lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Jsem spíše ofenzivní obránce. Snažím se podporovat útok, dát dobrou nahrávku, která pomůže zrychlit hru," říká nová posila Zdeněk Čáp

„Jsem spíše ofenzivní obránce. Snažím se podporovat útok, dát dobrou nahrávku, která pomůže zrychlit hru," říká nová posila Zdeněk Čáp

Ve včerejším utkání poprvé v prostějovském dresu nastoupil odchovanec pardubického hokeje Zdeněk Čáp, který se na Hanou přesunul z Českých Budějovic. Tento ofenzivní obránce si v zápase s Jihlavou připsal jednu asistenci za nahrávku na branku Tomáše Divíška. Proč si vybral právě náš Prostějov a jak se mu hrálo v první přesilovkové formaci se dozvíte z našeho rozhovoru.

"Čapíno" vítej v Prostějově. Mohl by ses hokejově představit našim fanouškům?

Jsem spíše ofenzivní obránce. Snažím se podporovat útok, dát dobrou nahrávku, která pomůže zrychlit hru.

Jaké jsou tvoje hokejové přednosti?

Možná bruslení, když to vyjde tak rozehrávka 😅 a nebojím se střílet.

Včera si odehrál zápas s číslem 96 na zádech. Proč tahle volba?

Moc vybírat jsem si nemohl. Pepa Ovečka za mnou přišel a dal mi na výběr 96 nebo 84, tak sem sáhl po tom, co byl nejblíže. Moje oblíbené číslo je 19.

Trenér tě včera zařadil do první přesilovkové letky. Jak se ti hrálo především s Divíškem a Nouzou?

Byl jsem moc rád, že jsem dostal šanci hrát hned přesilovku, ikdyž před zápasem nebylo moc času si k tomu něco říct. Je velká škoda, že jsme nedali v přesilovce branku, protože šance a střely jsme si dokázali vypracovat, ale neproměnili jsme ani jednu. Já kdybych nebyl "dřevěnej", tak jsem své střely mohl líp trefit a byl by z toho gól. Podle mě jsme je nesehráli zle a můžeme se od nich odrazit.

V zápase si krásně nahrál na branku Tomáše Divíška. Jak hodnotíš svůj včerejší výkon?

Po zápase jsme byl na sebe ...naštvaný. Nešly mi moc nohy. Jsem typ hokejisty, co o své hře hodně přemýšlí a nedá mu spát. Dokola si přehrávám situace, které jsem měl vyřešit líp a včera bylo nad čím přemýšlet.

Ta nahrávka vyšla z našeho dobrého napadání, kdy jsme Jihlavě sebrali puk ve středním pásmu. Já ho zavezl do třetiny, počkal si na pohyb obránce a dal jsem to mezi beky, kam si najížděl Divoch. On má tak širokou hokejku, že jsem hned poznal, že tam někde je.


Prostějov vyznává ofenzivní hokej. Rozhodovalo to o tom, jestli přestoupíš k Jestřábům?

Já byl postavený před hotovou věc. V sobotu jsme hráli na Slavii a pak mi Pavel Hanák (sportovní manažer Zubrů pozn. redakce) říkal, že mi bude volat pan Vykoukal s tím, že se budu hlásit v pondělí Prostějově.

Nestává se moc často, aby hráč dokonce v jedné sezoně vystřídal dva odvěké rivaly. Ty si nastupoval v minulé i letošní sezoně za Zubry. Neměl si strach jít do tohoto dobrodružství?

Jeden takový přestup jsem už zažil. Mezi Pardubicemi a Hradcem a to jsem si "vychutnal" do velké míry, ale teď z toho strach nemám.

Zmiňoval si, že se Slavií si hrál v sobotu a máš našeho zítřejšího soupeře určitě dobře načteného. Co od toho zápasu očekáváš?

Čeho jsem si v Edenu všiml jako první, že nebyl dobrý led, bylo to jako struhadlo. Kombinačně se tam hraje strašně těžko. Slavie má mladý tým, hodně bruslí a snaží se výsledek urvat silově. My musíme hrát jako dneska první třetinu a věřím, že si dojdeme pro body.

Podrobné statistiky a historii "Čapína" najdete ZDE.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost