lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
„Důležité pro mě bylo, že o mě klub stál,“ říká navrátilec Lukáš Krejčík

„Důležité pro mě bylo, že o mě klub stál,“ říká navrátilec Lukáš Krejčík

Dvě předešlé sezóny hrál za pražskou Slavii, na konci letošní dokonce naskočil za extraligový Zlín. Teď se devětadvacetiletý útočník upsal opět Jestřábům. „Chtěl bych navázat na výkony v předešlých sezónách, v kterých jsem už v Prostějově působil, doufám, že ty výkony ještě zlepším a budu co nejvíce prospěšný týmu ve všech věcech.“

Jak se zrodil váš návrat do Prostějova, kde jste v letech 2014-2017 hrál?

S Jirkou Vykoukalem jsem byl prakticky v kontaktu po celou dobu, co jsem byl pryč. Letos jsme se shodli, že bude ten správný čas se vrátit zpátky do Prostějova. Důležité pro mě bylo, že o mě měli s panem Luňákem velký zájem a doufám, že jim důvěru splatím výkony na ledě.

Podle čeho jste se rozhodoval?

Jak jsem psal, důležité pro mě bylo, že o mě klub stál. Další z věcí jsou ambice, které v Prostějově každoročně jsou. Letos se tvoří zajímavý a silný tým, tak uvidíme po sezóně, jestli splníme cíle.

Jestřábi mají novou kabinu i realizační tým. Jak se vám tu líbí?

Kabinu jsem poznal, jak starou, tak už i novou a určitě je to příjemnější být v novém a moderním prostředí. V klubu udělali kus práce, aby vytvořili takové podmínky pro hráče, určitě to není nic automatického v první lize ani extralize mít takové podmínky.

Jaké byly zápasy v Prostějově, když jste sem jezdil v dresu pražské Slavie?

V pohodě, nějak hodně jsem to neprožíval, samozřejmě jsem se těšil do Prostějova na lidi, co jsem tu poznal a na kluky, co jsem tu s nimi ještě hrál.

V uplynulé sezóně jste mimo jiné naskočil i v dresu Zlína. Jaké bylo přičichnutí k extraligovému týmu? Neměl jste nabídky na Extraligu i do nové sezóny?

Určitě jsem byl rád, že jsem mohl dokončit sezónu v extralize, na Slavii se nám výsledkově moc nedařilo, tak jsem si potom spravil chuť ve Zlíně, kde se naopak celkem dařilo ke konci sezóny. Extraligu jsem dlouho před tím nehrál tak jsem byl zvědavý na tempo a úroveň ligy, myslím si, že jsem se s tím srovnal dobře, že ve Zlíně byli spokojení s výkony. Po sezóně jsem nabídku z extraligy neměl.

Jaké jsou vaše cíle tady na Hané?

Chtěl bych navázat na výkony v předešlých sezónách, v kterých jsem už v Prostějově působil, doufám, že ty výkony ještě zlepším a budu co nejvíce prospěšný týmu ve všech věcech.

Co od vás trenér a fanoušci mohou očekávat?

Jsem útočník, tak samozřejmě bych chtěl být produktivní, zároveň chci být i co nejvíce platný i v defenzivní části hry, která je také důležitá. Uvidíme v sezóně, jak se bude vyvíjet moje role v týmu.

Máte již představu, jaká bude vaše role v týmu?

Tým se ještě tvoří a čekají nás přípravné zápasy, ve kterých budou trenéři zkoušet nějaké složení, aby nám to co nejvíce ladilo ve formacích. Jakou roli mi trenéři dají tak tu budu hrát, samozřejmě mě trenéři znají tak tu představu mají.

Jak prozatím probíhá vaše letní příprava? Co je vaší oblíbenou a neoblíbenou částí přípravy?

Připravuji se individuálně pod vedením Milana Babici. Já jsem zastáncem toho, že hráči by se od nějakého věku měli připravovat sami, když jím to vyhovuje, protože už vědí, kde je bota tlačí. V přípravě nemám vyloženě věci, které by mě hodně bavily a naopak nebavily, snažím se mít přípravu co nejvíce pestrou.

Co říkáte na nový systém první ligy?

Líbí se mi tento systém, budeme se muset kvalitně připravit na začátek soutěže, abychom byli ve formě a dostali se do té první osmičky. Když se nám to podaří, tak budeme hrát kvalitní zápasy a bude to super pro lidi. Budeme mít klid se připravit na play off, samozřejmě se dá dostat do play off i z té horší osmičky, ale my budeme určitě usilovat o co nejlepší umístění po první polovině soutěže a držet se s těmi nejlepšími.

Jak vzpomínáte na fanoušky Jestřábů?

Na fanoušky se samozřejmě těším, Prostějov je město, kde lidé na hokej chodí a já doufám, že budeme podávat takové výkony, aby jich chodilo co nejvíce a byli spokojení s našimi výkony.

PĚT Z PRVNÍ

1) Branka nebo nahrávka?

Branka

2) Morava nebo Čechy?

Čechy

3) Frolík vs Kubalík?

Frolík

4) Přesilovka nebo oslabení?

Oslabení

5) Boston nebo St. Louis?

Boston

Krejčo, ať se daří!

Sdílej stránku!


Aktuality

7.8.2019

Info k zápasu v Polsku

Pro fanoušky, kteří se chystají na výjezd a četli, že se bude hrát v Jastrzebie před zavřenými tribunami: Máme slíbeno, že naši fanoušci budou mít přístup na tribuny. Kdyby byl jakýkoliv problém, prosím volejte na tel. číslo +420774840484. Budeme se snažit jakýkoliv problém vyřešit na místě.

5.8.2019

Dvořák s Muškou za Hradec

Daniel Dvořák a Jakub Muška si dnes připsali start za svůj mateřský klub Mountfield Hradec Králové. Na Mountfield Cupu svému týmu pomohli k vysoké výhře nad Slovanem Bratislava 6:2. Už zítra se opět připojí do tréninkového procesu v Prostějově.

2.8.2019

S GKS Tychy v Jastrzębie

První přípravné utkání nové sezony sehrajeme s polským mistrem GKS Tychy v Jastrzębie od 18:00 v hale Lodowisko Jastor - MOSiR Jastrzębie-Zdrój. Pořadatelské místo se muselo změnit kvůli rekonstrukci zimního stadionu v Tychách.

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost