lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
„Jestli o mě bude mít Prostějov zájem, tak bych tady rád pokračoval," říká Marek Račuk o své budoucnosti

„Jestli o mě bude mít Prostějov zájem, tak bych tady rád pokračoval," říká Marek Račuk o své budoucnosti

Marek Račuk před touto sezonou přišel do Prostějova s vizitkou tvořivého útočníka, kterou do puntíku potvrdil. V základní části si vytvořil osobní rekord v počtu nasbíraných kanadských bodů (56 bodů - 14 branek a 42 asistencí) a v play-off, i přes zranění ramena, jeho výkony gradovaly. V odehraných 7 zápasech zatížil vsetínské konto 4 brankami a na dalších 5 nahrál. Jak nahlíží na celou sezonu 2018/2019 a jaké má plány do budoucna se dozvíte z našeho rozhovoru.

Marku, sezona pro vás skončila v sedmém rozhodujícím zápase. Jak jste viděl čtvrtfinálovou sérii se Vsetínem

Série za mě byla vyrovnaná, což ukázalo i to, že se hrála na 7 zápasů.

S čím šel tým do rozhodujícího sedmého utkání?

Šli jsme do zápasu stejně jako do předchozích dvou, kdy měl Vsetín v sérii mečbol. Prostě musíme vyhrát!

Vy jste se během základní části dokázali vypořádat se zraněními a v play-off jste hráli nejlepší hokej. Čím to bylo? Opravdu jen kompletním složením?

Myslím si, že to bylo také tím, že jsme si po zápase s Porubou s klukama v kabině sedli a trošku jsme si ujasnili nějaké věci. Vyříkali jsme si, jak by se play-off mělo hrát. Za mě to byl jeden z hlavních faktorů, proč jsme ve čtvrtfinále hráli hokej, který se musel divákům líbit.

Vás polovinu sezony trápilo zraněné rameno? V play-off už bylo v pořádku?

Ano, trápilo mě. Sice před play-off to vypadalo, že už je to v pořádku, ale ve druhém zápase mě začalo opět bolet a zbytek utkání jsem dohrával pod injekcemi.

V play-off jste vstřelil 4 branky a na 5 jste přihrál. Dokážete se vyřazovací části speciálně motivovat?

V play off do toho dává každý ne 100%, ale 150%! To že se zrovna mě dařilo i bodově, bylo určitě pro moji psychiku dobré. Škoda jen, že to nepomohlo k postupu do semifinále.


Jak ze svého pohledu hodnotíte sezonu 2018/2019?

Asi to vezmu stručně. Neúspěch, cíl před sezónou bylo semifinále.

Co říkáte na prostějovský tým jako jeden z jeho tahounů?

Musím říct, že tým mě mile překvapil. Přišel jsem před sezónou jako nový a jaká tu byla parta mě až překvapilo. Za mě jedna z nejlepších, co jsem zatím zažil.

Spousta prostějovských fanoušků by vás ráda viděla v našem dresu i příští rok. Už víte, kde budete hrát?

Tak smlouvy na další sezóny se smí řešit až od 1. května a já měl podepsáno pouze na tuto sezónu. Jestli o mě bude mít Prostějov zájem, tak bych tady rád pokračoval! A to, že by mě rádi viděli i fanoušci, mě velice těší!

Po vyřazení vám začíná dovolená. Už máte nějaké plány?

Teď si dám klasický odpočinek doma u televize. Čeká mě taky pár návštěv u rodiny a kamarádů, které jsem celou sezonu moc neviděl a poté se začnu připravovat na novou sezónu.

Sdílej stránku!


Aktuality

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení

8.3.2019

Předprodej na 6. utkání

Předprodej vstupenek na nedělní šesté utkání čtvrtfinále se uskuteční v:

SOBOTU 9.3 OD 15:00 DO 18:00.

V den utkání pokladny otevřou v 15:30 a zimní stadion v 16:00.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost