lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Do zápasu jsme chtěli dobře vstoupit, což si myslím, že se nám úplně nepovedlo,“ říká nová posila do útoku Michal Machač

„Do zápasu jsme chtěli dobře vstoupit, což si myslím, že se nám úplně nepovedlo,“ říká nová posila do útoku Michal Machač

V zápase s Kadaní se poprvé na domácím ledě představila posila do útoku Michal Machač. Mladý útočník, který přišel na výpomoc z extraligových Pardubic, v rozhovoru pro web odpovídal na otázky ohledně jeho příchodu k týmu. „Uvidíme časem, zatím jsem tu ale spokojený,“ řekl Machač. Rozpovídal se ale i o samotném středečním utkání.

* Ještě, než přejdeme k zápasu... Jak vzniklo vaše působení u Jestřábů?

Dozvěděl jsem se to celkem narychlo. Pan Salfický mi to řekl někdy v neděli večer, takže jsem se sbalil a v pondělí jsem jel za kluky do Jihlavy na zápas. Jsem za to rád, že můžu hrát. Do Pardubic teď přišla spousta hráčů, a to moje vytížení nebylo takové, jaké bych chtěl.

*Jaký charakter má vaše působení tady (střídavé starty/hostování)?

To abych řekl pravdu, tak vůbec nevím, nějak to neřeším. Ať si to vyřeší kluby mezi sebou. Budu tu teď působit, dokud mě nezavolají, nebo se něco nestane.

* Dnes to byl váš druhý zápas za Jestřáby a první domácí. Už jste se stihl rozkoukat?

Zvykám si. Je to samozřejmě nové prostředí a spoluhráči. Přišel jsem sem dobře trénovat, dobře hrát, a hlavně nějakým způsobem tomu týmu pomáhat vyhrát. Uvidíme časem, zatím jsem tu ale spokojený.

* Přišel jste v pondělí a hned jste naskočil proti Jihlavě, kde jste letos hrál. Jaké to bylo?

Bylo to trochu složité. Byly nové všechny pokyny. Samozřejmě jsem trochu tušil, co pan Lubina bude chtít hrát, jelikož mě trénoval v Pardubicích. Věděl jsem, že Jihlava je kvalitní soupeř a bude rychle napadat. Nebyl to vůbec jednoduchý zápas.

* Jak jste viděl dnešní střetnutí s Kadaní?

Kadaň je vždycky nepříjemný soupeř. Co si tak pamatuji, tak ti gólmani jim chytají dobře. Je potřeba je nejdříve zlomit nějakými těmi góly. Oni pak už nejsou tak dobří a napadá to tam. Každý zápas s Kadaní je ale složitý, není to vůbec jednoduché.

* Kadaň teď je úplně jiný tým než na začátku soutěže. Měla sérii třech výher v řadě. Co jste od zápasu očekávali?

Do zápasu jsme chtěli dobře vstoupit, což si myslím, že se nám úplně nepovedlo. První třetina nebyla vůbec ideální. Možná by nám pomohlo, kdyby nám tam spadl nějaký gól. Stalo se. Zaplať pánbůh, že jsme to dotáhli do vítězného konce, protože ty body potřebujeme.

* Jak jste zmínil, ze začátku nebyla vaše hra úplně ideální. Co na to mělo vliv?

To úplně nevím. Kadaň ze začátku, dokud je to 0:0, hraje dobře z obrany. Gólman naše střely pokryl. My jsme se tam tlačili, bohužel tam nic nespadlo. Bylo to těžké.

* Nastoupil jste v lajně s Meidlem a Novákem. Jak se vám s nimi hraje?

Novase trochu znám. Hrál jsme proti němu, když byl v Brně v juniorce, takže jsem věděl, co od něj čekat. Naopak Meidlíka jsem viděl v Prostějově poprvé. Hraje se mi s nimi ale dobře. Doufám, že zápas od zápasu bude tato spolupráce ještě lepší a že si to sedne. Myslím si, že naše lajna nepředvedla vůbec špatný výkon. Akorát tomu chyběl nějaký ten gól, který jsme nebyli schopni dotlačit za záda gólmana.

* Co říkáte na aktuální výsledky Jestřábů?

My hlavně potřebujeme sbírat body. Nesmíme se koukat okolo na soupeře, jak hrají. Musíme se snažit bodovat v každém zápase a snad to nějak dopadne.

* V sobotu vás čeká Frýdek Místek, přímý soupeř o předkolo play-off. Jak se na zápas připravit?

Určitě musíme dobře potrénovat a trochu si odpočinout. Bude to hodně náročný zápas. Vše ale začíná od stavu 0:0, tak uvidíme. Dáme do toho všechno a snad získáme nějaké body.

Sdílej stránku!


Aktuality

16.9.2020

PŘEDEHRÁVKA 14.KOLA

Z důvodu karantény Frýdku-Místku si Jestřábi zahrají předehrávku 14. kola v sobotu 16.9.2020 na ledě Havířova od 17:00.

11.9.2020

Změny v A-týmu!

Tomáš Pšenička a prostějovský odchovanec Martin Pěnčík po vzájemné dohodě končí v Prostějově.

27.8.2020

Staronová posila do útoku!!

Z pražské Sparty přichází na dvouměsíční hostování Tomáš Pšenička, který si v loňské sezoně připsal za mateřskou Spartu 19 startů s bilancí (1+1) a v Chance lize vypomáhal Ústí nad Labem ve 25 zápasech (9+8).Vítej Tome!!

13.8.2020

Změna soupeře v přípravě

Z důvodu karantény týmu HC Dukla Jihlava odehrajeme ve čtvrtek 20.8.2020 v 18:00 přípravné utkání proti GKS Tychy.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Petr

Chlán

7 branek

Asistence

No foto

David

Bartoš

8 asistencí

Body

No foto

Petr

Chlán

12 bodů

Zápasy

No foto

Dominik

Hrníčko

10 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

88,89% úspěšnost