lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Dostal jsem se do fáze, kdy jsem starší a letní příprava mi už ani tak nevadí“, říká s úsměvem útočník Marek Račuk

„Dostal jsem se do fáze, kdy jsem starší a letní příprava mi už ani tak nevadí“, říká s úsměvem útočník Marek Račuk

Jestřábi si nadále udrželi Marka Račuka, 5. nejproduktivnějšího hráče ligy uplynulého ročníku. Ten si svými výkony vysloužil i čestné místo v All-Star týmu Chance ligy. „Z osobního hlediska to pro mě byla hodně povedená sezóna. U mě za ty roky bodově nejlepší, ale pokaždé je ještě co zlepšit,“ říká sedmadvacetiletý útočník, pro kterého to v Prostějově bude druhá sezóna.

* Proč jste se rozhodl zůstat u Jestřábů?

Rozhodl jsem se zůstat z několika důvodů. Zaprvé se mi tady líbí. Zadruhé je tady daný nějaký cíl, u kterého bych chtěl být. Proto jsem chtěl zůstat.

* Jak byste zhodnotil své výkony z uplynulého ročníku?

Asi byly dobré, když mě tady chtěli. (smích) Z osobního hlediska to pro mě byla hodně povedená sezóna. U mě za ty roky bodově nejlepší, ale pokaždé je ještě co zlepšit. V příštím ročníku se zase musím někam posunout.

* V loňské sezóně vás trápilo rameno. Jak jste na tom teď?

Trápilo dost no. Teď jsem po operaci a mám takovou rekonvalescenci. Ještě mám rehabilitace a dávám to rameno do kupy, abych byl připravený na další sezónu.

* Byl jste zařazen do All-Star týmu Chance ligy minulé sezóny. Co na to říkáte?

Potěšilo mě to. Vybírali to nějak sportovní manažeři týmů celé ligy. Což je určitě hezké, dostat se nějakým hlasováním od těchto lidí do All-Star.

* Jaké jsou vaše osobní cíle na nadcházející ročník?

Osobní cíle si takto brzo nedávám. Ty si dávám vždycky tak dva dny předtím, něž začíná liga. To tak většinou ležím v posteli a přemýšlím. Takže teď o tom ještě neuvažuji. Určitě bych se ale chtěl posunout zase dál, jak po osobní, tak po týmové stránce.

* Jak prozatím probíhá vaše letní příprava? Co je vaší oblíbenou a neoblíbenou částí přípravy?

Dostal jsem se do fáze, kdy jsem starší a letní příprava mi už ani tak nevadí. Posilovna už je celkem "OK". Co je ale vždycky nepříjemné, je nějaké to běhání a kolo. To se prostě ale musí, když to člověk nedělá, tak mu to pak na ledě chybí.

* Co udělat letos jinak, aby se podařilo splnit předsezonní cíle?

Asi bychom měli od začátku do každého zápasu dávat všechno. Důležité je, aby tam nebyly takové ty výkyvy, jako jsme měli loni. Dva zápasy hrajete super a pak se v dalších třech plácáte. To pak ten tým nemůže být úspěšný, když má takové výkyvy.

* Do Prostějova přišli noví hráči. Jak vnímáte kádr, který se zde formuje?

Za mě je důležité, že tu zůstane taková ta kostra z minulého roku. K tomu přišli zkušení i mladí hráči. Teď se to obklopuje těma mladýma, což je myslím si dobré. Oni dostanou do týmu tu rychlost.

* Co říkáte na nový systém 1. ligy?

Říkal jsem, že je to za mě asi nejlepší varianta z těch tří možností, které byly. Ale uvidíme. Nevím, jestli to přinese něco dobrého nebo naopak. To se všechno uvidí až po sezóně. Za mě je určitě dobré to, že je přímý postup do extraligy.

* Na koho ze soupeřů v přípravných utkáních se těšíte? (Tychy, Jihlava, Třebíč, Vítkovice, Frýdek, …)

Určitě hodně zajímavé budou ty Vítkovice. Jsou jediným extraligovým soupeřem, a ještě přijedou sem k nám. Jinak ty "přípraváky" jsou prostě "přípraváky", všechno se zatím zkouší. Je to hezké, když pak přijede někdo takto zajímavý, ale furt to není liga.

Sdílej stránku!


Aktuality

3.9.2019

Nová posila pro PV?

V dnešním utkání ve Frýdku nastoupí na centru druhé formace Petr Kafka, který poslední tři sezony nastupoval ve slovenské extralize za Banskou Bystrici a Košice. Ve slovenské nejvyšší soutěži odehrál 252 utkání, ve kterých získal 203 kanadských bodů (98+105). Zkušenosti má také z české extraligy. Kompletní statistiky najdete ZDE.

28.8.2019

Chomutov přeložen na 13.9.2019

První domácí utkání sezony 2019/20 je přeloženo ze soboty 14.9.2019 na pátek 13.8.2019 v 18:00.

22.8.2019

Heřman na try-outu

Martin Heřman, který se nevešel na soupisku Motoru, je momentálně na try-outu v Prostějově. Autor 25 kanadských bodů v minulé sezony má za sebou 336 startů v 1. lize. V extralize odehrál 173 utkání za Plzeň. O jeho dalším působení by se mohlo rozhodnout do konce tohoto nebo příštího týdne.

7.8.2019

Info k zápasu v Polsku

Pro fanoušky, kteří se chystají na výjezd a četli, že se bude hrát v Jastrzebie před zavřenými tribunami: Máme slíbeno, že naši fanoušci budou mít přístup na tribuny. Kdyby byl jakýkoliv problém, prosím volejte na tel. číslo +420774840484. Budeme se snažit jakýkoliv problém vyřešit na místě.


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Fandi v dresu Jestřábů proti Chomutovu!

12.09.2019 | Štefan Žigárdy

Fandi v dresu Jestřábů proti Chomutovu!

PRE - PRO 3:2 Prokletí Meo arény trvá

11.09.2019 | Štefan Žigárdy

PRE - PRO 3:2 Prokletí Meo arény trvá

Góly

Petr

Kafka

2 branek

Asistence

Marek

Račuk

5 asistencí

Body

Zápasy

Petr

Kafka

3 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

88,1% úspěšnost
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
Valašský hokejový klub