Jestřábi podlehli v prvním přípravném zápase s Frýdkem- Místkem

Jestřábi nastoupili v kombinované sestavě s mnoha mladými hráči bojujícími o své místo v kádru.

8.8.2017 | Jitka Zárubová
1., úterý 8.8.2017
LHK Jestřábi Prostějov
2:5(0:2, 0:3, 2:0)
HC Frýdek Místek

Branky a nahrávky: 44. Zabloudil, 49. Hozák (Augustín, Švarc) – 8. Rudl (Flok), 17. Klimša (Chmielewski, Franěk), 21. Chmielewski (Klimša, Franěk), 22. Mikulík (Bajtek), 38. Bajtek (Vrána). Vyloučení: 6:6.
LHK Jestřábi Prostějov: Groh – Kolář, Krejčí, Žovinec, Horyna, Pařízek, Bažant, Smutný – Dvořáček, Venkrbec (C), Nouza, Hajný, Zabloudil, Kellerstein, Augustin, Hozák, Švarc, Zabloudil, Fiala, Marek.
HC Frýdek Místek: Daneček – Bartko, Piegl, Rudl, Zahradníček, Hrachovský, Janiczek, Stránský – Chmielewski, Klimša (C), Franěk, Christov, Vrána, Flok, Kalus, Bajtek, Mikulík, Rousek, Przybyla, Kaukič.

Komentář k zápasu

Úvod zápasu přinesl dva góly pro Rysy. Po vyloučení Petra Krejčího za hákování se pár vteřin poté objevil puk v jestřábí bráně. Autorem první branky byl Dominik Rudl po přihrávce Adama Floka v osmé minutě. Druhý gól přišel čtyři minuty před koncem první třetiny, který vstřelil David Klimša za asistence Arona Chmielewskiho a Tomáše Fraňka.

Druhá třetina pro Jestřáby nezačala dvakrát nejlépe. Po 43. vteřině vstřelil gól frýdecký útočník Aron Chmielewski. Následné vyloučení Daniela Koláře za hru vysokou holí využil Milan Mikulík, který opět skóroval do jestřábí branky. Tři minuty před koncem druhé třetiny prostřelil Groha Filip Bajtek po přihrávce Lukáše Vrány.

Ve třetí třetině se Jestřábi snažili zkorigovat výsledek utkání. V čase 43:30 vstřelil první branku domácích mladý Matěj Zabloudil. O pět minut později se podařilo vstřelit druhou branku Jiřímu Hozákovi při asistenci Vojtěcha Augustina a Milana Švarce. Do konce základní hrací doby se už skóre nezměnilo a zůstalo na stavu 2:5 pro hosty. Po dohodě mezi týmy následovaly nájezdy. Jako jediný exekutor se prosadil domácí jestřáb Ladislav Marek.