lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Atmosféra byla elektrizující. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří fandili za nepříznivého stavu při zápase i po něm," poděkoval Matouš Venkrbec divákům

„Atmosféra byla elektrizující. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří fandili za nepříznivého stavu při zápase i po něm," poděkoval Matouš Venkrbec divákům

První domácí prohra přišla v pátém kole, kde nás o tři doby okradl rival z Přerova výhrou 4:1. V čem byl soupeř lepší a jak padl jediný gól? Na to odpovídal Matouš Venkrbec, který nebyl s výkonem spokojený.

Jaké bylo derby z Vašeho pohledu?

Vlastně dost podobné, jako poslední dva roky. Scénář je vždy ne moc lichotivý pro nás. Soupeř přijede a je bojovnější, zkušenější a jeho hra je mnohem efektivnější. Myslím, že po zápase máme v nohách stejně kilometrů a vydáváme se ze všech sil jako soupeř, ale naše hra je hrozně neefektivní. Přerov hraje zkušeně, roztáhne hru a my toho pak nabruslíme dost bez puku. To prostě není dobře. Zubrům také pomohlo to, že šli do vedení hned v první třetině a potom si to prostě pohlídali. To nás ale neomlouvá.

Hosté měli v 1.třetině velký tlak, ze kterého dvakrát skórovali. Čím si to vysvětlujete?

Neřekl bych, že měli tlak, spíše byli efektivnější. Své šance dokázali využít, byli agresivnější v napadání a měli dobrou koncovku. Hráli také mnohem jednodušeji, a to se jim vyplatilo.

Byl jste na ledě při gólu Marka Račuka na 1:3. Popsal byste poněkud nepřehlednou situaci?

Byla nepřehledná i pro nás hráče. Byl to přesně takový gól, který nám chybí. Naše pětka se docela trápí, já se trápím, přesilovky nám nejdou, a to není vůbec dobré. Tohle je možná ten recept, jak se od toho odrazit. Tím, že dáme kotouč do skrumáže, nevymýšlíme ideální řešení, ale uděláme ošklivou střelu. Dnes to tam Mára Račuk dotlačil. Byla to vážně mela, já jsem to tam potom jel dotláčet, ale nic jsem neviděl, ale puk byl chvíli za brankovou čárou. Takové góly jsou důležité a my přesně takové teď musíme dávat.

Ve 3. třetině jste tlačili a byla snaha dát gól. Tak co chybělo?

Byl to právě takový ten latentní tlak, ale bez nějakých velkých šancí. Myslím si, že soupeř nakonec na ty šance vyhrál. Byl nebezpečnější i ve chvílích, kdy jsme měli převahu. I přes naši snahu, věděl Přerov, co má hrát. My jsme se honili po mantinelech a oni si to prostě pohlídali. Když vedete o 3 branky, už to není tak složité. Takže ano, šance tam byly, dal se vstřelit gól na 2:4. Bylo by to určitě ještě dramatičtější, ale nezasloužili jsme si to.

Jak se Vám líbila atmosféra zápasu?

Vzhledem k tomu, že na Vsetín a Jihlavu tady nebyla taková návštěva, tak jsem byl zvědav, jestli na derby přijdou lidi. A přišli, takže to bylo super. Atmosféra byla elektrizující. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří fandili za nepříznivého stavu při zápase i po něm. Věřím, že to není hezký pohled z tribuny, mně se to taky nelíbí. Ale sezóna je dlouhá, my musíme být trpěliví a pracovat na sobě.

Co očekáváte od sobotní utkání v Českých Budějovicích?

Obrovskou dřinu. Bude to hrozně těžký zápas, v Budějovicích to tak má každý. Podle mě je to nejtěžší zápas, který se venku dá hrát, ale je to také obrovská výzva. Vyhráli jsme tam ale utkání v loňské sezóně. Takže tam určitě nepojedeme s bázní, nebo skleslí z dnešního zápasu. Máme tři dny, a to je dost času na to si to v hlavách srovnat. Naopak tam pojedeme s velkou chutí vyhrát a získat zase sebedůvěru.

Sdílej stránku!


Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost