lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Dostal jsem se do fáze, kdy jsem starší a letní příprava mi už ani tak nevadí“, říká s úsměvem útočník Marek Račuk

„Dostal jsem se do fáze, kdy jsem starší a letní příprava mi už ani tak nevadí“, říká s úsměvem útočník Marek Račuk

Jestřábi si nadále udrželi Marka Račuka, 5. nejproduktivnějšího hráče ligy uplynulého ročníku. Ten si svými výkony vysloužil i čestné místo v All-Star týmu Chance ligy. „Z osobního hlediska to pro mě byla hodně povedená sezóna. U mě za ty roky bodově nejlepší, ale pokaždé je ještě co zlepšit,“ říká sedmadvacetiletý útočník, pro kterého to v Prostějově bude druhá sezóna.

* Proč jste se rozhodl zůstat u Jestřábů?

Rozhodl jsem se zůstat z několika důvodů. Zaprvé se mi tady líbí. Zadruhé je tady daný nějaký cíl, u kterého bych chtěl být. Proto jsem chtěl zůstat.

* Jak byste zhodnotil své výkony z uplynulého ročníku?

Asi byly dobré, když mě tady chtěli. (smích) Z osobního hlediska to pro mě byla hodně povedená sezóna. U mě za ty roky bodově nejlepší, ale pokaždé je ještě co zlepšit. V příštím ročníku se zase musím někam posunout.

* V loňské sezóně vás trápilo rameno. Jak jste na tom teď?

Trápilo dost no. Teď jsem po operaci a mám takovou rekonvalescenci. Ještě mám rehabilitace a dávám to rameno do kupy, abych byl připravený na další sezónu.

* Byl jste zařazen do All-Star týmu Chance ligy minulé sezóny. Co na to říkáte?

Potěšilo mě to. Vybírali to nějak sportovní manažeři týmů celé ligy. Což je určitě hezké, dostat se nějakým hlasováním od těchto lidí do All-Star.

* Jaké jsou vaše osobní cíle na nadcházející ročník?

Osobní cíle si takto brzo nedávám. Ty si dávám vždycky tak dva dny předtím, něž začíná liga. To tak většinou ležím v posteli a přemýšlím. Takže teď o tom ještě neuvažuji. Určitě bych se ale chtěl posunout zase dál, jak po osobní, tak po týmové stránce.

* Jak prozatím probíhá vaše letní příprava? Co je vaší oblíbenou a neoblíbenou částí přípravy?

Dostal jsem se do fáze, kdy jsem starší a letní příprava mi už ani tak nevadí. Posilovna už je celkem "OK". Co je ale vždycky nepříjemné, je nějaké to běhání a kolo. To se prostě ale musí, když to člověk nedělá, tak mu to pak na ledě chybí.

* Co udělat letos jinak, aby se podařilo splnit předsezonní cíle?

Asi bychom měli od začátku do každého zápasu dávat všechno. Důležité je, aby tam nebyly takové ty výkyvy, jako jsme měli loni. Dva zápasy hrajete super a pak se v dalších třech plácáte. To pak ten tým nemůže být úspěšný, když má takové výkyvy.

* Do Prostějova přišli noví hráči. Jak vnímáte kádr, který se zde formuje?

Za mě je důležité, že tu zůstane taková ta kostra z minulého roku. K tomu přišli zkušení i mladí hráči. Teď se to obklopuje těma mladýma, což je myslím si dobré. Oni dostanou do týmu tu rychlost.

* Co říkáte na nový systém 1. ligy?

Říkal jsem, že je to za mě asi nejlepší varianta z těch tří možností, které byly. Ale uvidíme. Nevím, jestli to přinese něco dobrého nebo naopak. To se všechno uvidí až po sezóně. Za mě je určitě dobré to, že je přímý postup do extraligy.

* Na koho ze soupeřů v přípravných utkáních se těšíte? (Tychy, Jihlava, Třebíč, Vítkovice, Frýdek, …)

Určitě hodně zajímavé budou ty Vítkovice. Jsou jediným extraligovým soupeřem, a ještě přijedou sem k nám. Jinak ty "přípraváky" jsou prostě "přípraváky", všechno se zatím zkouší. Je to hezké, když pak přijede někdo takto zajímavý, ale furt to není liga.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost