lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Málo se před tu bránu tlačíme. Chtělo by to zavřít oči, plácnout do toho a něco tam na sílu prorvat,“ říká obránce Petr Krejčí

Po bodové šňůře z pěti předešlých zápasu přivítali Jestřábi ve středu na domácím ledě konkurenta v bojích o předkolo play-off, Jihlavu. Tři body z tohoto důležitého utkání si po výhře 3:1 odváží jihlavská Dukla. Zápas, který Jestřábi nezvládli, hodnotí prostějovský odchovanec Petr Krejčí. V rozhovoru se vyjádřit také k oslabením, se kterými má jeho tým problémy.

* Jak byste zhodnotil zápas proti Jihlavě?

Vstup do utkání byl otřesný, Jihlava nás od první minuty přehrávala. Celou první třetinu se nám nepodařilo zachytit tempo hry. Ve druhé třetině si myslím, že jsme měli více ze hry. Bohužel jsme pak v oslabení dostali gól a po chvíli hned druhý. Když už se ve třetí třetině nadechneme k vyrovnání, tak si necháme dát branku v naší přesilovce. Dnešního zápasu je škoda.

* V minulých kolech jste dostali hodně gólů v oslabení. Dnešním cílem asi bylo buďto méně faulů, nebo si alespoň přesilovky soupeře pohlídat. I tak jste ale byli dost vylučování...

Bohužel v Ústí, a i v Sokolově jsme o oslabení hráli hrozně. Dnes mi přišlo, že jsme to hráli více obětavě. Snažili jsme se skákat do těch střel. Samozřejmě i dnes tam nějaké fauly byly. Například ten můj byl naprosto zbytečný. Tři minuty do konce jsem neviděl toho hráče a zbytečně jej podrazím. Těchto faulů se prostě musíme vyvarovat, pak je strašně těžké, ještě s týmem jako je Jihlava, hrát ve čtyřech.

* Odehráli jste 5 přesilových her a měli i několik šancí při hře 5 na 5. Co bylo důvodem nízké produktivity?

Důraz, důraz, důraz. Málo se před tu bránu tlačíme. Chtělo by to zavřít oči, plácnout do toho a něco tam na sílu prorvat. Zbytečně moc si nahráváme a pak je to překombinované.

* První branka padla až v čase 32:27. Čím to, že se na ni čekalo tak dlouho?

Jihlava má dobrý tým, se kterým jsme nechtěli hrát žádný hurá hokej. Chtěli jsme na to dnes jít z dobré obrany, což se myslím, až na pár okamžiků, povedlo. Asi kvůli tomu to bylo dlouho 0:0. Jak jsem už ale říkal, ve druhé části jsme měli více ze hry a první branku jsme měli dát my.

* V čem dělala Jihlava naší obraně největší problém?

Chodilo nám tam hodně crossů (křížná přihrávka, pozn.red.). Jihlava to tak hrála přes celé pásmo. Nevím, jak je možné, že jim to tak procházelo. Tím pak měli hodně jednoduchý přechod před naši branku. Zatím co my jsme měli s rozehrávkou obrovský problém, hlavně u nás beků.

* Po gólu Tomáše Divíška bylo vidět, že jste se hnali k vyrovnání. Chybělo k tomu málo. Co k tomu říct?

Ztráta bodů z takového utkání určitě mrzí… Určitě! My totiž chceme jít na to deváté místo před Jihlavu. Není nám to naše umístění jedno. V těch zápasech ale rozhodují maličkosti. Já jsem to tedy přímo ve hře neviděl, ale pak podle opakovaného záznamu to byl jasný faul na Vencu Meidla. Vím, že by se na rozhodčí vymlouvat nemělo, ale není to opravdu poprvé, co nás v zápase takto seknou. O to víc to pak mrzí.

* Do dnešního zápasu jste měli pětizápasovou bodovou šňůru. Ten tým se tedy zvedá?

Neřekl bych, že se zvedá. Za mě je to herně pořád špatné. My ale prostě chceme, každý tady to předkolo chce. Dáváme do toho 100 procent na trénincích, na zápasech. Soustředíme se. Když to nejde vyhrát na krásu, tak to chceme ubojovat. V tom bych teď momentálně viděl naši cestu.

* V sobotu hrajete v Kadani. Jak se na utkání připravit?

Musíme určitě zlepšit přesilové hry. Přijde mi, že teď moc gólu z přesilovek nedáváme. Druhá věc je, vyhnout se těm oslabením, kvůli kterým nás to pak stojí zápasy. V sobotu tam musíme jet s čistou hlavou a uhrát tam tři body.