lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
„Pak najednou ti lidi přijdou, my jim to máme nějak vrátit a posereme to,“ rozvášnil se po zápase Marek Račuk

„Pak najednou ti lidi přijdou, my jim to máme nějak vrátit a posereme to,“ rozvášnil se po zápase Marek Račuk

V 18. kole nadstavbové části odehráli Jestřábi na svém ledě důležitý zápas s Frýdkem Místkem. Klíčová bitva mezi těmito celky došla až do prodloužení. Z toho vyšli lépe hosté, po výhře 4:3. Třetí a zároveň vyrovnávací branku vstřelil Marek Račuk, který si z posledních sedmi zápasů zapsal šestnáct bodů (3 góly a 13 asistencí, pozn.), ale včera byl také u tří inkasovaných branek. Kapitánovi prostějovské letky nebylo po utkání vůbec do řeči: „Je to těžké komentovat, jsem totiž plný emocí.“

* Jak hodnotíte utkání s Frýdkem Místkem?

Špatný. Měli jsme udělat tři body, ale místo toho jsme prohráli.

* Vstřelili jste první branku zápasu. Frýdek pak ale otočil zápas na svoji stranu. Čím to?

Dělali jsme dětinské chyby, které děláme pořád dokola. Máme žákovské chyby. Myslíme si, že stojíme u obsazeného hráče, ale obsazený hráč není ten v předbrankovém prostoru, který nemá volnou hokejku.

* Co jste si po první třetině řekli v kabině? S čím jste šli do druhé třetiny?

Jak jste říkala, náš začátek byl dobrý, ale pak přišel útlum. Herní útlumy máme celou sezónu. V kabině jsme se snažili nakopnout. Věděli jsme, že toto je zápas defacto o všechno a že musíme vyhrát za tři body. Nezvládli jsme ho.

* V zápase jste měli 5 přesilových her. Žádnou z nich jste nevyužili. Co k vašim přesilovkám říci? Co chybělo?

No ty naše přesilové hry. Je to těžké komentovat, jsem totiž plný emocí. Nevím, co bych vám k tomu teď řekl.

* Z tribun to vypadá, že v nich zbytečně moc kombinujete a nahráváte si. Nebylo by třeba lepší jen vystřelit na bránu?

Když vám to řeknu takhle, tam mi si to říkáme pokaždé, že budeme střílet. Takže opravdu nevím.

* Jak byste popsal svůj vyrovnávací gól na 3:3?

Jo, tak tam jsme konečně vystřelili. Puk se odrazil a padl z toho šťastný gól. Ten jsme určitě potřebovali. Za mě jediná škoda, že jsme jej dali tak pozdě.

* Mohla vám v prodloužení chybět síla, jelikož jste tlačili na konci závěrečné části?

Určitě ne. Toto byl pro nás, dalo by se říci, play-off zápas. V takovém utkání se nemůžeme dívat, jestli nás bolí nohy nebo jestli nemůžeme nebo jestli jsme vyšťavení. My jsme prostě šli pro tři body. Samozřejmě, neudělali jsme to. I v prodloužení jsme pak chtěli alespoň ten druhý. Bohužel, to se nepovedlo.

* V tabulce jste sice teď před Frýdkem, ale oni mají 4 zápasy k dobru. Jak tedy teď vidíte vaši situaci?

Takhle. Jsme profesionálové a máme před sebou ještě deset zápasů. Musíme to skládat zápas od zápasu. Není to tak, že jsme prohráli s Frýdkem a že nějak ta situace je taková, jaká je. Vypadá pro nás tedy hrozivě, ale mi těch deset zápasů nepůjdeme jen tak odklouzat. Musíme hrát dobře každý zápas a narovinu, musíme také doufat.

* Budete nějak sledovat dohrávky Frýdku?

Abych řekl pravdu, já to nechci sledovat. Takovou sezónu na psychiku jsem ještě nezažil. Pro mě je to strašně těžké. Nejsem typ hráče, který to hází za hlavu, nebo na to rychle zapomene. Já to tak prostě mám, i teď to mám v sobě. Nechci říkat nějaké bláboly, proto jsem teď takový trošičku pozadu.

* Po delší době byla divácká kulisa. Měla vliv na vaši hru?

A to je přesně ono, že? Pak najednou ti lidi přijdou, my jim to máme nějak vrátit a posereme to. Tak je to ale prostě celou sezónu, pořád dokola. Děláme stejné chyby, a pak řešíme stejné věci.

* Teď vás čeká reprezentační přestávka (do 12.2. pozn. red.). Jak ji jako tým využijete?

Nevím, jestli se na něco máme konkrétně zaměřit, nebo ne. Musíme naplno trénovat a makat. Na trénincích to teď musí šlapat. Hlavně ale musíme doufat.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

44 asistencí

Body

Marek

Račuk

60 bodů

Zápasy

Tomáš

Nouza

57 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

91,65% úspěšnost