lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Konečně jsem tu smůlu prolomil,“ říká po pátečním zápase dvoubrankový Roman Chlouba

„Konečně jsem tu smůlu prolomil,“ říká po pátečním zápase dvoubrankový Roman Chlouba

Výrazná letní posila z Chomutova, Roman Chlouba se v druhém přípravném domácím zápase blýskl hned dvěma brankami. V pozápasovém rozhovoru mimo jiné prozradil, jak se mu hraje v lajně s Račukem a Žalčíkem nebo jak se těší na začátek nové sezóny.

* Druhý domácí zápas v dresu Jestřábů a hned dva góly. Jak dnešní utkání hodnotíte?

Hodnotí se to určitě dobře. Konečně jsem tu smůlu prolomil. Včera v Třebíči jsem měl dvě šance, ale gól jsem z nich nedal. Trošku mě to trápilo. Věřil jsem ale, že když se do těch šancí dostávám, tak že to jednou prolomím. To se stalo právě dnes.

*Jak byste popsal váš gól na 3:0?

Jel jsem si pro puk za bránu, kam mi ho Krejča přihodil. Hrnec zůstal v opěrném bodě na manťáku, tak jsme mu to tam poslal. Jel jsem do brány, kam mi Hrnec dal krásnou nahrávku a já jsem to jen stečoval.

* Čím si vysvětlujete ten obrovský rozdíl mezi zápasy s polským klubem? V Polsku jste dostali 6:1 a dnes jste je úplně smetli.

Byl to náš první zápas. Nebyli jsme na tom herně úplně dobře. Oni nás u nich hodně přehrávali. Měli už za sebou nějaké přáteláky, takže byli rozehraní. Potom jsme dostali ještě výprask v Jihlavě, ale od té doby už se do toho dostáváme. Myslím si, že to klape.

* Včera jste sehráli zápas v Třebíči dnes hned doma s GKS Tychy. Jak náročné byly dva zápasy ve dvou dnech?

Určitě to je náročné. Pořád je to ještě příprava a my se musíme co nejlépe nachystat do ligy. Ta sezóna bude hodně těžká. Musíme se po třiceti kolech dostat do té první osmičky.

* Jak vážně se dají přátelské utkání brát směrem k lize?

Ukáže se, jak budou mančafty hrát. Vidíme, kde děláme chyby a snažíme se z nich ponaučit.

* Nastupujete v lajně s Račukem a Žálčíkem. Jak se vám s nimi hraje?

S Ráčou jsem hrál už v minulosti v juniorce Chomutova a pak v Kadani, takže to byla otázka jednoho dvou zápasů, kdy si to sedne. Myslím si, že se Žalčou jsme natolik zkušení, že jsme si řekli nějaké detaily a snažíme se je dělat. Zatím se to vyplácí.

* Start sezóny je hned ze začátku velice našlapaný. Čeká vás venku Přerov pak hned doma nováček ročníku Chomutov. Těšíte se?

Určitě se na to těším, až to vypukne. Pomalu se to blíží. My na to pořádně trénujeme a moc se těšíme.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost