lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Doufám, že tým bude odolný a hráči se budou navzájem podporovat,“ říká před nadcházející sezónou Jiří Vykoukal

„Doufám, že tým bude odolný a hráči se budou navzájem podporovat,“ říká před nadcházející sezónou Jiří Vykoukal

Vítězstvím ve Frýdku-Místku uzavřeli Jestřábi sérii přípravných zápasů. Týden před ostrým startem Chance ligy odpovídal hlavní trenér Jiří Vykoukal na otázky ohledně přípravných zápasů. Řeč ale také přišla na věci týkající se následujících dnů, jako je například volba kapitána.

* Jak byste zhodnotil přípravné zápasy?

Samozřejmě se v zápasech stále objevují věci, na kterých je pořád potřeba pracovat. Na druhou stranu tam byly i jsou už ve hře věci, které chceme vidět. Spokojenost je s přístupem hráčů k celé letní přípravě, ale osobně asi nebudu nikdy 100% spokojený. Pořád je na čem pracovat a chtěl bych, aby každý hráč udělal další den krok dopředu.

* Který z přípravných zápasů byl podle vás nejlepší?

Myslím si, že naše zápasy mají od začátku letní přípravy vzestupnou tendenci.

* Co vám přípravné zápasy ukázaly směrem k síle mužstva v základní části?

Vím, že pořád potřebujeme pracovat na rozehrávce. Přece jenom máme mladou obranu a s beky je potřeba dělat dennodenně. Ofenziva by měla být silnější. Ale je to tak, že všichni hráči se musí podílet na útoku stejně jako na obraně.

* Jak jste spokojený s kádrem, který jste tu přes léto vytvořili?

Teď se ten tým ještě pár změnami doplnil. Všem hráčům, kteří jsou tady věříme. Doufám, že týmu pomohou a každý bude plnit svoji roli, kvůli které tady je.

* Proč většina posil byla spíše do útoku? Nevyhlížíte i nějakou posilu do obrany?

Samozřejmě i do obrany bychom potřebovali nějakého, alespoň jednoho zkušeného beka. Těch možností ale moc nebylo, proto je obrana složená z mladých kluků.

* Včera v zápase ve Frýdku nastoupil útočník Petr Kafka. Co k jeho příchodu k Jestřábům říci?

Detaily jeho smlouvy se dolaďují. Všechno by se mělo rozhodnout během pár dní.

* Na co se teď na trénincích nejvíce zaměřujete?

Celý rok se chceme zaměřovat hlavně na dovednosti hráčů. Pokud se nám je podaří zvednout, tak nás to může někam posunout. Druhou věcí je organizace hry. Třetí věc, která je potřeba do hráčů dostat, je schopnost reagovat na věci, které v tréninku nenatrénujete, a to jsou různé herní situace, které řešíte rozborem u videa. Schopnost předvídat a číst hru.

* Kde má podle vás tým zatím největší rezervy, které je potřeba zlepšit?

Vždycky hledáte ty nejmenší detaily, na kterých je potřeba pracovat. Myslím si, že nikdy to nebude stoprocentní. Pořád můžete hledat malá okénka a pořád je můžete opravovat.

* Co je naopak nejsilnější stránkou prostějovského týmu? 

Budu věřit, že soudržnost. Doufám, že tým bude odolný a hráči se budou navzájem podporovat.

* Teď vás čeká týden před startem sezóny. Jak ho využijete?

Přípravou na první zápas v Přerově.

* Máte jako tým nějaké moto?

V tomto týmu je jediné moto a to je: „Chtěl bych, aby tým dokázal tvrdě pracovat, dobře bránit a dobře útočit. Chtěl bych, aby hráči přišli každé ráno na trénink s tím, že chtějí být lepší a podle toho se budou chovat a pracovat“.

* Jak je to s postem kapitána? Kdy a jak budete vybírat?

V hlavě už mám asi jasno. Ještě si nechám jeden den na rozmyšlenou a v pátek se to tým dozví.

* Jaké vlastnosti podle vás musí mít pravý kapitán?

Představuji si u něj hlavně dobrý přístup, to je základ. Musí dokázat zvládnout krizové situace, tým vést v době, kdy se mu nebude dařit. Hráči k němu budou určitým způsobem vzhlížet. Zároveň bude tým na veřejnosti reprezentovat tak, jak má, stejně jako ostatní hráči.

* S jakým cílem vyhlížíte začátek sezony?

Hlavně dobře odstartovat! Čekají nás těžké zápasy. Nebudu říkat, že je to kvůli tomu, že hrajeme s těmi týmy, které by měly hrát nehoře. Začátky sezóny jsou těžké s kýmkoliv, takže musíme být 100% připravení, soudržní a odhodlaní jít za vítězstvím.

Sdílej stránku!


Aktuality

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

9.1.2020

Všechno nejlepší!

5. ledna oslavil své 35. narozeniny Tomáš Štůrala a dnes slaví kulatiny (20) Daniel Dvořák. Oběma brankářům přejeme za celý klub všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se Vám borci daří!

8.1.2020

Pochobradský Jestřábem

Jestřábi angažovali mladého útočníka Michala Pochobradského, který patří do širšího kádru pardubického A-teamu. V letošní sezoně si připsal 28 startů v extralize a v Chance lize nastoupil k jednomu utkání za Jihlavu. Kompletní statistiky najdete zde.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

32 asistencí

Body

Zápasy

No foto

Jakub

Muška

44 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

92,7% úspěšnost