lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Konečně jsem tu smůlu prolomil,“ říká po pátečním zápase dvoubrankový Roman Chlouba

„Konečně jsem tu smůlu prolomil,“ říká po pátečním zápase dvoubrankový Roman Chlouba

Výrazná letní posila z Chomutova, Roman Chlouba se v druhém přípravném domácím zápase blýskl hned dvěma brankami. V pozápasovém rozhovoru mimo jiné prozradil, jak se mu hraje v lajně s Račukem a Žalčíkem nebo jak se těší na začátek nové sezóny.

* Druhý domácí zápas v dresu Jestřábů a hned dva góly. Jak dnešní utkání hodnotíte?

Hodnotí se to určitě dobře. Konečně jsem tu smůlu prolomil. Včera v Třebíči jsem měl dvě šance, ale gól jsem z nich nedal. Trošku mě to trápilo. Věřil jsem ale, že když se do těch šancí dostávám, tak že to jednou prolomím. To se stalo právě dnes.

*Jak byste popsal váš gól na 3:0?

Jel jsem si pro puk za bránu, kam mi ho Krejča přihodil. Hrnec zůstal v opěrném bodě na manťáku, tak jsme mu to tam poslal. Jel jsem do brány, kam mi Hrnec dal krásnou nahrávku a já jsem to jen stečoval.

* Čím si vysvětlujete ten obrovský rozdíl mezi zápasy s polským klubem? V Polsku jste dostali 6:1 a dnes jste je úplně smetli.

Byl to náš první zápas. Nebyli jsme na tom herně úplně dobře. Oni nás u nich hodně přehrávali. Měli už za sebou nějaké přáteláky, takže byli rozehraní. Potom jsme dostali ještě výprask v Jihlavě, ale od té doby už se do toho dostáváme. Myslím si, že to klape.

* Včera jste sehráli zápas v Třebíči dnes hned doma s GKS Tychy. Jak náročné byly dva zápasy ve dvou dnech?

Určitě to je náročné. Pořád je to ještě příprava a my se musíme co nejlépe nachystat do ligy. Ta sezóna bude hodně těžká. Musíme se po třiceti kolech dostat do té první osmičky.

* Jak vážně se dají přátelské utkání brát směrem k lize?

Ukáže se, jak budou mančafty hrát. Vidíme, kde děláme chyby a snažíme se z nich ponaučit.

* Nastupujete v lajně s Račukem a Žálčíkem. Jak se vám s nimi hraje?

S Ráčou jsem hrál už v minulosti v juniorce Chomutova a pak v Kadani, takže to byla otázka jednoho dvou zápasů, kdy si to sedne. Myslím si, že se Žalčou jsme natolik zkušení, že jsme si řekli nějaké detaily a snažíme se je dělat. Zatím se to vyplácí.

* Start sezóny je hned ze začátku velice našlapaný. Čeká vás venku Přerov pak hned doma nováček ročníku Chomutov. Těšíte se?

Určitě se na to těším, až to vypukne. Pomalu se to blíží. My na to pořádně trénujeme a moc se těšíme.

Sdílej stránku!


Aktuality

15.11.2019

Změny v A-teamu

Jestřábi se dohodli na ukončení spolupráce s Janem Bergerem a Martinem Novotným. Jan Berger odchází do Přerova a Martin Novotný do Zlína. Oběma hráčům děkujeme za odvedené výkony a přejeme, ať se jim daří.

Vedení se naopak domluvilo na střídavých startech Matyáše Hamrlíka ze Zlína. Perspektivní obránce je členem reprezentace do 19-ti let a v mateřském klubu odehrál 11 utkání v extralize.

13.11.2019

Ondřej Machala v PV

Po odchodu Petra Kafky se prostějovské vedení domluvilo na střídavých startech Ondřeje Machaly. Machala je kmenovým hráčem Pardubic a ve svém mateřském klubu odehrál 43 utkání v extralize. Podle slov Ladislava Lubiny byl minulou sezonu jedním z nejvýraznějších hráčů Pardubic v baráži.

Podrobné statistiky najdete na https://www.hokej.cz/hrac/29341/career?stats-section=all.

8.11.2019

Jestřábi mají nového kustoda

Michal Černý končí na pozici kustoda. Michalovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu, ať se mu v budoucím zaměstnání i životě daří.

Na jeho pozici nastupuje Michal Mareš.

6.11.2019

Kafka a Brančík končí

Petrovi Kafkovi skončila smlouva k 30.10 a u Jestřábů nebude pokračovat.

David Brančík se rozhodl pro studium v USA a u Jestřábů končí také.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

19 asistencí

Body

Zápasy

Václav

Meidl

22 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

91,73% úspěšnost