Jestřábi završí základní část WSM Ligy na Slavii, kde je čeká bitva o přímý postup do play-off

Jestřábi se střetnou v posledním kole základní části WSM Ligy se Slavií. Ta si dokázala poradit s prostějovskou letkou v letošní sezóně již dvakrát. Nejprve brala dva body za výhru 5:4 po prodloužení a následně si do tabulky připsala tři body za výhru 2:3. Jediný zápas, ze kterého vyšla Slavia bodově naprázdno, byl ten, v němž se Hanáci střetli na domácí půdě se slávistickou juniorkou. Zatímco sešívaní mají přímý postup do play-off jistý, Jestřábi musí na Slavii bodovat a to nejlépe za tři body. Zároveň však musí také doufat v příznivý výsledek utkání Ústí a Třebíče.
O tom, zdali se Hanákům podaří vybojovat přímý postup do play-off, rozhodne poslední kolo základní části WSM Ligy, ve kterém Jestřábi nastoupí v pondělí 13. února od 18 hodin proti Slavii.

12.2.2017 | Marcela Koudelková

Naděje Hanáků na přímý postup do play-off stále žije

Fanoušci ocenili Jana Rudovského jako nejlepšího hráče třetí čtvrtiny základní části

Hanáci mohou po sobotní výhře nad kladenskými Rytíři stále pomýšlet na přímý postup do play-off. K tomu, aby nemuseli absolvovat předkolo, však potřebují v posledním kole základní části WSM Ligy urvat na Slavii nejlépe tři body. Spoléhat se pak také musí na příznivý výsledek zápasu Třebíče a Ústí. Jestřábi to však nebudou mít na Slavii jednoduché, neboť ta patří mezi čtyři nejlepší celky soutěže. Prostějovští fanoušci tak budou jistě doufat,
že se Jestřábům podaří v pondělí navázat na parádní výkon z předposledního kola základní části, ve kterém si jestřábí letka poradila na domácí půdě s kladenskými Rytíři.

Jestřábi obrali kladenské Rytíře poprvé v letošní sezóně o tři body

Do posledního vzájemného zápasu vstoupily oba týmy velice aktivně. Hned od úvodních vteřin tak byl k vidění atraktivní hokej nahoru dolů. O něco lépe však vyšel vstup Jestřábům, kteří se dostali brzy do vedení. V páté minutě otevřel skóre utkání Marek Indra, kterého skvělou přihrávkou zpoza branky našel Matouš Venkrbec. Rytíři se snažili co nejrychleji odpovědět, ale Pavel Kantor byl vždy připraven. Hanáci mohli své vedení v průběhu první třetiny ještě navýšit, kladenský brankář byl však vždy připraven.

Jestřábům se podařilo porazit Rytíře až v posledním vzájemném utkání
Do prostřední části utkání nastoupili Hanáci s jedním hráčem v poli navíc. Z trestu Tůmy zbývala přesně jedna minuta a sedmnáct vteřin. Rytíři svého soupeře ale do žádné větší akce nepustili. Následovalo několik zajímavých pokusů na obou stranách. Oba brankáři ale zůstali neprůstřelní. Na další gól se tak na prostějovském zimním stadionu čekalo až do pětatřicáté minuty, kdy poslal Hanáky do dvoubrankového vedení Lukáš Krejčík. Rytíři se mohli dostat na dostřel jedné branky na konci druhé třetiny, kdy si šel dvě minuty za nedovolené bránění odpykat Alexander Grebenyuk. Potrestat soupeřův přešlap se však Kladnu nepodařilo. Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili Rytíři plní odhodlání vyrovnat. Jenže na ledě se jim příliš nedařilo. Navíc je v šestačtyřicáté minutě poslal do oslabení Václav Veber, ke kterému si o minutu později přisedl David Růžička, jenž si za svůj zákrok vykoledoval od rozhodčích pět plus do konce utkání. Jenže Hanáci dlouhou početní výhodu nezužitkovali. Naopak to byla střídačka hostů, která se mohla v poslední dvacetiminutovce poprvé zaradovat. V čtyřiapadesáté minutě se o snížení postaral Jan Kloz. Na konci utkání to Rytíři zkoušeli ještě s šesti hráči v poli. Jestřábům se ale nakonec podařilo jednogólový náskok ubránit. Kladno tak vyšlo poprvé v této sezóně ze souboje s Hanáky bodově naprázdno.

Poslední kolo základní části postaví Hanákům do cesty Slavii

David Šafránek je nejproduktivnějším hráčem sešívaných.

Už zítra čeká jestřábí letku poslední vzájemné utkání se Slavií, které patří ve výsledkové listině s šestaosmdesáti body čtvrtá pozice. Sešívaní jsou tak jedním ze čtyř týmů, který má přímý postup do play-off už jistý. Ani případná pondělní prohra s Jestřáby je už níže posunout nemůže, neboť na pátý celek soutěže má Slavia k dobru osm bodů.

Slavia si poradila v sobotním utkání s přerovskými Zubry

Začátek čtvrtého vzájemného utkání mezi domácími Zubry a hostující Slavii vyšel lépe sešívaným. Ti začali na přerovském ledě ve velkém stylu. Už ve třetí minutě poslal hosty do vedení Zdeněk Kubica, který po příklepu od Schleisse rozvlnil sít tvrdou střelou z mezikruží. Vyrovnávací gól měl po pár minutách na holi Goiš. Ten však zblízka slávistickou svatyni přestřelil. Na druhé straně to zkoušel v samostatném úniku Kadlec. Klimeš si ale s jeho bekhendovým blafákem poradil. Na konci první třetiny se pokoušeli o vyrovnání Novotný a Sýkora. Oba jejich pokusy skončily mimo Polívkovy tyče. Na začátku prostřední části zahrozili opět domácí. Svou příležitost však nevyužili.

Slavia si odvážela z Přerova tři body. FOTO: Jan Gebauer
Naopak to byli sešívaní, kteří se opět radovali z branky.
V osmatřicáté minutě se po levé straně kluziště při vlastním oslabení protáhl Kubica, přihrál na volného Jana Schleisse a ten naservírovaný kotouč s přehledem usměrnil za Klimešova záda. Zubři ale ani tak nezahodili flintu do žita a vrhli se střemhlav do poslední dvacetiminutovky. Ale slávistického brankáře ne a ne překonat. Vyzrát na skvěle chytajícího Polívku se svěřencům trenéra Kamila Přecechtěla podařilo až v osmapadesáté minutě, kdy potrestal nedisciplinovanost hostů Roman Pšurný. Kontaktní trefa vlila hráčům Přerova novou krev do žil. Zubři se snažili v posledních vteřinách o vyrovnání. Slávisté si ale po odvolání Klimeše z brány poradili i se šesti hráči v poli a svou těsnou výhru ubránili.

Dvaapadesáté kolo základní části WSM Ligy postaví hráčům Slavie do cesty prostějovské Jestřáby. Poslední vzájemné utkání mezi Slavií a Prostějovem startuje v Edenu