lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Jestli o mě bude mít Prostějov zájem, tak bych tady rád pokračoval," říká Marek Račuk o své budoucnosti

„Jestli o mě bude mít Prostějov zájem, tak bych tady rád pokračoval," říká Marek Račuk o své budoucnosti

Marek Račuk před touto sezonou přišel do Prostějova s vizitkou tvořivého útočníka, kterou do puntíku potvrdil. V základní části si vytvořil osobní rekord v počtu nasbíraných kanadských bodů (56 bodů - 14 branek a 42 asistencí) a v play-off, i přes zranění ramena, jeho výkony gradovaly. V odehraných 7 zápasech zatížil vsetínské konto 4 brankami a na dalších 5 nahrál. Jak nahlíží na celou sezonu 2018/2019 a jaké má plány do budoucna se dozvíte z našeho rozhovoru.

Marku, sezona pro vás skončila v sedmém rozhodujícím zápase. Jak jste viděl čtvrtfinálovou sérii se Vsetínem

Série za mě byla vyrovnaná, což ukázalo i to, že se hrála na 7 zápasů.

S čím šel tým do rozhodujícího sedmého utkání?

Šli jsme do zápasu stejně jako do předchozích dvou, kdy měl Vsetín v sérii mečbol. Prostě musíme vyhrát!

Vy jste se během základní části dokázali vypořádat se zraněními a v play-off jste hráli nejlepší hokej. Čím to bylo? Opravdu jen kompletním složením?

Myslím si, že to bylo také tím, že jsme si po zápase s Porubou s klukama v kabině sedli a trošku jsme si ujasnili nějaké věci. Vyříkali jsme si, jak by se play-off mělo hrát. Za mě to byl jeden z hlavních faktorů, proč jsme ve čtvrtfinále hráli hokej, který se musel divákům líbit.

Vás polovinu sezony trápilo zraněné rameno? V play-off už bylo v pořádku?

Ano, trápilo mě. Sice před play-off to vypadalo, že už je to v pořádku, ale ve druhém zápase mě začalo opět bolet a zbytek utkání jsem dohrával pod injekcemi.

V play-off jste vstřelil 4 branky a na 5 jste přihrál. Dokážete se vyřazovací části speciálně motivovat?

V play off do toho dává každý ne 100%, ale 150%! To že se zrovna mě dařilo i bodově, bylo určitě pro moji psychiku dobré. Škoda jen, že to nepomohlo k postupu do semifinále.


Jak ze svého pohledu hodnotíte sezonu 2018/2019?

Asi to vezmu stručně. Neúspěch, cíl před sezónou bylo semifinále.

Co říkáte na prostějovský tým jako jeden z jeho tahounů?

Musím říct, že tým mě mile překvapil. Přišel jsem před sezónou jako nový a jaká tu byla parta mě až překvapilo. Za mě jedna z nejlepších, co jsem zatím zažil.

Spousta prostějovských fanoušků by vás ráda viděla v našem dresu i příští rok. Už víte, kde budete hrát?

Tak smlouvy na další sezóny se smí řešit až od 1. května a já měl podepsáno pouze na tuto sezónu. Jestli o mě bude mít Prostějov zájem, tak bych tady rád pokračoval! A to, že by mě rádi viděli i fanoušci, mě velice těší!

Po vyřazení vám začíná dovolená. Už máte nějaké plány?

Teď si dám klasický odpočinek doma u televize. Čeká mě taky pár návštěv u rodiny a kamarádů, které jsem celou sezonu moc neviděl a poté se začnu připravovat na novou sezónu.

Sdílej stránku!


Aktuality

3.9.2019

Nová posila pro PV?

V dnešním utkání ve Frýdku nastoupí na centru druhé formace Petr Kafka, který poslední tři sezony nastupoval ve slovenské extralize za Banskou Bystrici a Košice. Ve slovenské nejvyšší soutěži odehrál 252 utkání, ve kterých získal 203 kanadských bodů (98+105). Zkušenosti má také z české extraligy. Kompletní statistiky najdete ZDE.

28.8.2019

Chomutov přeložen na 13.9.2019

První domácí utkání sezony 2019/20 je přeloženo ze soboty 14.9.2019 na pátek 13.8.2019 v 18:00.

22.8.2019

Heřman na try-outu

Martin Heřman, který se nevešel na soupisku Motoru, je momentálně na try-outu v Prostějově. Autor 25 kanadských bodů v minulé sezony má za sebou 336 startů v 1. lize. V extralize odehrál 173 utkání za Plzeň. O jeho dalším působení by se mohlo rozhodnout do konce tohoto nebo příštího týdne.

7.8.2019

Info k zápasu v Polsku

Pro fanoušky, kteří se chystají na výjezd a četli, že se bude hrát v Jastrzebie před zavřenými tribunami: Máme slíbeno, že naši fanoušci budou mít přístup na tribuny. Kdyby byl jakýkoliv problém, prosím volejte na tel. číslo +420774840484. Budeme se snažit jakýkoliv problém vyřešit na místě.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

7 asistencí

Body

Zápasy

Jan

Berger

4 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

88,1% úspěšnost