lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
„Chyběly nám vyrovnanější výkony v základní části," říká Lukáš Luňák o sezoně 2018/2019 v podání prostějovských Jestřábů

„Chyběly nám vyrovnanější výkony v základní části," říká Lukáš Luňák o sezoně 2018/2019 v podání prostějovských Jestřábů

Lukáš Luňák patřil v minulých letech k ofenzivním tahounům jestřábí letky. V letošní sezoně se jeho role trošku změnila a díky větším defenzivním úkolům se to projevilo v jeho produktivitě. Letos Lukáš odehrál 55 utkání a připsal si v nich 2 branky a 15 asistencí. V našem rozhovoru se mimo jiné dozvíte, proč se od druhého utkání čtvrtfinálové série neobjevil v sestavě a jaké má plány do budoucna.

Lukáši, byl jste jedním z tahounů týmu, který postoupil ze 2. ligy do 1. ligy. Ale pamatujete takovou to sérii, jakou jste letos sehráli se Vsetínem?

Tak předně musím říct, že toho mám v Prostějově odehrané celkem dost a pamatuji všechny zápasy, které pro náš tým byly zlomové. Bez podpory našeho statutárního města Prostějov by se nic podobného na našem stadionu nemohlo odehrát. Já bych chtěl touto cestou našemu městu poděkovat! Co si pamatuji, podobnou sérii jsem sehráli, když se bojovalo o postup do první ligy s Frýdkem. Sice se hrálo pouze na tři vítězné utkání, ale také musel rozhodnout až poslední zápas. Rozdíl byl v tom, že favoritem série jsme byli my. Letos byl mírnější favorit Vsetín. Chyběl nám kousek k tomu, aby jsme se do vysněného semifinále dostali.

V play-off jste odehrál pouze jedno utkání kvůli zranění. Můžete nyní prozradit, co vás trápilo?

Odstoupil jsem po jednom ze soubojů ve třetí třetině prvního utkání. Po hitu u mantinelu mě píchlo v zádech a sotva jsem se dostal na střídačku. Hned po utkání jsem absolvoval vyšetření, kde mi zjistili, že mám trhlinu v zádovém svalu. Bohužel, i přes veškerou léčbu a odbornou péči doktorů, mi zranění nedovolilo vrátit se na led a pomoci týmu.

Váš zdravotní stav vám nedovoloval zapojit se do některého z posledních zápasů nebo trenér nechtěl sahat do vítězné sestavy?

Koketoval jsem s trenérem, že bych se pod injekcemi vrátil do zápasů, ale ani na poslední utkání mi tělo nedovolilo vrátit se. Play-off je o fyzické hře a já se mohl sotva postavit na brusle. Zpětně to vidím jako správné rozhodnutí, protože ten problém se zády se se mnou vleče až do teď.

Z vlastní zkušenosti vím, že prožívat vyřazovací boje pouze ze střídačky je pro hokejistu více stresující než pro hráče na ledě. Jak jste tu sérii prožíval vy?

Pro mě to bylo velice těžké. Chtěl jsem zůstat s klukama a aspoň s nimi být na střídačce. Na střídačce nemáte žádnou moc s výsledkem něco udělat. Pro mě to bylo mnohem stresující a prožíval jsem ty zápasy více, jak kdybych hrál.

Prostějov dokázal po dlouhých 16 letech vyhrát utkání play-off na venkovním kluzišti (páté utkání na Vsetíně) a v šestém vyrovnal sérii po jednoznačném výkonu 5:1. Co stálo za vzepětím prostějovské letky?

Řekl bych, že ta změna přišla už ve druhém utkání, kdy jsme měli fantastický závěr. Jen škoda, že jsme ho nedokázali zvládnout. My jsme si s klukama hodně věcí vyříkali už před play-off a pak za stavu 0:2 na zápasy. Tam jsem začal cítit, že jsme se konečně semkli a začali makat jeden pro druhého. Je to taková otřepaná fráze, ale týmová energie mnohdy rozhoduje o konečném výsledku. O to víc mě mrzí, že jsem se toho nemohl aktivně zúčastnit.

Výsledek rozhodujícího sedmého zápasu byl v celku jednoznačný 2:6. Co podle vás rozhodlo?

Výsledek je jednoznačný. Nám nevyšel začátek utkání, ale pak jsme dokázali snížit na 2:3 a byli jsme na koni. Bohužel se všechno zlomilo brankou na 2:4, kterou jsme inkasovali ihned po našem snížení. Dostali jsme tvrdý direct, který podle mě rozhodl o výsledku utkání.

Před sezonou vedení klubu vyhlásilo přání pohybovat se v základní části v první čtverce a v play-off postoupit do semifinále. Co chybělo týmu, aby tyto cíle splnil?

Chyběly nám vyrovnanější výkony v základní části. Dá se říct, že po dobré polovině soutěže jsme střídali dobré zápasy a velice špatné. Tým který chce hrát první čtverku, si toto nemůže dovolit.

Berete ze svého pohledu sezonu jako úspěšnou nebo neúspěšnou?

Ze svého pohledu ji hodnotím jako neúspěšnou. Ještě jsem nezažil sezonu, kdy se mi povedlo dát pouze dvě branky. V minulých letech, co se týče mé produktivity, jsem byl schopný přispět týmu aspoň deseti góly. Na druhou stranu jsme měl nejvíce defenzivních úkolů, co jsem kdy v Prostějově měl. Hodně jsem chodil na oslabení a svou bodovou impotenci jsem se snažil vracet dobrou defenzivní prací. Z pohledu týmu je hodnocení podobné. Měli jsme se sen o semifinále a to se nepovedlo. Prohráli jsme sérii v sedmém utkání, ale myslím, že můžeme odejít s hlavami nahoře. Každého to bude mrzet ještě dlouho, ale je to výzva do další sezony.

Jak to s vámi vypadá pro příští sezonu? Budete pokračovat?

Co se týče mého pokračování, tak já zatím zvažuji dvě varianty. Buď skončím nebo budu pokračovat v Prostějově. Je to otevřené a ještě uvidíme, jak se vedení rozhodne.

Dlouhodobé téma v Prostějově jsou jeho fanoušci. Na jednu stranu dokáží udělat jednu z nejlepších atmosfér na zimních stadionech v České republice. Jejich chorea jsou každoročně největší, nejtrefnější a nebojím se říct i nejhezčí. Nálepku hokejového města, ale kazí průměrná návštěva 1.844 diváků na zápas. Jak tuto situaci vnímáte vy?

Já bych chtěl moc poděkovat všem věrným fanouškům za jejich každoroční přízeň a podporu! Vím, že každoroční počet utkání v první lize je vysoké číslo a málokdo si může dovolit přijít na každé utkání. Na druhou stranu si myslím, že jsme poslední dva roky hráli skvělý hokej, který musel každého bavit. To proč máme průměrnou návštěvu pod 2.000 diváků asi nebude otázka pro mě.

Jak říkáte, může to být váš poslední rozhovor pro náš web. Chtěl byste v této chvíli něco vzkázat?

Jsem tady šest let, služebně patřím s Matoušem Venkrbcem k hráčskému inventáři novodobé éry klubu. Jednu věc, co mrzelo nás oba a potažmo celou kabinu musím zmínit. Je to je pokřik "bojujte za naše město". Ten si může každý vyložit několika způsoby, ale je z něho cítit ironický nádech, který je myšlen proti týmu. Myslím, že fanoušci a hráči by měli být na jedné lodi a ne každý plout na jinou stranu rybníka. Hokejová sezona je pro hráče dlouhá a na každého z nich během jejího průběhu padne období, kdy je bez formy a nedaří se mu. Ovšem dám ruku do ohně za všechny, že každý bojoval za Prostějov. Myslím si, že by tohle ze strany fanoušků mělo být vnímáno trochu jinak. Na psychiku hráčů tohle nepůsobí dobře. Nedaří se mu a vlastní fanoušci by ho měli podržet a ne potápět celý tým. Nejen mě to nepomáhá a upřímně říkám, že to uráželo celou kabinu. Odehrál jsem tu spoustu zápasů, dobrých i špatných a v kabině pokaždé všichni odvedli maximum a bojovali za celý Prostějov. Nechci nikomu brát jeho názor, ale tyhle věci by se měli řešit interně skrz nějakou schůzku. Vyříkat si své postoje a pročistit vzduch. Našich fans se také rok od roku schází v kotli míň a míň a my nebrečíme, že je podpora slabší než tomu bývalo dříve.

Nechtěl jsem touto poslední odpovědí na někoho plivat nebo plakat do novin. Chtěl bych tímto vyvolat debatu a hledat konstruktivní řešení. Protože to v kabině vnímáme tak, že jsme jeden tým a bojujeme jeden pro druhého a je jedno jestli na ledě nebo na tribunách. Jedině společně dokážeme dostat Prostějov tam, kde si všichni přejeme.

Sdílej stránku!


Aktuality

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení

8.3.2019

Předprodej na 6. utkání

Předprodej vstupenek na nedělní šesté utkání čtvrtfinále se uskuteční v:

SOBOTU 9.3 OD 15:00 DO 18:00.

V den utkání pokladny otevřou v 15:30 a zimní stadion v 16:00.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost