Poslední domácí utkání základní části WSM Ligy postaví Jestřábům do cesty kladenské Rytíře

Už zítra přivítají Hanáci na domácí půdě v rámci jedenapadesátého kola základní části WSM Ligy kladenské Rytíře. Jestřábům se v letošní sezóně najít recept na svého sobotního soupeře zatím nepodařilo. Po prvním vzájemném utkání brali tři body za výhru 3:1 kladenští Rytíři.
V následujících dvou zápasech se však už Kladno muselo spokojit vždy jen se dvěma body. Jestřábi si připsali jeden bod za domácí prohru 2:1 po prodloužení a následně i za venkovní prohru 3:2 po samostatných nájezdech. O tom, zdali se podaří Hanákům poprvé v letošní sezóně Rytíře překonat, rozhodne zítřejší utkání, které startuje na prostějovském zimním stadionu
v sobotu 11. února od 17 hodin.

10.2.2017 | Marcela Koudelková

Hanákům se přímý postup do play-off vzdálil

Jestřábům se přímý postup do play-off díky dvěma prohrám v řadě vzdálil.

Ještě v úterý měli Hanáci přímý postup do play-off pevně ve svých rukou. Po středečním kole a prohře v Havířově je vše zcela jinak. Přímý postup jim už můžou zajistit pouze nezdařilé výkony soupeřů a především vlastní výhry za plný počet bodů. Pozornost prostějovských fanoušků se tak v následujících dnech bude upínat především na výsledky zápasů Ústí a Třebíče, na které Jestřábi ztrácí pouhé tři body. V sobotním kole narazí Ústí na Jihlavu a Třebíč vyzve Frýdek-Místek. Poslední kolo základní části pak postaví Ústí a Třebíč proti sobě. Jenže ani špatné výsledky soupeřů nemusí pro Hanáky znamenat postup. Před sebou totiž mají dvě těžká utkání
a to s kladenskými Rytíři a Slavii. Závěr základní části tak bude do posledního zápasu napínavý.

Hanáci odjížděli z Havířova s prázdnou

Hanákům se vstup do posledního vzájemného utkání s Havířovem vůbec nevydařil. Domácí AZ si zahrál už po třech odehraných minutách první přesilovou hru. Tu využil po pouhých devíti vteřinách Petr Kanko, jenž zakončoval z mezikruží bekhendem do šibenice Kantorovy svatyně. Druhý gól pak domácí přidali v páté minutě, když druhou početní převahu využil Roman Rác. Jenže ani pak kanonáda Havířova neskončila. V šestnácté minutě poslal AZ do tříbrankového vedení Roman Rác. V závěru úvodní dvacetiminutovky si zahráli přesilovou hru také Jestřábi.
Ti byli po Rudovského dělovce od modré čáry blízko snížení, protože Lacovi vypadl puk z lapačky. Domácí čtveřice ale nakonec situaci zvládla.

Hanáci odjížděli z Havířova s prázdnou. FOTO: empefoto.cz
Další příležitost měli Hanáci na začátku druhé třetiny,
kdy mohl po chybě Petrana snížit Venkrbec. Kapitán prostějovské letky z dobré pozice branku přestřelil.
Na druhé straně zahrozili postupně Štumpf, Kalus, Kristl
a Kalus. Všechny jejich pokusy skončily pouze u Kantora. Začátek závěrečné třetiny přinesl podobný obrázek, jako ta druhá. Hrálo ve vysokém tempu, k vidění byly i nějaké šance, ale nic vážného. Vše se změnilo až v osmačtyřicáté minutě, kdy Hanáci předvedli parádní kombinaci, na jejímž konci stál Lukáš Luňák, jenže Laco zázračně puk zastavil. Další šance Jestřábů přišla šest minut před koncem. Matuš ale místo zakončení ještě nahrával a tak z toho nic nebylo. Příležitost skórovat měl také několikrát domácí celek. Navýšit vedení se mu však nepodařilo. Poslední gól utkání padl pouhých deset vteřin před zazněním závěrečné sirény. Čisté konto pokazil Lacovi nejproduktivnější hráč Jestřábů Martin Novák.

V sobotu zavítají do jestřábího hnízda kladenští Rytíři

Jan Kloz je třetím nejproduktivnějším hráčem WSM Ligy. FOTO: Rytíři Kladno

Už zítra vyzvou Jestřábi na domácí půdě kladenské Rytíře. Ti patřili už od začátku letošní sezóny mezi favority soutěže. Nikoho tak nepřekvapilo, že se svěřenci trenéra Pavla Patery pohybovali neustále v horních patrech výsledkové listiny. Po padesáti odehraných kolech základní části náleží Rytířům v tabulce s osmadevadesáti body třetí pozice, která jim zaručuje přímý postup do play-off. Ohrozit je už nemůže ani čtvrtá Slavia Praha, neboť ta ztrácí na Kladno patnáct bodů. Naopak si mohou Rytíři své postavení ještě vylepšit. Na druhou Duklu ztrácí pouhé čtyři body. O tom, jak si budou stát po základní části WSM Ligy rozhodnou následující dvě kola, ve kterých se Rytíři střetnou s Jestřáby a českobudějovickým Motorem.

Rytíři padli v posledním odehraném kole na domácím ledě se Zubry

Rytířům se vstup do posledního vzájemného utkání s přerovskými Zubry příliš nevydařil.
Hned v úvodu se dostali hráči Kladna pod tlak, což vyústilo v jejich faul. Svěřenci trenéra Kamila Přecechtěla nezaváhali a svou první přesilovou hru přetavili v gól, o který se ve čtvrté minutě postaral Karel Plášek. O chvíli později mohl přidat další branku Milan Procházka, jenže Hanuljak vytáhl vynikající zákrok. Rytíři mohli odpovědět při vlastní přesilové hře, ale místo toho, aby gól vstřelili, sami inkasovali. Druhou přerovskou branku zařídil ve dvanácté minutě Karel Plášek. Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky si Rytíři vytvořili velký tlak a několikrát nebezpečně ohrozili přerovskou branku. Překonat Klimeše se jim však nepodařilo. Na druhé straně měl dvě dobré příležitosti Jakub Ižacký, ale ani jeho šance v síti neskončily. Závěr druhé třetiny patřil opět Kladnu, které dostalo stejně jako na začátku této periody svého soupeře pod tlak. Klimeš ale Zubry podržel.

Rytíři nestačili v posledním kole na přerovské Zubry. FOTO: Rytíři Kladno
V závěrečné části utkání se snažili Rytíři soupeřův náskok stáhnout. Dobrou šanci měl Strnad, který se dostal k dorážce Jánského pokusu. Kotouč však do branky uklidit nedokázal. Vzápětí následovala nevyužitá přesilová hra Zubrů pět na tři. Poté se už ke slovu přihlásit Petr Ton. Ten byl při svém úniku faulovaný a tak bylo nařízeno trestné střílení, které bez váhání proměnil. V závěru utkání to zkoušeli Rytíři ještě v šesti, ale tento risk se jim nakonec nevyplatil. Do odkryté kladenské klece poslal kotouč Milan Procházka. Tři body z posledního vzájemného zápasu si tak odváželi domů přerovští Zubři.

Předposlední kolo základní části WSM Ligy postaví Rytířům do cesty prostějovské Jestřáby. Poslední vzájemné utkání mezi Prostějovem a Kladnem startuje na prostějovském zimním stadionu v sobotu 11. února od 17 hodin.