lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„V Prostějově se mi moc líbí. Nebyl důvod, abych něco měnil ,“ říká Matěj Novák.

„V Prostějově se mi moc líbí. Nebyl důvod, abych něco měnil ,“ říká Matěj Novák.

Matěj podepsal novou smlouvu a přínášíme vám krátký rozhovor.

Matěji, podepsal jsi novou smlouvu na příští sezónu, jak se těšíš?

Na novou sezónu se moc těším. Začínám se postupně připravovat individuálně a nemůžu se dočkat, až opět začneme trénovat společně.

Měl jsi i jiné nabídky, nebo Prostějov pro tebe byla jasná volba?

Nějaké hovory proběhly, ale v Prostějově se mi moc líbí. Nebyl důvod, abych něco měnil.

Co bys mi řekl k minulé sezóně? Byl to jednoznačně neúspěch, souhlasíš se mnou?

Určitě, jinak to snad ani říct nejde. Měli jsme pár šancí na to, aby sezona vypadala lépe, ale nikdy jsme to nedotáhli do konce, to mě hrozně mrzí. Teď máme před sebou novou sezónu a v té to musíme napravit.

Co bylo podle tebe špatně a co zlepšit v té další?

Špatně bylo spoustu věcí. Musíme si z této sezóny vzít ponaučení a svojí hrou opět přivést diváky do hlediště, protože právě pro ty se ten hokej hraje, zaslouží si koukat na skvělý hokej.

Hrál si v jednom týmu s manažerem a mistrem světa Jirkou Vykoukalem, jaký to byl pocit?

Byl to super pocit. Pan Vykoukal byl výborný hráč s obrovským přehledem a dokázal to i po tolika letech bez odehraných zápasů. V době karantény jsem koukal na reprízy zápasů, kde hrál pan Vykoukal i pan Lubina a byla radost se ně to koukat.

Jak se ti líbí Prostějov? Vím, že pocházíš z Třebíče.

V Prostějově se mi líbí moc. Je to takové menší město, kde se skoro všichni znají osobně. Navíc se mi líbí, že je všechno kousek, jako v Třebíči.

Vím o tobě, že studuješ vysokou školu, jak to stíháš skloubit s hokejem?

Ano je to pravda. Studuji na Masarykově univerzitě, momentálně dokončuji 4 semestr. Je to náročný z hlediska docházky, protože je tam spoustu předmětů, do kterých musím chodit. Na druhou stranu jsem se za tu dobu naučil spoustu nových věcí, které se mi budou určitě v životě hodit.

Jaké máš další koníčky kromě hokeje? Vím, že rád sbíráš kšiltovky, je to pravda?

Tak když to počasí dovolí, tak rád jezdím na kole. S bráchou chodíme hrát v Třebíči hokejbal, ten mě taky baví. Momentálně předěláváme spoustu věcí na chatě, tak tam každý den jezdím a pomáhám s prací, to je teď taky takový můj koníček. Je pravda, že sbírání kšiltovek mě pohltilo. Mám doma sbírku všech různých kšiltovek.

Mates, ať se daří!!

Sdílej stránku!


Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost