Jestřábi i napodruhé poráží v Edenu Slavii

Jestřábi vlétli do utkání aktivně, sešívaní ale prostějovský vlak zachytili a srovnali tempo. Domácí Prostějovu nabídli přesilovku, ve které se Dvořáček nemýlil. O pár minut později dokázal, že na góly přesilovku nepotřebuje a trefil se podruhé. Jestřábí letka se ve druhé třetině musela potýkat s pořádným závarem. Po sérii vyloučení hráli hosté 6 minut chvíli ve 4, chvíli ve 3. Z této šlamastyky se Prostějov dostal s čistým štítem a navíc se málem v závěru radoval potřetí. Radost hráčů v červeném, kteří už měli ruce nahoře, zničily roztažené paže rozhodčího - gól nepadl. Ve třetí třetině se Jestřábi dostali do problémů znovu. Z trestného střilení Slavia snížila na jednobrankový rozdíl, vinou špatného střídání si za šest hráčů na ledě šel trest odsedět Nouza. V posledních dvou minutách odvolali sešívaní brankáře Frodla. Nervydrásající závěr a vlastně celou poslední periodu podržela obrana v čele s Jakubem Neužilem, v samotném konci si pak Jestřábi vynutili vhazování ve své útočné třetině, do brány sešívaných se vrátil Frodl a jednobrankový rozdíl Prostějovští uhájili. Na Hanou vezou 3 body.

6.12.2017 | Redakce
29., středa 6.12.2017
HC Slavia Praha
1:2(0:0, 0:2, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 50. Ryzák (TS) – 24. Dvořáček (Rudovský), 27. Dvořáček (Venkrbec, A. Holík) Rozhodčí: Grech, Sýkora – Rubáš, Tvrdík Vyloučení: 2:6 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 616 Střely na branku: 31:34
HC Slavia Praha: Frodl – Barák, Pohl, Kasík, A. Růžička, Ryzák, Kolařík (C) – Z. Doležal, Račuk, L. Krejčík – Jankovský, Šafránek, Nedvídek – M. Kadlec, Šagát, Kubica – M. Ondráček, Krliš, Šteiner.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – M. Drtina, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Žovinec, Mikliš – L. Luňák (A), Divíšek (A), Nouza – Dvořáček (C), Venkrbec, Rudovský – Zabloudil, V. Meidl, Švec – Fiala, Voženílek, Prokeš.

Komentář k zápasu

Studená sprcha! Tak začalo pro slávisty druhé dějství duelu s Prostějovem. Ačkoliv byli v úvodní dvacetiminutovce pro Jestřáby vyrovnaným soupeřem, nedokázali proměnit žádnou ze svých šancí. Hosté však v kabině seštelovali střeleckou mušku a po návratu na led během pouhých tří minut hned dvakrát rozvlnili síť za Frodlovými zády.

Nejprve pálil zcela přesně David Dvořáček, jenž využil výhodu přesilové hry a po závaru před domácí svatyní a několika neúspěšných pokusech svých spoluhráčů s přehledem zavěsil.

Vzápětí se David Dvořáček předvedl sešívanému publiku podruhé. Prostějovský útočník se v předbrankovém prostoru zmocnil kotouče a po pěkné kličce zakončil povedeným bekhendem.

O pár desítek vteřin později mohli jít Jestřábi do trháku. Na Frodla se hnali Voženílek s Prokešem, jejich únik do dobré šance však překazil výborným obranným zákrokem Kasík. Následně se Prostějov dopustil série faulů a slávisté dostali dlouhou výhodu přesilovky. Zhruba tři minuty dokonce mohli těžit z dvojnásobné početní výhody.

Ani při oslabení soupeřových palebných sil ale nedokázali překonat výtečného Neužila v hostující kleci. V závěru třetiny navíc přišla další příležitost Moravanů. Ti už pomalu zvedali ruce nad hlavu, Frodl utnul jejich radovánky úspěšným zásahem.

A soupeřovy snajpry znemožnil i v úvodu závěrečné periody. Po jedné ze střel už kotouč klouzal za brankovou čáru, maskovaný muž v sešívaných barvách však dokázal situaci zachránit.

Když časomíra odkrojila ze zápasu takřka padesát minut, rozjel se na prostějovskou branku Marek Ryzák. V rozhodujícím momentu ho však zahákoval Prokeš a rozhodčí nařídil trestné střílení. Slávistický obránce ukázal klid na hokejce a zacílil přímo do horního rohu Neužilovy svatyně.

O chvíli později se vydal na výlet do útočného pásma Moravanů zadák Pohl. Dobrá individuální akce mohla skončit gólem, do střely se ale položilo hned několik prostějovských hráčů a nikdo ze slávistů se nedostal k dorážce. Na samotném konci domácí odvolali brankáře a zkoušeli to v šesti. Ani tak na prostějovské obránce nevyzráli.

Ohlasy trenérů

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Pro nás to bylo zklamání. Měli jsme špatný vstup do zápasu, chyběl nám pohyb. Prakticky první střela na bránu soupeře byla až v sedmé minutě. Pak se to zlepšovalo, ale asi největší rozdíl byl v tom, že jsme měli dost přesilovek na to, abychom z toho dali gól. Sehráli jsme je ale trestuhodně, a to byl rozhodující faktor pro vývoj zápasu. Nedali jsme góly, jen jeden z nájezdu. A to je málo. “

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): První třetinu jsme odehráli podle našich představ - v pohybu, s aktivním napadáním. Do druhé jsme měli špatný vstup a hlavně v závěru třetiny jsme asi přežili klinickou smrt. Ve třetí jsme udělali jednu velkou taktickou chybu, ze které soupeř pak skóroval z trestného střílení. Závěr byl o tom, jestli výsledek ubráníme nebo ne. Naštěstí jsme to zvládli a vezeme domů důležité tři body.