lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Jsem rád, že na mě klub uplatnil opci a budu ve známém prostředí,“ říká Tomáš Jandus.

„Jsem rád, že na mě klub uplatnil opci a budu ve známém prostředí,“ říká Tomáš Jandus.

Přinášíme rozhovor s Tomášem Jandusem, kterému byla uplatněna opce na další sezónu.

Tome, právě ti byla uplatněna opce na příští sezónu, jak se těšíš na další působení v Prostějově?

Na další působení v Prostějove se těším. Jsem rád, že na mě klub uplatnil opci a budu ve známém prostředí.

Jak bys zhodnotil svojí první sezónu u Jestřábů?

Z týmového hlediska se to nedá zhodnotit jinak jako neúspěch. Z osobního hlediska jsem rád, že jsem měl možnost zahrát si a poznat Tomáše Nouzu a Tomáše Divíška, také jsem vděčný, že jsem postupem sezóny dostal více prostoru a jsem rád, že se mi začalo bodově dařit.

Co bys chtěl zlepšit v té následující?

Chtěl bych být lepší hokejista a být více dominantní na puku. A samozřejmě udělat týmový úspěch, to je nejdůležitější!

Jak si trávil volno v karanténě?

Po sezoně jsem se připojil ke sparťanskému týmu před playoff. Bohužel kvůli pandemii jsem stihl pouze dva tréninky a poté se zrušila sezóna. Volno jsem trávil na běžkách v Krkonoších.

Zatím je zakázané připravovat se pohromadě, jak se udržuješ v kondici?

Připravuju se už od začátku dubna pod vedením Davida Skřivánka. David je profesionál, kterému naprosto důvěřuji, maximálně mi to vyhovuje a cítím, že se posouvám. Jedu podle plánu, co mi připravil. Jednou za dva týdny se vždy sejdeme a probereme to. O víkendech nebo ve volném dnu rád vyrazím do přírody na kolo.

Na co se chceš zaměřit v kondiční přípravě, abys byl v příštím ročníku lepší?

Chci se zaměřit na sílu a rychlost, což je základ v dnešním hokeji. A pak práci s hokejkou.

Zahrál jsi si v jednom týmu, dokonce i v jedné pětce se svým bráchou dvojčetem, jaké to pro tebe bylo?

Užíval jsem si to. Je to velký rozdíl, když máte za sebou obránce co dokáže nahrát do plné jízdy, překoná první napadající hráče a až pak vám posune kotouč. Hned máte vetší tlak a víc šancí. Dali jsme i nějaké góly, jen škoda, že jich nebylo více.

Kdo je podle tebe lepší hokejista?

Martin je lepší obránce, já jsem lepší útočník . Bude hrát extraligu, já první ligu, to mluví za vše.

Co bys chtěl vzkázat Prostějovským fandům, aby opět chodili v hojnějším počtu, tak jako v minulých letech?

Prostějovským fandům bych rád vzkázal, ať chodí a fandí, jako když jsem jezdil do Prostějova jako soupeř. A přeji jim hlavně, ať jsou všichni zdraví, to je teď nejdůležitější.


Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost