Poslední čtvrtinu základní části WSM Ligy odstartují Jestřábi domácím soubojem s Jihlavou

Už zítra vyzvou Jestřábi na domácí půdě v rámci čtyřicátého kola základní části WSM Ligy tým
HC Dukla Jihlava. Prostějovu se v letošní sezóně najít recept na svého středečního soupeře zatím nepodařilo. Nejblíže vítězství byli Hanáci v prvním a ve druhém vzájemném utkání, ve kterých podlehli Dukle až v prodloužení. Z posledního zápasu pak vyšli Jestřábi opět jako poražení. Už zítra čeká na oba týmy poslední společný zápas v základní části. Čtvrté vzájemné utkání mezi Prostějovem a Jihlavou startuje na prostějovském zimním stadionu ve středu 11. ledna
od 18 hodin.

10.1.2017 | Marcela Koudelková

Hanáci zůstávají v tabulce i nadále na devátém místě

Závěr loňského roku Hanákům nevyšel, neboť na domácím ledě podlehli Havířovu. Naopak vstup do nového roku vypadal slibně. Svěřencům Arnošta a Kočího se podařilo dovést z Kladna jeden cenný bod. Poté však následovalo první domácí utkání letošního roku, ve kterém přišli Jestřábi o body až v poslední minutě. V současnosti tak Prostějovu náleží ve výsledkové listině se třiapadesáti body devátá pozice, přičemž na pozici osmou ztrácí pouhý bod. Nicméně ze zadu ohrožují jestřábí letku s dvaapadesáti body Litoměřice společně s Frýdkem-Místkem.

Jestřábi přišli v zápase se Slavii o body až v závěru zápasu

Tři body mířily nakonec do Prahy. FOTO: Lubomír Tesař

Do třetího vzájemného utkání vstoupili lépe domácí Jestřábi, kteří se vrhli ihned po bully do útočného pásma. První velkou příležitost však měli hráči Slavie. Jankovský našel přihrávkou před brankou Jiřího Ryse. Jeho ráno nakonec letěla mimo Kantorovy tyče. Na druhé straně mohl otevřít skóre zápasu Matouš Venkrbec, ale brankář sešívaných jeho střelu včas zastavil. Poprvé se stav utkání přepisoval v desáté minutě, kdy poslal hosty do jednobrankového vedení Václav Krliš. Ve třinácté minutě nabídl Jestřábům příležitost srovnat Martin Bača, jenž si šel na trestnou lavici odpykat dvě minuty za podražení. Největší šanci měl při hanácké přesilové hře paradoxně slávistický útočník Václav Jankovský. Pavel Kantor ale dokázal skvělým zákrokem tuto hrozbu zlikvidovat. Hned od úvodních vteřin prostřední části utkání pokračovali Hanáci v tlaku před slávistickou svatyní. Slávistický brankář však dokázal zlikvidovat jak střelu Tomáše Kvapila, tak i Jakuba Šlahaře. Podruhé se skóre na prostějovském zimním stadionu přepisovalo v osmadvacáté minutě, kdy poslal Slavii do dvoubrankového vedení Tomáš Šmerha. V sedmatřicáté minutě si zahráli Jestřábi díky faulu slávistického brankáře druhou přesilovou hru. V té se o snížení postaral Jan Rudovský.

Utkání zpestřila pěstní výměna názorů. FOTO: Lubomír Tesař
Začátek poslední dvacetiminutovky přinesl divácky atraktivní hokej nahoru dolů. První větší střeleckou šanci měli v této části utkání hráči s jestřábem na hrudi. Brankář sešívaných ale vyrazil střelu do ochranné sítě. O chvíli později se na druhé straně pokoušel dotlačit puk za Kantorova záda Zdeněk Kubica. Prostějovský muž v masce opět dokázal svůj tým podržet. Pět minut před koncem základní hrací doby se do pěstní potyčky pustili Marek Švec s Martinem Bačou. Oba hráči si tak od rozhodčích vykoledovali trest 2+10.
Na prostějovské trestné lavici však zůstal sedět Lukáš Žalčík, jenž se před pěstní potyčkou dopustil podražení. Půl minuty před koncem vypršení Žalčíkova trestu se ale faulu dopustil Ronald Knot. Hned poté, co se oslabení domácího týmu přehouplo v přesilovou hru, se podařilo Hanákům srovnat díky trefě Lukáše Krejčíka. O chvíli později však poslal domácí do oslabení Tomáš Kvapil, čehož dokázali hosté využít. Sedmatřicet vteřin před koncem závěrečné sirény upravil stav utkání na konečných 2:3 Václav Jankovský. Tři body tak mířily do Prahy.

Po Slavii zavítá do jestřábího hnízda HC Dukla Jihlava

Produktivitu Jihlavy táhne Tomáš Čachotský. FOTO: HC Dukla Jihlava

Ve středu zavítá na prostějovský zimní stadion HC Dukla Jihlava, která momentálně prožívá skvělou fazónu.
Z posledních dvanácti utkání dokázali svěřenci trenéra Vlka vytěžit jedenatřicet bodů. V současnosti tak hráčům Dukly náleží ve výsledkové listině se čtyřiasedmdesáti body třetí pozice, přičemž na durhou příčku, která patří kladenským Rytířům, ztrácí pouhý bod.

Dukla brala z utkání s Přerovem dva body

Hned od úvodních vteřin utkání nasadily oba týmy vysoké tempo. Již v první minutě vytáhl přerovského gólmana z branky Filip Seman, ale z velkého úhlu kotouč do Štůralovy svatyně nezasunul. Krátce poté otřel puk o levou tyč Čachotský. Na druhé straně se do šance při přesilové hře dostal Dostálek. Skóre zápasu se neměnilo ani po trestném střílení Dukly. První branku utkání vstřelil ve třinácté minutě Jiří Goiš, jenž potáhl puk na kruh a střelou po ledě ke vzdálenější tyči otevřel skóre. Radost Zubrů však trvala pouhé dvě minuty. David Březina vyslal ze středu pásma ostrou ránu, která doplachtila až do Štůralovy brány. Netrvalo dlouho a hráči Přerova si vzali své vedení zpět. Po zajímavém odrazu puku předal Sýkora kotouč před branku na Milana Procházku a ten se štěstím vrátil hostům jednobrankový náskok. Jihlava mohla ještě na konci první třetiny srovnat díky přesilové hře, nicméně přerovský gólman všechny šance pochytal. A srovnat se domácím nepodařilo ani při pětiminutovém vyloučení Goiše na začátku druhé dvacetiminutovky.

Dukle se podařilo udolat Zubry až po samostatných nájezdech FOTO: Tomáš Buksa.
Krátce po polovině zápasu byl za nesportovní chování vyloučen ze střídačky trenér Dukly Petr Vlk, jenž byl nespokojený s výroky sudích. Domácím se podařilo srovnat pár vteřin před koncem druhého dějství díky trefě Richarda Diviše. Na začátku třetí třetiny se mohla Jihlava dostat poprvé v tomto zápase do vedení, ale Diviš pálil mimo. Při následující hře čtyři na čtyři přišlo vyloučení domácího Kalába. Přerov dokázal přesilovky s množstvím místa na ledě využít poté, co nekompromisně propálil Svobodu Jakub Ferenc. V závěru utkání to Dukla zkusila se šesti muži v poli bez gólmana a slavila úspěch. Čachotský přihrál mezi kruhy Adamu Zemanovi a ten se nemýlil. Zubři mohli ještě utkání zvrátit, ale krátkou přesilovku v závěru nevyužili, navíc sami faulovali. Následující prodloužení žádné velké šance nepřineslo a tak třetí vzájemné utkání Dukly se Zubry vyústilo až do samostatných nájezdů. V této disciplíně vystřelil domácím bod navíc Aleš Jergl.

Ve čtyřicátém kole základní části WSM Ligy narazí Jihlava opět na tým z Hané. Tentokrát ji vyzvou prostějovští Jestřábi. Čtvrté vzájemné utkání mezi Jihlavou a Jestřáby startuje na prostějovském zimním stadionu ve středu 11. ledna od 18 hodin.