lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Do zápasu jsme chtěli dobře vstoupit, což si myslím, že se nám úplně nepovedlo,“ říká nová posila do útoku Michal Machač

„Do zápasu jsme chtěli dobře vstoupit, což si myslím, že se nám úplně nepovedlo,“ říká nová posila do útoku Michal Machač

V zápase s Kadaní se poprvé na domácím ledě představila posila do útoku Michal Machač. Mladý útočník, který přišel na výpomoc z extraligových Pardubic, v rozhovoru pro web odpovídal na otázky ohledně jeho příchodu k týmu. „Uvidíme časem, zatím jsem tu ale spokojený,“ řekl Machač. Rozpovídal se ale i o samotném středečním utkání.

* Ještě, než přejdeme k zápasu... Jak vzniklo vaše působení u Jestřábů?

Dozvěděl jsem se to celkem narychlo. Pan Salfický mi to řekl někdy v neděli večer, takže jsem se sbalil a v pondělí jsem jel za kluky do Jihlavy na zápas. Jsem za to rád, že můžu hrát. Do Pardubic teď přišla spousta hráčů, a to moje vytížení nebylo takové, jaké bych chtěl.

*Jaký charakter má vaše působení tady (střídavé starty/hostování)?

To abych řekl pravdu, tak vůbec nevím, nějak to neřeším. Ať si to vyřeší kluby mezi sebou. Budu tu teď působit, dokud mě nezavolají, nebo se něco nestane.

* Dnes to byl váš druhý zápas za Jestřáby a první domácí. Už jste se stihl rozkoukat?

Zvykám si. Je to samozřejmě nové prostředí a spoluhráči. Přišel jsem sem dobře trénovat, dobře hrát, a hlavně nějakým způsobem tomu týmu pomáhat vyhrát. Uvidíme časem, zatím jsem tu ale spokojený.

* Přišel jste v pondělí a hned jste naskočil proti Jihlavě, kde jste letos hrál. Jaké to bylo?

Bylo to trochu složité. Byly nové všechny pokyny. Samozřejmě jsem trochu tušil, co pan Lubina bude chtít hrát, jelikož mě trénoval v Pardubicích. Věděl jsem, že Jihlava je kvalitní soupeř a bude rychle napadat. Nebyl to vůbec jednoduchý zápas.

* Jak jste viděl dnešní střetnutí s Kadaní?

Kadaň je vždycky nepříjemný soupeř. Co si tak pamatuji, tak ti gólmani jim chytají dobře. Je potřeba je nejdříve zlomit nějakými těmi góly. Oni pak už nejsou tak dobří a napadá to tam. Každý zápas s Kadaní je ale složitý, není to vůbec jednoduché.

* Kadaň teď je úplně jiný tým než na začátku soutěže. Měla sérii třech výher v řadě. Co jste od zápasu očekávali?

Do zápasu jsme chtěli dobře vstoupit, což si myslím, že se nám úplně nepovedlo. První třetina nebyla vůbec ideální. Možná by nám pomohlo, kdyby nám tam spadl nějaký gól. Stalo se. Zaplať pánbůh, že jsme to dotáhli do vítězného konce, protože ty body potřebujeme.

* Jak jste zmínil, ze začátku nebyla vaše hra úplně ideální. Co na to mělo vliv?

To úplně nevím. Kadaň ze začátku, dokud je to 0:0, hraje dobře z obrany. Gólman naše střely pokryl. My jsme se tam tlačili, bohužel tam nic nespadlo. Bylo to těžké.

* Nastoupil jste v lajně s Meidlem a Novákem. Jak se vám s nimi hraje?

Novase trochu znám. Hrál jsme proti němu, když byl v Brně v juniorce, takže jsem věděl, co od něj čekat. Naopak Meidlíka jsem viděl v Prostějově poprvé. Hraje se mi s nimi ale dobře. Doufám, že zápas od zápasu bude tato spolupráce ještě lepší a že si to sedne. Myslím si, že naše lajna nepředvedla vůbec špatný výkon. Akorát tomu chyběl nějaký ten gól, který jsme nebyli schopni dotlačit za záda gólmana.

* Co říkáte na aktuální výsledky Jestřábů?

My hlavně potřebujeme sbírat body. Nesmíme se koukat okolo na soupeře, jak hrají. Musíme se snažit bodovat v každém zápase a snad to nějak dopadne.

* V sobotu vás čeká Frýdek Místek, přímý soupeř o předkolo play-off. Jak se na zápas připravit?

Určitě musíme dobře potrénovat a trochu si odpočinout. Bude to hodně náročný zápas. Vše ale začíná od stavu 0:0, tak uvidíme. Dáme do toho všechno a snad získáme nějaké body.

Sdílej stránku!


Aktuality

13.8.2020

Změna soupeře v přípravě

Z důvodu karantény týmu HC Dukla Jihlava odehrajeme ve čtvrtek 20.8.2020 v 18:00 přípravné utkání proti GKS Tychy.

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost