lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
„Dostal jsem se do fáze, kdy jsem starší a letní příprava mi už ani tak nevadí“, říká s úsměvem útočník Marek Račuk

„Dostal jsem se do fáze, kdy jsem starší a letní příprava mi už ani tak nevadí“, říká s úsměvem útočník Marek Račuk

Jestřábi si nadále udrželi Marka Račuka, 5. nejproduktivnějšího hráče ligy uplynulého ročníku. Ten si svými výkony vysloužil i čestné místo v All-Star týmu Chance ligy. „Z osobního hlediska to pro mě byla hodně povedená sezóna. U mě za ty roky bodově nejlepší, ale pokaždé je ještě co zlepšit,“ říká sedmadvacetiletý útočník, pro kterého to v Prostějově bude druhá sezóna.

* Proč jste se rozhodl zůstat u Jestřábů?

Rozhodl jsem se zůstat z několika důvodů. Zaprvé se mi tady líbí. Zadruhé je tady daný nějaký cíl, u kterého bych chtěl být. Proto jsem chtěl zůstat.

* Jak byste zhodnotil své výkony z uplynulého ročníku?

Asi byly dobré, když mě tady chtěli. (smích) Z osobního hlediska to pro mě byla hodně povedená sezóna. U mě za ty roky bodově nejlepší, ale pokaždé je ještě co zlepšit. V příštím ročníku se zase musím někam posunout.

* V loňské sezóně vás trápilo rameno. Jak jste na tom teď?

Trápilo dost no. Teď jsem po operaci a mám takovou rekonvalescenci. Ještě mám rehabilitace a dávám to rameno do kupy, abych byl připravený na další sezónu.

* Byl jste zařazen do All-Star týmu Chance ligy minulé sezóny. Co na to říkáte?

Potěšilo mě to. Vybírali to nějak sportovní manažeři týmů celé ligy. Což je určitě hezké, dostat se nějakým hlasováním od těchto lidí do All-Star.

* Jaké jsou vaše osobní cíle na nadcházející ročník?

Osobní cíle si takto brzo nedávám. Ty si dávám vždycky tak dva dny předtím, něž začíná liga. To tak většinou ležím v posteli a přemýšlím. Takže teď o tom ještě neuvažuji. Určitě bych se ale chtěl posunout zase dál, jak po osobní, tak po týmové stránce.

* Jak prozatím probíhá vaše letní příprava? Co je vaší oblíbenou a neoblíbenou částí přípravy?

Dostal jsem se do fáze, kdy jsem starší a letní příprava mi už ani tak nevadí. Posilovna už je celkem "OK". Co je ale vždycky nepříjemné, je nějaké to běhání a kolo. To se prostě ale musí, když to člověk nedělá, tak mu to pak na ledě chybí.

* Co udělat letos jinak, aby se podařilo splnit předsezonní cíle?

Asi bychom měli od začátku do každého zápasu dávat všechno. Důležité je, aby tam nebyly takové ty výkyvy, jako jsme měli loni. Dva zápasy hrajete super a pak se v dalších třech plácáte. To pak ten tým nemůže být úspěšný, když má takové výkyvy.

* Do Prostějova přišli noví hráči. Jak vnímáte kádr, který se zde formuje?

Za mě je důležité, že tu zůstane taková ta kostra z minulého roku. K tomu přišli zkušení i mladí hráči. Teď se to obklopuje těma mladýma, což je myslím si dobré. Oni dostanou do týmu tu rychlost.

* Co říkáte na nový systém 1. ligy?

Říkal jsem, že je to za mě asi nejlepší varianta z těch tří možností, které byly. Ale uvidíme. Nevím, jestli to přinese něco dobrého nebo naopak. To se všechno uvidí až po sezóně. Za mě je určitě dobré to, že je přímý postup do extraligy.

* Na koho ze soupeřů v přípravných utkáních se těšíte? (Tychy, Jihlava, Třebíč, Vítkovice, Frýdek, …)

Určitě hodně zajímavé budou ty Vítkovice. Jsou jediným extraligovým soupeřem, a ještě přijedou sem k nám. Jinak ty "přípraváky" jsou prostě "přípraváky", všechno se zatím zkouší. Je to hezké, když pak přijede někdo takto zajímavý, ale furt to není liga.

Sdílej stránku!


Aktuality

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost