lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Možnost, že bych zůstal ve Vsetíně byla ve hře, ale zájem Prostějova byl větší," prozradil Ondřej Bláha.

„Možnost, že bych zůstal ve Vsetíně byla ve hře, ale zájem Prostějova byl větší," prozradil Ondřej Bláha.

Dnes Vám přinášíme exkluzivní rozhovor s gólmanem Ondřejem Bláhou, který přichází z nedalekého Vsetína. Nová jednička prostějovského brankoviště prozradí svoje ambice, nebo také jak se těší na fanoušky.

Ondro vítám tě v Prostějově. Jak se těšíš na působení u Jestřábů?

Díky za přivítání. Těším se moc! Sezóna bude výzva pro mě i celé mužstvo. Čeká nás dlouhá cesta, protože tým se nejspíš hodně obmění. Musíme si vybudovat novou partu a na tom začít stavět. Věřím, že to bude super sezona, kterou si budeme užívat my i naši diváci.

Jak se zrodil tvůj přesun k nám na Hanou?

Možnost, že bych zůstal ve Vsetíně, byla ve hře, ale zájem Prostějova byl větší. Měl jsem z celého jednání moc dobrý pocit, a přestože byla stále v jednání varianta, abych zůstal, vnitřně jsem byl rozhodnutý, že přestoupím.

Podle čeho si se rozhodoval?

Nejdůležitější pro mě byl velký zájem ze strany Prostějova a férové jednání.

Měl bys plnit roli jedničky. Je to pro tebe výzva?

Zodpovědnosti se nezříkám, vím, proč mě Prostějov angažoval a co se ode mě očekává. Jsem za to rád. Budu se snažit, abychom spolu s parťákem vytvořili dobrý tandem, tým se na mě mohl spolehnout a v každém zápase jsem mu dal šanci na výhru.

Chance ligu bude hrát 19 týmů a bude tedy velká porce zápasů. Jaký máš na to osobně pohled?

Nevím, jestli je to úplně šťastné řešení. 19 týmu je podle mě moc. Pamatuju si první ligu, pár sezón zpět, kdy měla nějakých 14 týmů. Hrálo se jednou týdně doma, jednou venku a nějaké vložené pondělky. Návštěvnosti byly větší. Lidé se celý týden těšili na svůj domácí tým a na něj chodili. Zápas si užili více a nebyli hokejem přesycení. Přál bych si, aby se to vrátilo do této podoby.

Brankáři jsou před zápasem hodně koncentrovaní a s nikým se moc nebaví. Jsi i ty tento typ?

Moc ne. Nerad se straním kolektivu, naopak jsem rád v centru dění. Ani moc rituálů nemám. Přijde mi, že člověk pak směřuje svou pozornost k tomu, zda každý rituál udělal přesně a nesoustředí se na důležité věci.

Co tvá gólmanská výstroj? Už máš nějaký návrh v našich barvách?

Jasně, gólman musí nějak vypadat, to je půlka úspěchu. 😊 Už se těším, až v ní vyjedu na led. Jestřábí barvy se mi hodně líbí. Ještě musím dokončit masku, která bude ladit s Prostějovem. Musím město ale nejdřív trochu poznat.

U prostějovských fanoušků bývali maskovaní muži často nejoblíbenějšími hráči v pozápasových děkovačkách. Máš i ty tohle rád a umíš udělat i nějakou tu show?

V Prostějove byli výborní brankáři, takže se není čemu divit. Děkovačky jsou super, zvlášť po velkých vítězstvích. Těším se, až tu uvidím ta pěkná chorea, kterými jsou prostějovští pověstní. Doufám, že si je zasloužíme dobrými výkony.

Ondřeji přejeme hodně štěstí!

Sdílej stránku!


Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost