Pardubicích daří!

9.1.2019

Jestřábi posilují obranu!

Na hostování do konce sezony přichází obránce Jakub Husa. Hráč extraligového Liberce vyniká fyzickými parametry 194 cm a 97 kg živé váhy. Za Bílé Tygry odehrál v extralize dvě utkání. Více času strávil na farmě v Benátkách, kde nastoupil do 116 zápasů. Vstřelil 13 branek a na 13 nahrál.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

54 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

91,28% úspěšnost