lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Je několik technických věcí, které ve svém chytání musím příští sezonu vylepšit, abych se zase posunul dál," říká o své letní přípravě Jakub Neužil

„Je několik technických věcí, které ve svém chytání musím příští sezonu vylepšit, abych se zase posunul dál," říká o své letní přípravě Jakub Neužil

Jakub Neužil v prostějovském brankovišti odchytal poslední dvě sezony jako jasná jednička a svými výkony náš tým pokaždé dotáhl do play-off. Ovšem ani v jednom případě se jestřábí letka nedokázala probojovat do semifinále. Jak se "Neužka" připravuje na novou sezonu a jaké novinky zařadil do své přípravy, aby dokázal společně se spoluhráči urvat semifinále, se dozvíte z našeho rozhovoru.

Jak byste zhodnotil své výkony z uplynulé sezony?

Na začátku základní části bylo období, kdy to nešlo úplně podle mých představ. Nicméně i toto období mi dalo nové cenné zkušenosti, které věřím, že můžu v následující sezoně využít. Od listopadu už sezonu můžu hodnotit pozitivněji.

V play-off jste se v úspěšnosti zákroků dostal na 92,83%, chytal jste všech 7 opravdu těžkých zápasů. Jak jste vnímal sérii se Vsetínem?

Statistiky jsem úplně neřešil, bylo zkrátka potřeba čtyřikrát vyhrát, což se bohužel nepovedlo. Musím ale říct, že i když měl v této sérii Vsetín spoustu střel, tak mi všichni kluci pomáhali, blokovali střely a snažili se hrát odražené puky. Čím více série pokračovala, tím lépe jsme hráli a měl jsem pocit, že z nás má soupeř vetší respekt.

Bylo letos něco pozitivního, na co budete rád vzpomínat?

Asi na celé play-off a energii, která v našem týmu byla. Že jsme se i za stavu 3:1 na zápasy dokázali semknout a dorovnat na 3:3.

Co si z uplynulé sezony odnesete?

Je několik technických věcí, které ve svém chytání musím příští sezonu vylepšit, abych se zase posunul dál. Hodně o tom diskutujeme se Štefanem.

Dvojku Vám v nové sezóně bude dělat devatenáctiletý Daniel Dvořák, který teď patří do reprezentačního týmu U20. Jak velkou konkurencí pro Vás bude?

Dana jsem ještě nikdy chytat neviděl, takže nemůžu úplně odpovědět na otázku. Konkurence je ale určitě jedna z věcí, která člověku pomůže se zlepšit a je potřeba.

Jaké jsou vaše ambice do dalšího ročníku?

Co se týče týmových cílů, letos už čtvrtfinále prostě musíme zvládnout a postoupit do semifinále. Osobní cíle mám pochopitelně taky, ale nechám si je pro sebe. Jak už jsem v minulosti několikrát říkal, chci se trvale zlepšovat a posouvat dál.

Jak prozatím probíhá vaše letní příprava?

Trénuji individuálně, nicméně jsem ve spojení se Štefanem i Davidem Skřivánkem. Je to taková kombinace. Zaměřuji se čistě na brankářské věci, ale pracuji na svých nedostatcích i v posilovně.

Jaký je Váš vztah k letní přípravě?

Myslím, že pozitivní. Je to období, kdy může hlava vypnout a je prostor na vylepšení některých nedostatků a zaměření se třeba i na prevenci zranění.

Co udělat letos jinak, aby se podařilo splnit předsezónní cíle?

Jak už jsem říkal, pracuji na tom společně s trenéry. Zkouším nové věci, které mi na ledě mohou pomoct.

Do Prostějova přišli noví hráči a i mladá krev. Jak vnímáte kádr, který se zde formuje?

Věřím, že náš tým bude silný. Zatím jsem se s většinou nových kluků ještě nepotkal, avšak některé znám ze vzájemných zápasů z minulosti. Musíme to hlavně ukázat na ledě.

Na koho ze soupeřů v přípravných utkáních se těšíte?

Asi na Jihlavu, protože si konečně zahrajeme s Danielem Kolářem taky proti sobě. :-D

Co říkáte na nový model 1. ligy?

Je to zajímavá myšlenka. Myslím, že i pro diváky může být atraktivnější. Ale všechno ukáže až čas.

S kým si v kabině nejvíc rozumíte?

Myslím, že se všemi si rozumím dobře. Doufám, že i noví kluci se rychle adaptují a budeme super parta.

Vedle koho sedíte v šatně?

Z jedné strany budu mít určitě Vencu Meidla, už takhle sedíme od té doby, co se předloni vrátil. Z druhé strany ještě popravdě nevím, zjistím to až nejspíše v červenci.

Kde sám sebe vidíte za pět let?

Popravdě v takovém časovém horizontu nepřemýšlím. Mám postupné konkrétní cíle, které se snažím plnit.

Čeho byste chtěl v životě dosáhnout, i mimo hokeje?

Asi bych chtěl vždycky dělat jenom to, co mě osobně naplňuje. Ať už v jakékoliv oblasti života. Nedělat zkrátka věci jenom kvůli tomu, aby člověk přežil, ale hlavně pro to, že v tom vidí nějaký smysl.

Jakým způsobem po sezóně dobíjíte baterky?

Snažím se hodně času trávit se svými nejbližšími, protože v sezoně na to není nikdy dost prostoru.

Někteří brankáři jsou před zápasem maximálně soustředění, někteří mají své předzápasové rituály… Jak jste na tom vy?

Myslím, že jsem asi spíš ten typ, který se více soustředí. Neznamená to ale, že by na mě nikdo v den zápasu nemohl promluvit, to určitě ne. Bezprostředně před zápasem mám rád svůj klid a soustředím se jen na svůj výkon.

Sdílej stránku!


Aktuality

15.10.2019

Ouřada po operaci

Kryštof Ouřada utrpěl v utkání v Benátkách zranění ramene, které si vyžádalo chirurgický zákrok. Do tréninku by se měl podle prvních prognóz zapojit za měsíc. Ouři, přejeme brzké uzdravení!

10.10.2019

Posila ze Sparty

Jestřábi ze Sparty získali Davida Dvořáčka, který bude našemu týmu pomáhat formou střídavých startů.

28.9.2019

Extraligová posila do obrany

Prostějov získal z Mladé Boleslavi bývalého mládežnického reprezentanta Františka Hrdinku. Dvojnásobný účastník MS juniorů bude v PV hostovat zatím do konce října.

Kompletní statistiky najdete ZDE.

26.9.2019

Hrníčko mimo hru

Dominik Hrníčko si v utkání s Porubou poranil koleno. Vyšetření v nemocnici objevilo poškození, které si vyžádá zřejmě měsíční pauzu. Hrnec přejeme brzké uzdravení!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

15 asistencí

Body

Marek

Račuk

21 bodů

Zápasy

Jan

Berger

13 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

97,22% úspěšnost
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
LHK Jestřábi Prostějov